Samice morčete má otok na bříšku

titinkahaas
1.1.19 16:42

Samice morčete otok na bříšku

Zdravím, prosím ty, co mají zkušenosti s chovem morčat o radu.

Mám 1,5 roku starou samičku morčete. Nikdy neměla mláďata, a kvůli tomu hrozí cysty a nádory, to jsem se dočetla na různých stránkách. Na bříšku - na bocích má otoky, když ji na to sahám jasně jí to vadí, kope a naříká. V moči má výtok. K veterináři jdu samozřejmě, ale moc bych ráda slyšela právě radu od lidí, kteří měli samičku se stejnými symptomy!

Začala jsem ji podávat do pití Fytomineral a Drags Imun. Jinak papá a pije normálně. Má chuť k jídlu pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4026
1.1.19 16:57

Napadá mě zánět … :think: dělohy, ledvin atd…
U tak malého zvířete to jde rychle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
titinkahaas
1.1.19 17:03
@lampicka11 píše:
Napadá mě zánět … :think: dělohy, ledvin atd…
U tak malého zvířete to jde rychle…

K veterináři půjdu zítra. Přesto se zeptám, máte s tím zkušenost? Řeší se to nějakým způsobem? Operace či léčení? Je jí pouze 1,5 roku. Kupuji ji nejdražší krmení, co se dá běžně koupit v ZOO obchodech Nutrin Nature Guinea Pig a má pořad seno. Je možné, že ji dávám příliš mnoho čerstvé zeleniny? Dávám ji třeba petržel nať. V létě jedla hodně čerstvé trávy.

• Nahlásit
  • Citovat
15535
1.1.19 17:09

U moji samice toto byly cysty, postupně praskly směrem ven, i přes čistění a léky nakonec uhynula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1763
1.1.19 17:11

Měla jsem dvě samice zároveň, ani jedna neměla mladé..jedna to měla takhle krátce před smrtí.Tipovala jsem nádory ale u veterináře jsem nebyla, netrpěla, žrala, tak jsem ji nechala v klidu dožít, ale ta moje měla už 7 let..Ty určitě s ní běž, je mladá, pokud by to byl zánět tak dostane antibiotika, např.zánět dělohy je u samic zvířat celkem běžný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
titinkahaas
1.1.19 17:14
@Oplatečka píše:
Měla jsem dvě samice zároveň, ani jedna neměla mladé..jedna to měla takhle krátce před smrtí.Tipovala jsem nádory ale u veterináře jsem nebyla, netrpěla, žrala, tak jsem ji nechala v klidu dožít, ale ta moje měla už 7 let..Ty určitě s ní běž, je mladá, pokud by to byl zánět tak dostane antibiotika, např.zánět dělohy je u samic zvířat celkem běžný.

Děkuji za odpověď!

• Nahlásit
  • Citovat
2772
5.1.19 12:44

@titinkahaas U našeho minulého morčete to byl bohužel nádor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama