Sama na děti, manžel přes týden pryč

71
26.5.20 18:19

Sama na děti, manžel přes týden pryč

Ahoj holky,
chtela bych se zeptat, zda mate někdo podobnou situaci jako já.
Budeme se stěhovat do Baracku 30km od rodiny. Přes tyden jsem sama na dvě děti (3 roky a 6m). Manžel pracuje v Německu a jezdí domu ve ctvrtek vecer, někdy v patek odpoledne.
Teď se to ještě dá, starší odvedu do skolky a pak vyzvednu, ale bojim se toho, jak to budu dělat až půjde starší do skole a mladší do skolky a já shánět práci.
Musím najít takovou práci, abych byla schopna dat děti do skole/skolky a pak je vyzvednout. Nejbližší rodina je 30km daleko, takže po jich nemůžu chtit, aby každý den jezdili vodit/vyzvedavat děti ze skole/skolky.
Mate někdo podobnou situaci? Jakou mate práci? Dá se vubec něco takoveho najít?
Mám maturitu a nedodelanou VŠ (prerusila jsem skrz deti????), přemýšlím i nad nějakým rekvalifikacnim kurzem. cokoli, co mi pomůže najít vyhovující práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9161
26.5.20 18:24

Takhle jsem to mela skoro 2 roky, muz v DE a jezdil v patek pozde vecer a v nedeli vecer odjizdel, deti byly 2 a po pul roce se narodilo treti. Ted ho uz mam v CR, ale praci jsem nastesti sehnala na castecny uvazek, protoze odvadeni a vyzvedavani je stejne na mne. Pokud najdes na castecny, tak to das :hug:, i kdyz je to nekdy honicka. Ja bych si na plny netroufla, kazde ze 3 deti je v jinem ustavu a jen jejich vysvobozeni po praci mi trva skoro hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.20 18:28

@DelVé rodinu jsem vždy měla 400 km daleko a na děti byla sama.. Takže tě úplně nechápu.. Prostě to musíš zvládnout. Práci jsem si našla takovou, abych zvládla děti i vše ostatní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16890
26.5.20 18:29

Mam to podobně, přítel v rakousku, ja na 2 deti sama doma. Zas si ale rikam, ze když dělá za dobré penize, tak ja si pak najdu jenom neco na poloviční úvazek abych stíhala školku a školu, dokud aspon starsi nebude schopny vyzvedvat menšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
26.5.20 18:31

Spousta maminek je na to sama a mají příbuzný i dál než Vy, dá se to zvládat, musí. Nebudete první ani poslední má světě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
26.5.20 18:33

Já vím, ze nebudu první ani poslední. Zvládnout to musím. Spis mě zajímalo jaká práce se dá vubec sehnat s takovým omezením. S plným uvazkem samozřejmě nepočítám, jen by mě zajímalo, co tak maminky dělají za práci v takove situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16890
26.5.20 18:34

@DelVé a co máš za školu, cos delala předtím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4188
26.5.20 18:37

@DelVé tak pokud manžel není schopen v cizině vydělat tolik peněz, aby vás zajistil. Tak ať dělá tady u nás za míň s tím, že vy půjdete někam na plný úvazek a péči o děti a domácnost si holt rozdělíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44814
26.5.20 18:39
@DelVé píše:
Já vím, ze nebudu první ani poslední. Zvládnout to musím. Spis mě zajímalo jaká práce se dá vubec sehnat s takovým omezením. S plným uvazkem samozřejmě nepočítám, jen by mě zajímalo, co tak maminky dělají za práci v takove situaci.

Mám dcerku, 4 a půl. Mámu nemá, vodím i vyzvedávám já. A to pracuji v obchodě. Směny se dají dohodnout, ale přiznám se, že občas potřebuji i pomoc bratra. S občasnou pomocí rodiny se to dá zvládnout. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
26.5.20 18:41

Myslím, že práce na plný úvazek kterou můžete dělat s dvěma detma je spousta. Je plno maminek samozivitelek a zvládají to.
Jde o to co by Vás bavilo. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
26.5.20 18:41

@Cenarius nikdo neřekl, ze nás nezajisti. Má krásné penize, ale už kvůli sobě nechci byt doma, když budou deti ve skole. Hlavne vždycky se hodi nějaká koruna na vic, ikdyz neprinesu do rodinné kasy takove penize jako on.
@Kriss Tina Mám zdravotnicke lyceum maturitu a nedodelanou VŠ sociální. Hned po maturitě jsem dělala v obchodě s oblečením a pak v restauracích (dálkové VŠ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
26.5.20 18:43

@Minnie2 nejsem vybírala. Budu dělat cokoli, hlavne až nejsem doma a jsou nějaké penize na vic.
Vím, ze se to nějak zvladne, jen mě poslední dny honí myšlenky, jak to sakra zvládnu. Ze to bude silene a co asi najdu za práci :scream:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
26.5.20 18:43

My tak fungujeme bezne a deti mame tri. Muz ma pracovni turnus v beznem rezimu 14 dni + cesta (delaji ruzne po svete, byli v Rumunsku, Nemecku, Italii, Rakousku od listopadu meli jit do Spanelska, ale byl nejak vladni problem, takze jim nebylo umozneno) a 14 dni ma volno, kdy je uplne doma.
Fungujeme takhle 6-7r., delam na plny uvazek od 2r. nejmladsiho. Jezdim i do skoly. Praci jsem vzala v miste bydliste (pres cestu od domu mam praci). Moje rodina zije 100 km. Od manzela rodina je bliz, ale od nich si pomoc a nic nevezmu. Maji povahu, kterou nezkousnu. Kdybych mela padnout. Nenecham se nebo moje deti vydirat, ze potrebuji pomoct. Vdycky jsme si sami poradili. Skola mi vetsinou vychazi a vychazela, kdyz byl muz doma o vikendu. Nekolikrat se stalo, ze dojel muj otec nebo jsem rekla kolegyni. Nebo jsem se mimoradne omluvila a nejela. Ale zalezi na povaze. Jsem asi dost obrnena a pracovat v tempu (brzo nam mamka onemocnela, otec musel sam zivit rodinu a my se segrou jsme se staraly o zalezitosti doma, to je skola do zivota).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16890
26.5.20 18:44

@DelVé no tak můžeš jit treba nekam do jídelny pomahat v kuchyni nebo na vydej, ty sou akorat přes obed otevřené. Na ranni nekam do obchodu treba s oblečením. Ja delala jen na ranni pečovatelku, ale školu bych nestihla, delala sem od 7. Můžeš dělat něco z domu, zkusit rozjet nějaké podnikání jestli bys něco zvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
26.5.20 18:49

Tak v prvé řadě tleskám :potlesk: že se nechceš válet doma i když manžel vydělává dost. :palec:… Určitě praci najdeš, byť třeba jen na poloviční úvazek. Prodavačka v menším obchodě (u nás dělají na zkrácený úvazek, některé do 12hod), uklízečka.. :think: kdyztak necháš děti dyl ve družině no :) jinak ten výdej obědu je dobrej… Třeba budou brát i v te škole..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama