Sama s dětmi a strach, kdyby se mi něco stalo

322
11.1.21 20:51

Sama s detmi a strach kdyby se mi neco stalo

Ahoj. Jsem dost uzkostlivy clovek, byla jsem cely zivot, uz jako dite jsem mela problemy a vzdycky myslela negativne..ano jsem urcite pripad pro psychologa, chodila jsem k nemu take, tak mi prosim nepiste, at si hledam odbornou pomoc. Potrebuju jen vedet jestli to ma nekdo take tak a jak na to nebo mozna se i nekomu jen sverit:) Mame tri deti, 5,4 a 1 rok. Jsou to nejlepsi na svete. Jsem na ne da se rict sama, manzel jezdi jen o vikendu domu a ja mam proste obcas strasne strachy a jsem z toho uplne nervozni a busi mi srdce. Mam strach, ze se mi neco nahleho stane, v noci, mrtvicka a o deti se nikdo nepostara… maly spadne z postele ( spime vsichni ctyri v jedne velke ) a nez to nekdo zjisti, ze se neco deje tak kdovi co bude. Dve starsi deti by to vydrzely ale o maleho aby si neublizil by se urcite nepostaraly :,( samozrejme mam strach i co kdyby se jim neco stalo, ale to vim, ze to zvladnu a udelam co muzu. Mam strach z toho, ze ztratim kontrolu. Vim, ze je to nepravdepodobne, je mi 30 a jsem zdrava ale nemuzu si pomoct..dceri jsem i ukazovala jak zavolat sanitku nebo otci kdyby neco :roll: budu rada, az bude maly vetsi a bude trochu samostatnejsi :) mate/ meli jste to nekdo taky tak? Je prece tolik rodicu co jsou sami… urcite se kazdy trochu boji ale asi ne tak chorobne :roll: jinak nemam v okoli ani rodinu. Dekuju moc za odpovedi :kytka:

Příspěvek upraven 11.01.21 v 21:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3887
11.1.21 20:55

Taky me to obcas napadne. Nedávno jsem parkrat omdlela a mivam zlucnikove zachvaty pri kterých nejsem schopna fungovat. Nastesti byl vzdy doma muz nebo byl v dojezdove vzdálenosti aby hned prijel. Syna ucim jak zavolat pomoc uz od skolky urcite… zkus eliminovat takove veci jako padani z postele :mrgreen:
Neboj se, vzdy nekdo pomůže, co sousedi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
11.1.21 21:01

@Kaileee oh je, to bych asi byla uplne v… kdybych mela takove nejake problemy 8o bydlime v dome kde ziji jeste dva lidi a ty vidime parkrat do roka, ani nejsou kazdy den doma a nevim, pochybuju, ze by nekdo neco podnikl, to by asi musel byt rev hodiny :? Muj muz ted zrovna pracuje 6 hodin od nas, to mi taky dela starosti 8o starsi dcera by urcite jednou zavolala pomoc, je dost chytra… ale kdy, ze :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 21:03

Jako bych to psala já. Doslova. Nedávno jsem navíc prodělala onkologické onemocnění, pak covid. Jsem v umělém přechodu, něco z toho mi spustilo autoimunitní onemocnění štítné žlázy, hormony se všechny zbláznily, vynechávalo mi srdce, až se mi solidně rozjela panická porucha. A to jsem byla vždycky silný a pozitivní člověk. No.. Došlo to tak daleko, že jsem v klidu jen když je doma manžel nebo aspoň nejstarší dítě. Vůbec nejlíp mi je v práci, tam by mi totiž pomohli hned (nemocnice). Denně usínám se strachem, že se ráno nevzbudim a manžela nutim, aby mě před odchodem do práce zkontroloval, jestli žiju. V péči psychologa jsem, antidepresiva jsem si ale ještě z lékárny nevyzvedla. Pouštím si autogenni trénink a přesvědčuju sama sebe, že neumřu.

• Citovat
  • Nahlásit
322
11.1.21 21:09
@Anonymní píše:
Jako bych to psala já. Doslova. Nedávno jsem navíc prodělala onkologické onemocnění, pak covid. Jsem v umělém přechodu, něco z toho mi spustilo autoimunitní onemocnění štítné žlázy, hormony se všechny zbláznily, vynechávalo mi srdce, až se mi solidně rozjela panická porucha. A to jsem byla vždycky silný a pozitivní člověk. No.. Došlo to tak daleko, že jsem v klidu jen když je doma manžel nebo aspoň nejstarší dítě. Vůbec nejlíp mi je v práci, tam by mi totiž pomohli hned (nemocnice). Denně usínám se strachem, že se ráno nevzbudim a manžela nutim, aby mě před odchodem do práce zkontroloval, jestli žiju. V péči psychologa jsem, antidepresiva jsem si ale ještě z lékárny nevyzvedla. Pouštím si autogenni trénink a přesvědčuju sama sebe, že neumřu.

:roll: no, ja taky vzdycky cekam na manzela a jak je doma tak jsem v klidu. Je zajimave, ze pres den to je i dobre ale bojim se noci :? Ja zadne zdravotni problemy nemam, jen stitnou zlazu od prvniho porodu a panicka porucha se mi rozjela kolem 20. Nekdy je hur pak zase lip. Moc premyslim, vsechno vidim katastroficky a jsem taky trochu hypochondr 8o moc by me zajimalo co je toho pricina. Prasky jsem zatim nebrala, verim, ze se z toho dostanu jednou sama :roll:a prosimvas pomaha ten autogenni trenink? Mi dr rekl sportujte ale s detma a s mou lenosti je to tezko 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 21:14

Já ten strach mám taky, bohužel jsme podobný případ zažili v rodině. Sestra bydlela 150km od nás, ve městě nikoho. Malému byly 2 roky, ona prodělala mozkovou mrtvici. Stalo se to kolem 11. dopoledne a švagr přijel domů až kolem 17.hodiny. Malý byl celou dobu sám a lítal po bytě. Taky se bojím, když jsem s nimi sama. U nás ale funguje to, že si s manželem pravidelně píšeme před den a popřípadě voláme. Pracujeme v místě bydliště

• Citovat
  • Nahlásit
2691
11.1.21 21:14

Nejstarší, pětileté dítě, by mohlo zvládnout přivolat pomoc z mobilu. Nainstaluj si aplikaci Záchranka, vyplň údaje. Je tam testovací režim, tak to vyzkoušej ty a pak to nauč nejstarší dítko. Řekni mu, kdy má aplikaci použít (když nepůjde maminka vzbudit atd.). Aplikace sice odesílá údaje o poloze, ale nauč dítko i to kde bydlí, v kterém patře.
Holky to umí obě, mladší to učím od cca čtyř let. Jednou už to holky použili, cestou z družiny domů, našly starší paní, které se udělalo silně nevolno. Operátorka starší dceru naváděla co a jak má dělat a všechno dobře dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 21:15
@gusica píše: :roll: no, ja taky vzdycky cekam na manzela a jak je doma tak jsem v klidu. Je zajimave, ze pres den to je i dobre ale bojim se noci :? Ja zadne zdravotni problemy nemam, jen stitnou zlazu od prvniho porodu a panicka porucha se mi rozjela kolem 20. Nekdy je hur pak zase lip. Moc premyslim, vsechno vidim katastroficky a jsem taky trochu hypochondr 8o moc by me zajimalo co je toho pricina. Prasky jsem zatim nebrala, verim, ze se z toho dostanu jednou sama :roll:a prosimvas pomaha ten autogenni trenink? Mi dr rekl sportujte ale s detma a s mou lenosti je to tezko 8o

Pomáhá odpoutat myšlenky a dostat se z paniky, anebo v klidu usnout. Ale stejně se mi ráno vždycky hrozně uleví, když zjistím, že jsem v noci neumřela.

• Citovat
  • Nahlásit
322
11.1.21 21:18
@Anonymní píše:
Já ten strach mám taky, bohužel jsme podobný případ zažili v rodině. Sestra bydlela 150km od nás, ve městě nikoho. Malému byly 2 roky, ona prodělala mozkovou mrtvici. Stalo se to kolem 11. dopoledne a švagr přijel domů až kolem 17.hodiny. Malý byl celou dobu sám a lítal po bytě. Taky se bojím, když jsem s nimi sama. U nás ale funguje to, že si s manželem pravidelně píšeme před den a popřípadě voláme. Pracujeme v místě bydliště

Neee co mi to pisete :oops: 8o doufam, ze je sestra v poradku :? No my si taky piseme porad, pred spanim volame… ale to neni noc, kdy spi. Ja doufam, ze kdyz treba dostanu tu pepku, tak aspon vytocim tatu a vzbudim dceru nez lehnu… a prenesu syna do postylky odkud nevyleze :oops: :) :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
11.1.21 21:20

Souhlas stou appkou záchranka. Manžela si dej na plochu s jeho fotkou, stačí na to kliknout a hned ho to vytoci. Jinak petlitele by trochu mohlo dohlidnout na roční kdyby něco po nezbytně nutnou dobu, neboj. To zas není úplně malinké dítě. Uc je trochu samostatnosti, a nenervuj se. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
11.1.21 21:20
@Murka píše:
Nejstarší, pětileté dítě, by mohlo zvládnout přivolat pomoc z mobilu. Nainstaluj si aplikaci Záchranka, vyplň údaje. Je tam testovací režim, tak to vyzkoušej ty a pak to nauč nejstarší dítko. Řekni mu, kdy má aplikaci použít (když nepůjde maminka vzbudit atd.). Aplikace sice odesílá údaje o poloze, ale nauč dítko i to kde bydlí, v kterém patře.
Holky to umí obě, mladší to učím od cca čtyř let. Jednou už to holky použili, cestou z družiny domů, našly starší paní, které se udělalo silně nevolno. Operátorka starší dceru naváděla co a jak má dělat a všechno dobře dopadlo.

No sikovne holcicky :*
Ja o tom nepochybuju, ze by zavolala.. jen syn je strasny raubir, nez by nekdo prijel byl by uz stokrat na gauci a spadl z neho :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
11.1.21 21:21
@mackA159 píše:
Souhlas stou appkou záchranka. Manžela si dej na plochu s jeho fotkou, stačí na to kliknout a hned ho to vytoci. Jinak petlitele by trochu mohlo dohlidnout na roční kdyby něco po nezbytně nutnou dobu, neboj. To zas není úplně malinké dítě. Uc je trochu samostatnosti, a nenervuj se. ;)

Hmmm urcite si to naisnstaluju, dekuji vam vsem za tip :palec: jen… porad mam obavy :D :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
11.1.21 21:25
@Anonymní píše:
Pomáhá odpoutat myšlenky a dostat se z paniky, anebo v klidu usnout. Ale stejně se mi ráno vždycky hrozně uleví, když zjistím, že jsem v noci neumřela.
:lol: nechapu, proc si to tak komplikujeme. Si porad rikam, jednou umru urcite, tak si doprcic uzivej ten zivot, zrovna ted v tom nejkrasnejsim stadiu (s detmi)… ale asi i nejstresovejsim :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 21:26
@gusica píše:
Hmmm urcite si to naisnstaluju, dekuji vam vsem za tip :palec: jen… porad mam obavy :D :,(

Hele ještě takhle.. Když jsme měli jen dceru, manžel odjel na 7 měsíců na misi a jí tenkrát byly 3 roky. Naučila jsem ji, že kdyby mě nemohla vzbudit, musí jít z bytu, dát botu do dveří, aby se jí nezabouchly a bušit na všechny dveře okolo.
Teď bydlíme na vesnici v domku a syna jsem zas naučila, že má jít po ulici, po jedné straně silnice a zvonit na všechny zvonky, dokud mu někdo neotevře. Plus ta aplikace, tu máme natrénovanou. Toho strachu se jen tak nezbavíme, ale čím víc opatření uděláš, tím ti bude líp.. Zkus ten trénink, najdeš ho na YouTube. Bude se ti líp usínat.

• Citovat
  • Nahlásit
322
11.1.21 21:33
@Anonymní píše:
Hele ještě takhle.. Když jsme měli jen dceru, manžel odjel na 7 měsíců na misi a jí tenkrát byly 3 roky. Naučila jsem ji, že kdyby mě nemohla vzbudit, musí jít z bytu, dát botu do dveří, aby se jí nezabouchly a bušit na všechny dveře okolo.
Teď bydlíme na vesnici v domku a syna jsem zas naučila, že má jít po ulici, po jedné straně silnice a zvonit na všechny zvonky, dokud mu někdo neotevře. Plus ta aplikace, tu máme natrénovanou. Toho strachu se jen tak nezbavíme, ale čím víc opatření uděláš, tím ti bude líp.. Zkus ten trénink, najdeš ho na YouTube. Bude se ti líp usínat.

No jenze kdyby dcery vysly z bytu tak maly pujde za nima a spadne ze schodu a pak z dalsich velkych… jeste by mohla kricet z okna ale to taky neni moc bezpecne takze asi zbyva jen ten app 8o ale jako dobre napady mate :) a jsem rada, ze v tom nejsem sama.
Urcite zkusim ten youtube. Ja delala parkrat relaxaci podle jacobsona, kde se soustredite na kazdou telesnou partii, to je zase neco jineho, ze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat