Sama s dětmi - vánoční deprese

Anonymní
23.12.20 22:54

Sama s dětmi - vánoční deprese

Dobrý večer, opět je tu vánoční a čas a já se už několik hodin utápím v slzách. Jsem máma dvou úžasných dětí. Sama jsem 4 roky. Mám super rodinu- na Štědrý den budeme u rodičů, ale i přes to na mne dopadá deprese, výčitky.. Dnes jsem se dokonce s rodiči pohádala. Nechápou mé pocity. Partner odešel a ukáže se cca 1 za rok. Jak se cítíte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.12.20 22:57

Trávím Vánoce sama - lidé, se kterými jsem je chtěla strávit jsou zavření v cizině skrz covid - a bez dětí. Společnost mi dělají burácející biologické hodiny.

Jestli ti to pomůže vidět na své situaci to lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
120
23.12.20 23:05

Partner je pěkný kok*t (pardon)… Drž se a zkus se na to povznést, jsou nejkrásnější svátky v roce tak si je s dětmi užij. Bude líp, někde to štěstí čeká ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14299
23.12.20 23:08

Moc mě to mrzí, ale mysli na to, že nejsi sama. Máš děti. Jsou lidé co jsou úplně sami a třeba v cizině jelikož nemůžou zpět do rodné země na Vánoce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3379
23.12.20 23:09
@Anonymní píše:
Dobrý večer, opět je tu vánoční a čas a já se už několik hodin utápím v slzách. Jsem máma dvou úžasných dětí. Sama jsem 4 roky. Mám super rodinu- na Štědrý den budeme u rodičů, ale i přes to na mne dopadá deprese, výčitky.. Dnes jsem se dokonce s rodiči pohádala. Nechápou mé pocity. Partner odešel a ukáže se cca 1 za rok. Jak se cítíte vy?

Taky tvé pocity moc nechápu - máš deti, fajn rodiče. Za mě sice ne všechno, ale ani nijak málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25217
23.12.20 23:10

Jsem sama s dětma už skoro 11 let. Vždycky mi na Štědrý den volal kamarád, který žil sám. K nám na svátky nechtěl, bylo mu hloupé se „vnucovat“ a „kazit“ nám rodinný večer. Prokecali jsme klidně i dvě hodiny. Letos nezavolá, před 14 dny umřel na covid :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14338
23.12.20 23:15
@laducha píše:
Jsem sama s dětma už skoro 11 let. Vždycky mi na Štědrý den volal kamarád, který žil sám. K nám na svátky nechtěl, bylo mu hloupé se „vnucovat“ a „kazit“ nám rodinný večer. Prokecali jsme klidně i dvě hodiny. Letos nezavolá, před 14 dny umřel na covid :?

To je mi líto :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
23.12.20 23:18

Dobrý večer, nebreč a vánoce si užij. Měl jsem několik takových vánoc za sebou, jen s dcerou a byly rozhodně příjemnější, než ty přechozí, rozhádané ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53451
23.12.20 23:25

Zelnicka?
Mas deti, rodice. Vsak to je super. Nekdo nema ani ty deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.12.20 23:38

Chapu. Holky drzte se. Je to normalni, ze to na v/nas tak pada. Zvlast kdyz jeste k tomu nejaka tragicka udalost (s tim kamaradem je mi to moc lito).
Rekla bych, ze kdo ma deti, musi se snazit udelat stastne aspon je. A ty bezdetne si naopak muzou delat, cokoli uznaji za vhodne, i kdyby mely cely vecer proslzet treba nad Madisonskymi mosty. To je uplne v poradku.
Tak stastne a vesele, a jestli takove nebudou, tak takove proste nebudou. Nevadi. Jsme jenom lidi… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49330
23.12.20 23:48
@laducha píše:
Jsem sama s dětma už skoro 11 let. Vždycky mi na Štědrý den volal kamarád, který žil sám. K nám na svátky nechtěl, bylo mu hloupé se „vnucovat“ a „kazit“ nám rodinný večer. Prokecali jsme klidně i dvě hodiny. Letos nezavolá, před 14 dny umřel na covid :?
:,( :,( :,(
Ježiši…
Kolik mu bylo? :hug: :hug: :hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
gulas.medovy
23.12.20 23:59
@Anonymní píše:
Dobrý večer, opět je tu vánoční a čas a já se už několik hodin utápím v slzách. Jsem máma dvou úžasných dětí. Sama jsem 4 roky. Mám super rodinu- na Štědrý den budeme u rodičů, ale i přes to na mne dopadá deprese, výčitky.. Dnes jsem se dokonce s rodiči pohádala. Nechápou mé pocity. Partner odešel a ukáže se cca 1 za rok. Jak se cítíte vy?

Máš bezva děti i původní bio rodinu, netrap se zbytečně.

• Citovat
  • Nahlásit
9304
24.12.20 02:19

Omylem jsem zapomněla dát anonym u pův. příspěvku… Chtěla jsem jen říct, buď ráda, že máš fajn a zdravé rodiče i děti a sejdete se všichni! Ne vsude v mém okolí to letos tak bude… :nevim: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4892
24.12.20 06:37

Já Vánoce a svátky strávím v nemocnici, takže taky žádný terno. :nevim: Ale pobulela jsem si jen první den v nemocnici a dobrý. Sebelitost nepomůže. :nevim: Ber to takhle. Máš zdravé děti a milující rodiče. Co bys chtěla ještě víc. Ten chlap třeba přijde a třeba ne. Chápu, že ti je smutno, ale jsou na tom lidi hůř.
Co mají říkat ti, co se na Vánoce neuvidí se svýma milovanýmay jelikož jim zemřeli atd. :nevim: To mi přijde jako problém. A ne chlap. :zed: :mrgreen: Někdo nemá ani tu milovanou rodinu a ani ty děti. :roll: Ty by teprve měli mít vánoční depku. :nevim: Takže tak to ber. Já taky nefnukam na emiminu že nebudu na Vánoce se svojí milovanou rodinou atd. :roll: Prostě tak to je. A hlavni věc co mi stačí je to, že jsme všichni v rámci možností zdravý. Lidi mají mít svátek každý den a ne jen na Vánoce. :roll: Jsou to svátky HLAVNĚ pro děti a věřící. A tak to ber. Snaz se nezkazit vánoční atmosféru svým dětem a rodičům. Určitě děti nebudou chtít vzpomínat na Vánoce jako na čas, kdy jejich matka bulela pro chlapa. :roll: Fakt Vánoční idylka. Buď ráda, že mas děti u sebe a nemá je třeba ex. Tak se seber.
Jako ufnukana matka si nikoho nenajdeš. :roll: A hlavne, jsi rok sama. Koho bys hned jako chtěla?!?! 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14579
24.12.20 07:07
@Anonymní píše:

Zivot neni pericko, ale uprimne… depresi mas z toho, ze jsi osamela matka? Proto prudis sve nejblizsi? :cert: Promin, ale v porovnani s tim, co jsou skutecne zivotni problemy, toto je prkotina :nevim: Co budes delat, az te potka opravdu tezka zivotni zkouska? Skocis z okna? :nevim:
Vstan rano tou spravnou nohou a bud pro sve deti skvelou mamou a pro sve rodice skvelou dcerou :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat