Sama na tři děti

Anonymní
27.12.20 22:50

Sama na tři deti- psichycky moc náročné

Už myslím černě… :(

Jsem již rok sama na tři děti. Ex partner nás tehdy opustil, protože si chtěl prostě užívat a nemít povinnost a starat se o rodinu. Za ten rok už vystřídal spousty žen. Dělal to ikdyz jsme byli spolu. To mě netrápí - vysvobodil mě z toho stresu, že nás opustil. Já jsem ten rok sama nikoho v podstatě nehledám z důvodu, že mám tři děti už školou povinny. A nebudu se podřizovat chlapovi, moje dcera chtěla utéct z domova když jsem byla s ex, byl zlý. Jak jsem rok sama jsou děti spokojenější, šťastnější, jsou rádi doma, máme dobrou pohodu, každý den mi říkají miluji tě maminko, většinou večer když jsou spát.

Jenomže, pro mě je to velké břemeno, starat se sama o tři děti. Mam finanční problémy, prostě výplata nestačí na pokrytí nájmu, jídla, skoly. Sháním levnější pronájem, našla jsem malý krcalek 2kk, stěhujeme se v únoru, pak by jsme mohli mít aspoň i na to jídlo.

Není lehké vychovávat tři dětičky. Děláme úkoly, učíme se, děti se často hádají, snažím se pro ně být super máma. Chodíme často ven, pomáháme si doma s úklidem, ale vždycky se naskytne chvíle, kdy večer sedím v kuchyni a brečím, že jsem na vše sama. Že balím do pytlů věci kvůli stěhování sama, že sháním kdo nám pomůže se přestěhovat plus dodávku na, kterou nemám peníze. Našla jsem jednoho pana co mi pomůže zadarmo se přestěhovat, hledám ještě jednoho pana i s dodávkou, kdo by nám rád pomohl. Ale unor se blíží.

Upřímně, mě už ten život absolutně nebaví. Svoje děti miluji, mám vidinu v budoucnosti, že chci být i skvělá babička. Že když vychovavam vlastně děti sama, že budou na mě pyšný a, že mě nezavrhnou v dospělosti a budou mne milovat. Ale občas brečím a říkám si, že není na co se těšit, že už jen čekám až děti vychovam a já si mohu spokojeně umřít. Je chvíle kdy si říkám a proč mi Bůh nevezme život hned. Nebaví mě to tu. Ale pak se podívám na děti a řeknu si. Vždyť oni vlastně nikoho nemají. Otcové se o ne nazajimaji. A moje rodiče se obrátili proti mě. Poslední kapka co jsem dostala na tyhle Vánoce. Moje mamka má mich děti plně zuby, jsme u ní chvíli a už na mě řve a vyčítá mi, že jsem si děti vůbec delala. Můj otec úplně to samé, ten mě ještě shazoval, že se nestarám dobře, že jsem na ne sama. Přitom o sobě vím, že jsem milující, dělám pro ne vážně první poslední co muzu. Doma mám naklizeno, vařím aspoň levné jídla, abych jim dala i najíst, jsou v čistém, denně se koupou. Dokonce s nimi i pořád ctu knížky. Hrajeme na babu, na schovavanou. Snazila jsem se jim udělat krásný Vánoce. Já žijí jen pro děti. Jsou to jedine co mě tu vlastně drží. Snažím se ze všech sil kvůli nim. Ale ta chvíle, že brečím, a přeji si, abych tu už nebyla. Mám poslední dobou často.

Jsem smířená, že budu nadosmrti sama… Já totiž když bych si náhodou našla muze, moje děti by ho nemuseli přijmout a tak to radši ani nezkousim. A chlapovi by tři cizí děti hlavně začali vadit… Jen potřebuju občas od někoho obejmout a slyšel větu mám tě moc rád, zvládneme vše spolu. Budu při tobě… Mám přátelé, ale to mi nestačí. Ti semnou nežijí, že jo. Jen jsou Vrba občas, kdy se sverim. Chtěla bych někoho kdo mi ukáže co je láska. Kdo mě bude doopravdy milovat. A chtěl by vše prožít semnou. Ale nemohu, mám tři děti.

Jen tak zase opět sedím a přemýšlím, že bych to nejraději zabalila… Chtěla bych, aby moji rodiče byli pyšný na mě, že se starám sama o tři děti a nevysrála jsem se na ne jako to udělali jejich otcove. První dva mam s jedním. Posledního se svou první dětskou láskou… Aby mi rodiče vyčítali, že mám děti, ten čas vrátit nejde a upřímně já jsem naopak rada, že je mám. Nemít je, tak snad vazne skočím pod vlak. Oni mě drží, ty děti mě úplně změnily. Jsem starostiva. Starám se jako matka. Nechlastam, nefetuju… A moji přátelé vidí sami jak jsem dobrá mamka. Zrovna u mě byl manželský pár a mrzelo je jak se ke mě rodiče chovají a hlavně že to vůbec nejsou babička s dědou. To je ještě na delší povídání…

Je to moc náročné na psychiku být sama.

Děkuji za přečtení

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10530
27.12.20 23:01

Jako prvnim bodem bys mela zacit s posilenim sveho sebevedomi. Hrozne se shazujes, coz je spatne. A nechci uz slyset „mam tri deti, nikdo me nebude chtit..“ tak to vubec neni! To nejlepsi prijde, az to budes nejmin cekat :hug: pokud v realite budes vyzarovat negativni energii a neverit si, pak to taky bude odrazem toho vseho, co se ti deje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
27.12.20 23:04

Přijde mi, že všechna negativní energie na tebe přechází z rodičů, vidíš se jejich očima… Kritizují, nepomohou.. Omezila bych s nimi kontakt, věnovala se sobě, dětem… Přítele přeci můžeš mít a nemusí s vámi hned bydlet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1795
27.12.20 23:05

A co se trochu přestat litovat a začít se svým životem něco dělat? Co třeba si zvýšit kvalifikaci, najít si lépe placenou práci? Ten směr třech děti jste si zvolila Vy sama, nikdo Vás k tomu nenutil, tak budete muset trošku zabrat a najít si něco, co Vás posune.
Takhle, já mám děti dvě, bude jim 1,5 a 2,5, jsem ještě na rodičáku. Odešla jsem od manžela, teď žijeme samy, mám ale v hlavě nějaké představy a tvrdě si za nimi půjdu. Já to vůbec nevidím pesimisticky. Všechno byla moje volba a já vím, že to zvládnu, vím, že se o děti postarám a udělám všechno pro to, abych si našla dobré zaměstnání, můžu se tedy vrátit do mého předchozího, ale to mám jen v záloze. Člověk musí myslet optimisticky. Chce to sílu a hlavně se přestat litovat a začít něco dělat. Na lásku nikdy není pozdě a když si dáte dohromady svůj život, tak se časem určitě i sama objeví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
27.12.20 23:12

Odkud jsi? Nemuzu ti asi nijak pomoct, neexistuje nejaka organizace ktera pomaha matkam samozivitelkam? Existuji prece potravinove banky, pred vanoci o tom v tv mluvili. Musim rict ze pred tebou smekam, mas muj obdiv a mou podporu. Neboj se, nezdavej se bude zase lip!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2582
27.12.20 23:17

Zoufalství :,( Odkud jsi, když tak se ozvi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3671
27.12.20 23:20

Myslím, že děláš Maximum..
musíš si sama sebe vážit.. tím začni.

Tři děti v jednom pokojíčku bude soda, ale zvládnout se to dá.. pokud ti nevychází příjmyxvýdaje, tak musíš navýšit příjmovou stránku (výdaje už snížíš těžko jak čtu krom bydlení), takže intenzivně hledat lepší práci a holt i zabojovat o vyšší výživné, vzory žádosti na soud najdeš zdarma na netu.. na tři školní děti by ti mělo chodit nejméně 9tisíc od jejich otců… že tě nepodpoří rodiče je smutné, ale musíš se s tím smířit, nic jiného nezbývá.. asi také nemají nazbyt a vidí, jak na tom jsi, tak je to štve, no… skoro každá máma si pro svou dceru přece přeje lepší život, než aby byla samoživitelka se 3dětmi ve 2kk, ale pořád může být hůř, jste zdraví a máte se rádi, na tom se dá stavět, musíš být silná, ty děti tě hrozně potřebují a taky potřebují tvůj úsměv a ne pláč. Zkus i místní charitu a potravinovou pomoc (oblečení, obuv, trvanlivé potraviny), mohlo by to aspoň dočasně pomoct.
PS : Kdybys napsala nejbližší zásilkovnu a věk a pohlaví dětí (velikosti) tak jsem přesvědčená, že budeš zásobená na rok, sama mám doma spoustu trik, bundy i nějaké boty (dívčí, do vel. 152), knížky atd… co bych klidně poslala.. Dej info, nech si pomoct.

Příspěvek upraven 27.12.20 v 23:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
27.12.20 23:31

Za sebe máš můj obdiv. Starat se o tři děti sama, to chce fakt hodně energie a odhodlání. Tvoje děti to jednou pochopí, jaká jsi byla skvělá máma, toho se neboj. Co ale nepochopí, bude, že jsi se rozhodla na to být sama. Já bych to nezahazoval. Můj kamarád si našel před pár lety lety fajn ženskou se třemi dětmi ve školním věku, a fungují skvěle. Nevzdávej to :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4740
27.12.20 23:32

Odkud jsi? Jak máš velké děti? Mohla bych pomoci hračky, oblečením, obutím. Mám toho po dětech spoustu. Napiš tady odkud jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11444
28.12.20 00:01

Byla jsem sama se třemi několik let, asi deset. |Je to těžké, ale dá se to. Ono nic jiného nezbyde. Věnuj se i trošku sobě, pokud to půjde, najdi si koníček, studuj třeba, ono bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
28.12.20 00:03
@vannilka píše:
Přijde mi, že všechna negativní energie na tebe přechází z rodičů, vidíš se jejich očima… Kritizují, nepomohou.. Omezila bych s nimi kontakt, věnovala se sobě, dětem… Přítele přeci můžeš mít a nemusí s vámi hned bydlet…

Naopak. Ona vzhledem k situaci chlapa aspoň rok nebo dva mít nemá. Musí zjistit, co vlastně chce. Zatím měla vztah pouze s budizkničemy, co ošustí a opustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
28.12.20 00:34

Jak mas stare deti a odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19247
28.12.20 07:04

Jako ne že by tvoje máma neměla v něčem pravdu. V pr.deli jsi byla už se dvěmi dětmi, tak šup, udělám si třetí :roll: Ale brečení ti nepomůže. Máš málo peněz, tak si najdi brigádu. Děti už jsou velké aby ti pomohly a spolu to zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
697
28.12.20 07:16

Zažádala bych o zvýšení výživného. Ani jeden otec nemá zájem se stýkat s vlastním dítětem? To je smutné, ale ať na ně platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8588
28.12.20 07:21

Zapracuj na sobě, potřebuješ si zvýšit sebevědomí. O dalším chlapovi nějakou dobu ani neuvažuj. Až budeš psychicky v pohodě, tak se třeba nějaký objeví. A v žádném případě už si neporizuj další děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat