Sama v cizím domě (dlouhé přiznání)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
1292
9.1.22 17:13
@Anonymní píše:
@Dája999 Snažila jsem se o problémech mluvit, řešit je, změnit sebe k jeho obrazu. Vše zbytečně.
Vše jsem si uvědomila nedávno a když jsem se rozhodla k odchodu, zjistila jsem, že jsem těhotná.
Otec dítěte se nezajímá o žádné vyšetření, nechce nic řešit. V zápětí jsem p*ča, protože se nemazlím s kočkama jako dřív, mám strach z toxoplazmózy.
Jediný kdo se zajímá o miminko a o mě, jak mi je atd. jsou Máma s Tátou.

Vše mi došlo pozdě, ale nechci pak stresovat dítě rozchodem rodičů. Sama jsem trpěla.

Máma mě uvítá s otevřenou náručí, ikdyz má svůj život. Pomůže.

@Dendiss děkuji za zastání. Pochopila jsi to celé správně :srdce:

Máš velkou kliku v tom, že ti rodiče pomůžou, věz, že to není samozřejmost.
Já jsem taková prakticky zaměřená, takže s tím baráčkem pro tebe a pro prtě, jak už tu bylo zmíněno, finančně si budeš moct dovolit?
Taky bude dobré myslet na to, aby ten baráček nebyl moc daleko od otce dítěte, abyste pak při jeho předávání netrávili hodiny a hodiny na cestě.
Určitě doporučím odejít ještě před porodem, dítě příjmení po tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5740
9.1.22 17:14
@someargue píše:
Možná tě překvapí, ale někdo si dítě/vnouče užívá.
To jsou žvásty tady 8o :roll:

Upřímně, moje máma by pomohla, vnoučata si užívá, ale je i ráda, když si může odpočinout a užít svůj klid. Takže by určitě nadšená z nastěhování k ní nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
9.1.22 17:15

Ahoj zakladatelko, napiš mi do zpráv, třeba bydlíme kousek od sebe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
9.1.22 17:18

@someargue to nic nemeni na tom, ze dite v tomto pripade cini spatna zivotni rozhodnuti jedno za druhym a neuvedomuje si, ze ono jedine je za ne zodpovedne. Tak nebudte nervozni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11649
9.1.22 17:19
@jita22 píše:
Upřímně, moje máma by pomohla, vnoučata si užívá, ale je i ráda, když si může odpočinout a užít svůj klid. Takže by určitě nadšená z nastěhování k ní nebyla.

Asi tak, vnoučata budu milovat, těším se, pomohu, užiju, ale bydlet s námi po dobu rodičovské opravdu nemusí ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3932
9.1.22 17:33
@jita22 píše:

Tak nějak. S láskou k dětem a vnoučatům to nesouvisí. ;)
Je rozdíl mezi návštěvou/ prázdninovým pobytem a mezi soužitím s novorozencem.
To první s nadšením, to druhé s povzdechem „co se dá v téhle blbé situaci dělat, jasně, že na ulici nezůstane“.

A pro jistotu ještě jednou :jazyk: potřetí a pomalu :
Nenechala bych těhotnou dceru bez pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1578
9.1.22 18:06
@Dája999 píše:
Tak nějak. S láskou k dětem a vnoučatům to nesouvisí. ;)
Je rozdíl mezi návštěvou/ prázdninovým pobytem a mezi soužitím s novorozencem.
To první s nadšením, to druhé s povzdechem „co se dá v téhle blbé situaci dělat, jasně, že na ulici nezůstane“.A pro jistotu ještě jednou :jazyk: potřetí a pomalu :
Nenechala bych těhotnou dceru bez pomoci.

Tak mamka může žít sama, čili se cítí osaměle a vnouče ji naopak vrátí chuť do života. To je jedna varianta.
dále, ty to mas tak, ze bys ji nenechala, ale tady další uživatelka jásá, jak by její dcera nikdy toto nezapricinila a doma ji nechce a všechny ji musíme poplacat po ramenou, jak je skvělá matka se superzodpovědnou dcerou :zed:
Asi protoze jsem divná nebo vesnicky nastavená, pro mě milovat rodinu a chtít s ni být je normální. A určitě nenechat na holickach vlastní dítě. Komu jinému v tomto světě mas pomoct, na koho jiného se má chudák obrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1578
9.1.22 18:07
@jita22 píše:

Taky zalezi kde matka bydlí. Pokud ve velkém domě, tak bych neviděla problém žádný, pokud je to malý byt, tak to jsou mnohem horší podmínky, ale co se da dělat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70682
10.1.22 04:50
@Anonymní píše:
@Alriga takže mám žít ve stresu? V chaosu vychovávat dítě? Otec dítěte nepomůže s ničím už teď. Nechci být hnusná, v příběhu chybí spoustu detailů.
To si mám nechat vzít dítě, kterému nikdo nedával v podstatě šanci?

Hele, v tomhle souhlasím s Alrigou, ale zase jsou různé typy matek a pokud si jsi jistá, že s tím nemá žádný problém a nebudeš ji narušovat život, tak bych začala u ní a pomalu se odrazila k vlastnímu životu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
10.1.22 07:20

Rozhodne bych se odstehovala

Ahoj. Na tvem miste bych se urcite odstehovala do puvodniho domova, jinak te dite u partnera a jeho rodicu uvezni naporad. Jak se dite narodi, tak mu mistem bydliste zalozis obvykly pobyt a pak uz ho bez souhlasu (byvaleho) partnera nesmis prestehovat pryc. Vzhledem k tomu, ze se k tobe chovali bezohledne a ignorovali tvoje potreby, byla bych opatrna. Takze prestehovat se a klidne pak navrhnout nejakou partnerskou terapii apod., ale az budes v bezpeci a budes mit svuj zivot pod kontrolou. Vsak pokud te partner miluje a zalezi mu na diteti, tak at se on prestehuje k sobe. Je jeho chyba, ze tvoje prestehovani k nemu nefungovalo. Ale on te nemiluje, jinak by se takto nechoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3521
10.1.22 15:29
@Anonymní píše:
@Dája999 Snažila jsem se o problémech mluvit, řešit je, změnit sebe k jeho obrazu. Vše zbytečně.
Vše jsem si uvědomila nedávno a když jsem se rozhodla k odchodu, zjistila jsem, že jsem těhotná.
Otec dítěte se nezajímá o žádné vyšetření, nechce nic řešit. V zápětí jsem p*ča, protože se nemazlím s kočkama jako dřív, mám strach z toxoplazmózy.
Jediný kdo se zajímá o miminko a o mě, jak mi je atd. jsou Máma s Tátou.

Vše mi došlo pozdě, ale nechci pak stresovat dítě rozchodem rodičů. Sama jsem trpěla.

Máma mě uvítá s otevřenou náručí, ikdyz má svůj život. Pomůže.

@Dendiss děkuji za zastání. Pochopila jsi to celé správně :srdce:

Proč píšeš Máma s velkým M(už podruhé) a táta s velkým T? Fakt by mě to zajímalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 09:19

@OpportunityNox vážím si jich. Abych to srovnala… “vás/Vás”
Vím, že máma i táta se píše s malým.

• Citovat
  • Nahlásit
3521
11.1.22 10:08
@Anonymní píše: