Sama na velkou hypotéku?

Anonymní
7.12.19 01:15

Sama na velkou hypotéku?

Ahoj, omlouvám se za anonym..
Ani nevím, jak začít, tak to vezmu asi stručně. Je mi " teprve " 24let. Naši jsou rozvedení a já jsem zůstala u mamky na baráku ( dvě ženský ve velkém domě, platíme jen energie = levné bydlení ). Ale už se chci osamostatnit a budovat si svůj domov. Chtěla bych jít samozřejmě do vlastního, takže řešit hypotéku. Bohužel, bydlím ve městě, kde jenom byty s 60m stoji 3 mil :cert:,a tak chci radši do domečku a na klíč. Smlouvu mám na dobu neučitou s čistým příjmem 60-75 000kc ( nikde nic nedlužím, žádné půjčky ). Nicméně mam strašného brouka v hlavě právě kvůli mému věku, že když na to budu sama ( ano, pracuji pouze s touto variantou, chci se spoléhat jen na sebe ), jestli to všechno zvládnu? Je tady někdo, kdo šel do velké hypotéky ( 3-4mil ) sám a spoléhal jen sám na sebe? Takhle si říkám, že si skoro nemůžu ani odejít na mateřskou jednou( s chlapem samozřejmě počítám, to se vzájemně nevylučuje ), pokud by polovička neměla dost vysoký příjem.. nebo změnít práci a mít méně peněz..
Děkuji za přečtění a snad nezním moc naivně. :zed:

T.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.12.19 02:03

Nevim jestli ti to pomuze, mama si ve (41letech) brala 3mil, zbytek vlastni, prijem asi jako ty, kvuli veku dostala jen na 15 let, ale do 5 let to zplatila, a ted ji byt docela sype, urcite se to da s tvym prijmem zvladnout pokud mas svoje penize nasetrene, hlavne nerucit jinou nemovitosti, takto prisel bratranek o byt a i jeho rodice o dum, a nedelat si dite behem prvnich 5 let, to az tak zjistis, kolik te ten dum vubec stoji…my si s manzelem kdysi brali opravdu velkou pujcku a az tak za 10 let jsme se hypo zbavili

• Citovat
  • Nahlásit
1376
7.12.19 06:09

Je to tezke.ja bych do tak velke hyposky nesla. nikdy nevis kdy spadnes s penezma dolu nebo te vyhodi a nebudes mit dostatek penez na splatku :nevim: co az budes nekdy na materske? Kdo za tebe bude splacet? budes hold musel makat a pritel na matersky. rozhodne nebude platit hyposku pritel, kdyz dum nebude jeho. musis myslet i do budoucnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
7.12.19 06:17

...

Nezapomeň ale, že nejstarší řemeslo se nedá dělat věčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 07:03

Já si brala v roce a 2016 hypotéku na 2,5 mil a měsíčně mi splátka dělá necelých 9000. Takže u 3-4 mil nebudes vzhledem k platu platit zase tak moc, a budeš mít možnost tvořit si rezervy právě na období rodičovské dovolené apod.. Navíc na to potom budete dva, takze za mě jo, jdi do toho, ceny nemovitostí stejně klesat. Nebudou

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 07:09

Já bych do toho teda šla, v nejhorším se vrátíš k mámě a barák pronajmeš. Nevím, co děláš za práci, ten rozptyl výdělku mi přijde dost velký, takže to odhaduji na MLM nebo nějaký prodej po telefonu apod.
Sama mám hypo na 2,5 Mega a ted uvažuji nad dalšími 5 na byt. Investice do nemovitostí bych se nebála

• Citovat
  • Nahlásit
1376
7.12.19 07:12

Budou 2na co? na splatku hypoteky? to urcite nebudou.do ciziho ti nikdo cpat prachy nebude…musis mit docela dost nasetrino, aby vubec hypoteku dali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
7.12.19 07:13

No příjem máš více než slušný, a pokud na neurčito, se splácením bys neměla mít problém ani u větší hypo. Je potřeba samozřejmě patřičné pojištění, ideálně neschopnosti splácet, pracovní neschopnosti, hospitalizace. Prostě abys měla peníze i v době výpadku příjmů. Ale teda já taky bydlím ve městě, kdy 60 m být stojí 3 mil a pozemky jsou na tom snad ještě hůř. Ty už pozemek máš? Nebo hypo bude na něj i dům? To by ses potom do těch 4 mil téměř jistě nevešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19387
7.12.19 07:13

Vis co, tri roky setri, dej stranou 2mil a zbytek si dofinancuj hypotekou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
944
7.12.19 07:15

Myslim, ze v pohode.
Hypo bych si dala na 30let. Splatka bude kolem 15t. Kdyz budes davat stranou dalsich 25, tak za 5 let splatis nejakych 1,5mil., tzn, ze ti zbude ke splaceni pak cca polovina. Za tech 5 let se da refinancovat. Tam bych to znovu dala na 30 let (vekem to porad vychazi), splatka klesne na 7-8t, coz uz jde i pri md.
Sama lituju, ze jsem si hypo v mladem veku nevzala.
Btw do bytu/domu si muzes vzit spolubydlici a tim budes mit vic penez na umoreni hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 08:06
@migmina píše:
Budou 2na co? na splatku hypoteky? to urcite nebudou.do ciziho ti nikdo cpat prachy nebude…musis mit docela dost nasetrino, aby vubec hypoteku dali

Budou 2 na všechno - na dítě, přispěje jí na bydlení, jídlo apod.
Když spolu budou mít dítě, tak to zase bude jiné než jen když budou partneři.. Navíc do té doby si zakladatelka určitě vytvoří nějaké rezervy..

• Citovat
  • Nahlásit
914
7.12.19 08:10

Zakladatelko, můžu se Tě prosím zeptat, jakou děláš profesi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 08:32

Tak jestli mas takovýhle plat jak pises v cistym, kdyz budu brat „jen“ 60,bydleni temer zadarmo.. Tak tech 40 měsíčně usetris jak prd, ne? Jak dlouho mas ten plat a kolik si usetrila za tu dobu? Na kolik let bys chtěla hypoteku a kolik splácet? Podle me kdyz si nedas splatky 40 měsíčně :lol: tak musis i tak dost ušetřit..
Ale ja jsem zvykla zit skromně, my tyhle penize zdaleka nemame ani ve dvou a platime hypotéku a i usetrime dost peněz.. Ja bych do toho šla a proste si tvorila rezervu na pripad ty mateřský.. A vzhledem k tomu, ze zatim nemas ani toho chlapa tak nejakej cas máš.. A kdyz bych do toho sla tak co nejdřív, právě co nejmladší pak az ti bude 30 a děti budou reálnější pujde to hur.. No a po matersky muzes chodit do prace ty a chlap bejt doma :lol: nebo mas treba práci, ktera se da dělat z domova?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 08:35
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym..
Ani nevím, jak začít, tak to vezmu asi stručně. Je mi " teprve " 24let. Naši jsou rozvedení a já jsem zůstala u mamky na baráku ( dvě ženský ve velkém domě, platíme jen energie = levné bydlení ). Ale už se chci osamostatnit a budovat si svůj domov. Chtěla bych jít samozřejmě do vlastního, takže řešit hypotéku. Bohužel, bydlím ve městě, kde jenom byty s 60m stoji 3 mil :cert:,a tak chci radši do domečku a na klíč. Smlouvu mám na dobu neučitou s čistým příjmem 60-75 000kc ( nikde nic nedlužím, žádné půjčky ). Nicméně mam strašného brouka v hlavě právě kvůli mému věku, že když na to budu sama ( ano, pracuji pouze s touto variantou, chci se spoléhat jen na sebe ), jestli to všechno zvládnu? Je tady někdo, kdo šel do velké hypotéky ( 3-4mil ) sám a spoléhal jen sám na sebe? Takhle si říkám, že si skoro nemůžu ani odejít na mateřskou jednou( s chlapem samozřejmě počítám, to se vzájemně nevylučuje ), pokud by polovička neměla dost vysoký příjem.. nebo změnít práci a mít méně peněz..
Děkuji za přečtění a snad nezním moc naivně. :zed:T.

3m neni velka hypoteka. Tvuj vek banka ted tolik resit nebude, jsi v nejlepsich letech. Jen si ohlidej, abys mela vsechny prijmy radne priznane.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.19 08:37

Mam hypoteku 3,5mil. Platim 15800, na 20 let.
Manzel ma 2,7. Plati 12tis, taky na 20 let..
Prijem mame hodne pohyblivy. ( ale nejdeme pod 80tis).
S tvymi prijmy bych vubec neuvazovala…a rekla bych, ze jsi vzhledem k rostoucim urokovym sazbam mozna i propasla dobrou chvili.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat