Sama s dětmi: pronájem a finance

Anonymní
5.5.21 16:02

Sama s dětmi pronájem a finance

Ahoj maminky, jsem čerstvé rozvedená s dvouma dětma a sama, na přechodnou dobu jsme u rodičů, ale nedá se tu být do nekonečna. Už dva měsíce přemýšlím jak by bylo možné sehnat bydlení.
Díky tomu že u rodičů platím také nájem, nejsem schopná nic moc ušetřit. U městských bytů chtějí 3 nájmi dopředu. U ostatních provize a kauce.
A já se ptám jak jste to zvládli? Hlídání abych si našla brigádu u nás nehrozí, ex o děti nejeví zájem, jelikož pracuje na černo mám alimenty minimální. Co dál?
Děkuji :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
180
5.5.21 16:07

Promiň, nějakou přijatelnou radu nemám, jediné azylak, ale to asi není to, cos chtěla slyšet.
Co mě zarazilo je to, že u rodičů platíš nájem; chapu, že asi taky nejsou nijak extra bohatí, ale nájem platili sami, i když tam nebydlelas. Byt moji dcerou, s tímhle bych ti pro začátek pomohla, abys aspon neco ušetřila… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.21 16:14

Spolubydleni s jinou maminkou s dětmi…? Tady by se dalo sdílet náklady na bydlení a vypomoci si s hlídáním.
Azylovy dům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 16:17

@Judy Hopkava
Rodiče mají svůj vlastní barák, stojí cca 5 let takže v celku novostavba. Tatínek je podnikatel a maminka státní zaměstnanec.
Ale i přesto po mě chtějí nájem hlavně má matka (nájem posílám ji, ale ona nic neplatí vše táhne táta a ona má celou výplatu na své utrácení, plus nájem ode mě)
O azylaku přemýšlím od vánoce, ale vůbec nevím do čeho bych šla jak to tam chodí vypadá, bojím se.

• Citovat
  • Nahlásit
76
5.5.21 16:20
@Anonymní píše:
@Judy Hopkava
Rodiče mají svůj vlastní barák, stojí cca 5 let takže v celku novostavba. Tatínek je podnikatel a maminka státní zaměstnanec.
Ale i přesto po mě chtějí nájem hlavně má matka (nájem posílám ji, ale ona nic neplatí vše táhne táta a ona má celou výplatu na své utrácení, plus nájem ode mě)
O azylaku přemýšlím od vánoce, ale vůbec nevím do čeho bych šla jak to tam chodí vypadá, bojím se.

A nedalo by se s rodicema nejak domluvit? to je hrozny :roll:
pak jedine spolubydleni, nebo azylak.. ale jestli je moznost byt u rodicu a nejaka domluva, tak se domluvit na neplaceni najmu (kdyz mas sama malo a oni maji evidentne dost, kdyz mamina utraci celou vyplatu a i tvoje penize ma pro sebe 8o ), aby si mohla co nejdrive jinam. Jinak cestu nevidim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1773
5.5.21 16:20

Nemáš nasetreno ani ň? Vždyť jeden nájem nebo kauce není žádná závratna suma. Rodiče nebo kamarádi by ti na tu kauci nepůjčili? Každopádně řešení je i školka, jesle a jdi do práce. Prace je nejjistější zpusob, jak získat peníze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 16:23

@Scandanaviana Nevím kde takovou Maminku najít, zkoušela jsme to na stránce spolubydleni, ale ožívaly se mi sami starý pánové z čehož mám strach.

• Citovat
  • Nahlásit
1263
5.5.21 16:23

Prvně potřebuješ peníze. I v azylovém domě přispíváš určitou částkou. Pak můžeš řešit, co dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
5.5.21 16:25

Prosim tě a to by se tví rodiče nestyděli, že mají velký barák a jejich dcera bydlí v azylovém domě? Ti jsou cáklí. Nájem za nějaký menší byt bys utáhla? Asi bych požádala otce, jeslti by mi pujčil na kauci, že bych mu to vrátila, až budu vydělávat.
Kolik máš tedy ted celkem příjem? Za jak dloouho se budeš moc vrátit do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 16:27

@Midaku Ne našetřeno nemám od Ex manžela jsme odcházela rychle. Jeden nájem kauce udělá většinou okolo 20+ nějaké vybavení jako pračka a lednička i když koupím už použitou jsou to další výdaje navíc. A bohužel nemám nikoho kdo by mi půjčil. Jesle a školka je super, ale to se taky musí zaplatit staršího mi do školky vezmou až v září. Kdybych měla hlídání už tu brigádu mám dávno, ale v dnešní době je to těžké. Jesle jsou už x měsíců zavřené.

• Citovat
  • Nahlásit
180
5.5.21 16:28
@Elza2311 píše:
A nedalo by se s rodicema nejak domluvit? to je hrozny :roll:
pak jedine spolubydleni, nebo azylak.. ale jestli je moznost byt u rodicu a nejaka domluva, tak se domluvit na neplaceni najmu (kdyz mas sama malo a oni maji evidentne dost, kdyz mamina utraci celou vyplatu a i tvoje penize ma pro sebe 8o ), aby si mohla co nejdrive jinam. Jinak cestu nevidim.

Jezis, to je fakt strasny. Nechapu… :,( V novostavbe RD byste mohli nejakou dobu byt, neni to byt 2+kk, jak jsem si představovala, ale s tvou matinkou chapu, že chceš pryc. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 16:29

@FraDeu v azylovém domě chtějí nájem, který z Rodičovského příspěvku zapletím.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16966
5.5.21 16:29

Domluv si s rodiči půjčku na nalezení a udržení samostatného bydlení a pak si zažádej o příspěvek na bydlení. Dluh rodičům postupně splať.

Do azylového bydlení nepatříš, jen by si tam zabírala místo lidem se složitější situací.

Další varianta je prostě se naučit s rodiči vycházet a zůstat tam, dokud nenastoupíš do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 16:31

@Blue2 Bohužel nemám šanci si peníze nikde u nikoho půjčit. Příjem mam když přijdou alimenty 14000. A mladšímu synovi teď bude rok a půl. Takže mě ještě chvíle čeká.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 16:31

Já s nájmem u rodičů souhlasím, naučí to člověka finanční gramotnosti. Že prostě bydlení něco stojí. Nevíme jaká je zakladatelka (kromě toho že se vyjadřuje hnusně o vlastní mámě) a jestli to není od její mámy pokus ji naučit hospodařit. Zcela určitě neplatí likvidační nájem.

Jít do azyláku je blbost. Tam musíš taky platit a budeš tam s maminkama ne vždy úplně schopnýma. A jo, mě pobyt mezi matkama co na svoje děti křičí, nedodržují hygienu a celý den sedí a hulí nevydržela. Našla jsem si bydlení za 3 měsíce než tam být a vystavovat tomuhle svoje dítě. To je to u rodičů proti tomu zlatý.

Kolik je dětem? Normálně počkej až budou ve školce, najdi si práci a našetři na bydlení. Nevím jaké jiné řešení hledáš? I ten azylák je maximálně na rok a pak čau.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat