Samo se zapíná světlo

Anonymní
10.4.20 08:20

Samo se zapíná světlo

Ahoj všichni, před pár měsíci jsme se s přítelem i s dětmi nastěhovali do nového bytu.
Je to byt po starším páru kteří se údajně odstěhovali někam na domeček..
První cca 2 měsíce se mi tady strašně špatně spalo. Pořád jsem měla pocit, že je tu někdo navíc.. vždycky když jsrm už chtěla usnout, měla jsem potřebu se kouknout na naše dveře do chodby. Na dveřích jsou skleněné kostky přes které jde vidět.
Když už tenhle pocit přešel a já se tady cítila dobře i sama s dětmi, tak se večer stalo něco co mě fakt vyděsilo..
V chodbě je světlo se senzorem, které se zapíná když zaznamená pohyb.
Už jsme se s přítelem uložili ke spánku, leželi jsme čelem k sobě, když najednou jsem slyšela hlasité kroky směrem k našemu pokoji a v tom se to světlo zaplo a celkem dlouho svítilo. Oba jsme se zarazili, měli jsme fakt pocit že tam někdo je, že se sem snad někdo vloupal. Přítel se šel kouknout a nikdo nikde.
Na další den jsme zkusili na co to světlo reaguje. Na předměty vůbec, když se po zemi plazí můj malý syn, tak se taky nerozsvítí. Musí tam být dospělý člověk a hýbat se aby se zaplo. Tohle se opakovalo ještě několikrát..
Světlo na noc vypínám, nechci tomu moc věnovat svou pozornost.

Co myslíte že to může být, stávalo se tohle někomu z vás?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2995
10.4.20 08:26

Kamaradka mela stejny problem se svetlem na cidlo. Maji ho na chodbe kvuli detem. Zapnula ho mura, ale i signal z mobilniho telefonu! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
10.4.20 08:29

Já musela světlo na pohybové čidlo dát pryč, mela jsem ho v chodbě, zapínala mi ho wifina :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
10.4.20 08:35

My jsme měli s pohybovým čidlem taky problém. Ale žádné kroky jsme k tomu neslyšeli 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
10.4.20 08:44

Tak jestli je to byt, tak kroky muzou jit treba od sousedů, ono v noci jak všechno utichne je pak slyset i když soused jde na zachod (osobni zkusenost, a to bydlime ve starem zdenem byte, ne v nějaké papírové novostavbe) a svetlo muze spustit kde co, je to stroj a ten muze mit sve mouchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
10.4.20 08:49

Nám se světlo na čidlo zapíná furt, pavouk přeleze, možná i wifina, nehledej duchy, zbytečně budeš ve stresu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
10.4.20 09:16

Já když jdu v noci na záchod, rozsvítí se světlo na chodbě u výtahu. Přes zeď :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
10.4.20 09:23
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, před pár měsíci jsme se s přítelem i s dětmi nastěhovali do nového bytu.
Je to byt po starším páru kteří se údajně odstěhovali někam na domeček..
První cca 2 měsíce se mi tady strašně špatně spalo. Pořád jsem měla pocit, že je tu někdo navíc.. vždycky když jsrm už chtěla usnout, měla jsem potřebu se kouknout na naše dveře do chodby. Na dveřích jsou skleněné kostky přes které jde vidět.
Když už tenhle pocit přešel a já se tady cítila dobře i sama s dětmi, tak se večer stalo něco co mě fakt vyděsilo..
V chodbě je světlo se senzorem, které se zapíná když zaznamená pohyb.
Už jsme se s přítelem uložili ke spánku, leželi jsme čelem k sobě, když najednou jsem slyšela hlasité kroky směrem k našemu pokoji a v tom se to světlo zaplo a celkem dlouho svítilo. Oba jsme se zarazili, měli jsme fakt pocit že tam někdo je, že se sem snad někdo vloupal. Přítel se šel kouknout a nikdo nikde.
Na další den jsme zkusili na co to světlo reaguje. Na předměty vůbec, když se po zemi plazí můj malý syn, tak se taky nerozsvítí. Musí tam být dospělý člověk a hýbat se aby se zaplo. Tohle se opakovalo ještě několikrát..
Světlo na noc vypínám, nechci tomu moc věnovat svou pozornost.Co myslíte že to může být, stávalo se tohle někomu z vás?
já tenhle pocit znám :) zapínal se mi sporák, posouvali se mi drobné věci i když jsem byla doma sama a věděla jsem, že nikdo jiný než já by to udělat nemohl, vrchol bylo když partner ráno odešel do práce, za chvíli jsem slyšela jak se vrátil, ale nechtělo se mi vylézat z postele a otevírat oči… normálně se svelkl, lehl si za mě. Otočím se abych se ho optala proč nešel do té práce ( myslela jsem, že ho třeba odvolali) ale on tam nebyl :) já jsem ale cítila i to jak si lehá. :nevim: asi si budete ťukat na čelo, ale opravdu se to dělo. Proto raději anonym

Příspěvek upraven 10.04.20 v 09:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
10.4.20 09:24

Tak anonym jsem nezaškrtla :D asi ty tehotensky hormony 8) :D tak to nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
10.4.20 09:33

Nam se takhle zapínalo cidlo i když proletela moucha nebo prolezl pavoucek. Pak to technik serizoval na mensi citlivost.

Kazdopadne co me desilo vic - první dite dostalo od kamarádky hračku pejska, který ma cidlo na cumaku - reaguje na pohyb. Pejsek zacne stekat a jezdit. Když mi to párkrát udelal v noci ze spani, kdy muz nebyl doma, tak jsem ho na noc radeji vypínala.
Pejskovi je 16 let, je plastovy a porad funguje a i mladsi dvanactilete dite se dusuje, ze mu baterky uz dlouho nemenilo. Takovy pejsek Chucky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
10.4.20 09:34

@Mystery-lady v takovém případě bych se asi po… :oops: já viděla projít ‚jen‘ nehmotnou černou mlhu a myslela jsem, že strachem umřu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
10.4.20 09:40
@Mystery-lady píše:
já tenhle pocit znám :) zapínal se mi sporák, posouvali se mi drobné věci i když jsem byla doma sama a věděla jsem, že nikdo jiný než já by to udělat nemohl, vrchol bylo když partner ráno odešel do práce, za chvíli jsem slyšela jak se vrátil, ale nechtělo se mi vylézat z postele a otevírat oči… normálně se svelkl, lehl si za mě. Otočím se abych se ho optala proč nešel do té práce ( myslela jsem, že ho třeba odvolali) ale on tam nebyl :) já jsem ale cítila i to jak si lehá. :nevim: asi si budete ťukat na čelo, ale opravdu se to dělo. Proto raději anonymPříspěvek upraven 10.04.20 v 09:25

kdysi jsme za bezdetna s muzem bydleli v pronajme v centru Prahy ve starem cinzovnim dome. Rikali jsme mu dům duchů, byl stary, neopraveny. Lezime proti sobe, usínáme a najednou slyšíme zretelne praskani parket - kroky, které se priblizuji k posteli, manzel jen zaseptal, at se podivam, jestli za nim nikdo nestoji - nikdo tam samozrejme nebyl a pak jsme dosli cim to bylo - přes den jsme byli v praci a netopilo se, ja pak prisla kolem seste domu a pustila v loznici plynove wafky, aby se zavlazilo a aspoň na spani bylo kolem osmnacti stupnu. No a parkety si pamatovaly jen kroky k posteli a zpet a jak se v noci topeni spouštělo na termostat, tak proste parkety praskaly jen v tech miste, kde se chodilo. Parkety byly rozklizene a jen u posteli kusove koberce.

Barak i byt byl v puvodnim stavu, ale sousedka nespava slysivala v noci taky kroky, zavirani oken a podobne zvuky…Obcas v noci bylo citit chveni, to pry bylo zpusobene občasnými nocnimi prejezdy metra kvuli zatahovani do depa.

Uf, nebydlelo se mi tam hezky a to clovek v byte skoro nebyl - do vecera v praci a po zabave a o víkendech pryc, jen ta lokalita pesky dochozi vzdalenosti od centra mela jedine plus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
10.4.20 09:44
@Kriss Tina píše:
Tak jestli je to byt, tak kroky muzou jit treba od sousedů, ono v noci jak všechno utichne je pak slyset i když soused jde na zachod (osobni zkusenost, a to bydlime ve starem zdenem byte, ne v nějaké papírové novostavbe) a svetlo muze spustit kde co, je to stroj a ten muze mit sve mouchy.

muj muz dupe jako slon a sousedka kdysi v tom dome duchu rikala, ze přes den ho vůbec neslysi, ale v noci, když jde do kuchyne, tak jo. Takze byli domluveni, ze se projde kolem jedenacte po byte tam a zpet, aby ji to probudilo a v obyvaku chrapajici se presunula do loznice… :mrgreen: Byt mel 120 metru, to byla obcas streka… :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
10.4.20 09:48

@sinapis.alba no, já jsem z nějakého mě neznámého důvodu strach neměla. Jen mi to bylo nepříjemný :nevim: přišla jsem si jako blázen. Přítel ale slyšíval kroky když byl v noci doma sám. Tak mě uklidnilo, že v ty psychicky poruše kdyžtak nejsem sama :D začala jsem to řešit, googlit :) teď už se to neděje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
10.4.20 09:55

@Hanka1 no to je taky nepříjemné. Ale je fajn když člověk najde racionální příčinu :D my jsme to pociťovali když byl jeden nebo druhej doma sám :) jen ty věci se pohybovali tak nějak furt. Konkrétně to byla prostřední velikost ze tři skleněných svícnu… ať jsem je dala kam jsem dala nebo prohodila jak jen to šlo vždy se posouval jen ten jeden :nevim: kolikrát jsem ho našla až na samé hraně komody nebo skříně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat