Samolepky na zdi - co dělat, aby nepoškozovaly omítku?

105
5.9.11 19:34

Samolepky na zdi-co dělat aby nepoškozovaly omítku?

Ahoj všem :lol: řeším neřešitelné - dětský pokoj a v něm samolepící dekorace na zeď. Máme obyč. cihly, na tom omítku a vymalováno - a pokud nalepím nálepku a malý ji strhne, zůstane na ní kus barvy - samolepka znovu nepoužitelná a na zdi flek, který překryje jen vymalování nebo další velká nálepka…
Nevíte prosím, čím natřít zeď, aby se samolepky odlepovaly „bez problémů“? Řešili jste někdy takový problém?
My teď budeme malovat a ty samolepky bych jim do pokojíčku dala hrozně ráda, ale manžel je už proti…
Prosím poraďte… :nevim: :nevim: :nevim:

Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

535
5.9.11 19:40

Ahoj, se zdí nic neuděláš. Důležité je vybírat samolepky určené vyloženě na zeď. Klasické samolepky se vyrábí z jiných materiálů, které prostě zeď poničí. Jsou určené spíš na nábytek, sklo a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
5.9.11 19:47

Aknel, my máme ten samý problém. zeď, omítka - a ty samolepky na zeď prostě strhnou i barvu:( Co s tím neporadím. Asi jedině nedávat:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1568
5.9.11 19:52

tak ono hodně záleží čím malujete, jestli nějakým Primalexem nebo Remalem to jsou takové levnější měkké barvy a když už je na omítce více vrstev tak se to prostě loupe…nejlepší barvy pod nálepky jsou akrylátové ty jsou pevné dělají jen tenké vrsty…takže vlastně moje rada je bud seškrábat to co tam je a vymalovat akrylátama(jsou omyvatelné, matné a zed se jima neuzavře jak si někteří myslí). nebo zdi napenetrovat a vymalovat zase akrylátem…několik let jsem pracovala v barvách kde se prodávají i dekorace a většinou nebyl problém v nálepkách ale v podkladu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.9.11 20:03

My sme si asi před půl rokem koupili samolepící šablonu na zeď, která se pak přemaluje a odtrhne…Odtrhly sme to i s omítkou, takže šablona za 1000 v háji a mohli sme malovat znova:))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19747
5.9.11 20:06

Nám se taky odtrhlo a to bylo jen čerstvě vyštukováno a na tom jedna vrstva barvy :cert: . Takže na místě samolepek čučel štuk :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1568
5.9.11 20:14
Adélky píše:
Nám se taky odtrhlo a to bylo jen čerstvě vyštukováno a na tom jedna vrstva barvy :cert: . Takže na místě samolepek čučel štuk :roll: .

tady může být problém čerstvý štuk a barva u samolepek se má čekat aspon měsíc na zaschnutí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
5.9.11 20:34

Wero, když tomu tak rozumíš, můžu se ptát hloupě „po lopatě“?
1. znamená to, že všechno mám oškrábat na omítku a napenetrovat? nebo to napenetrování můžu udělat na té původní barě? (je to před pěti lety oškrabaná místnost s 2 nátěry primalexu - malováno od odškrabání jen jednou…)

2. Můžu tou akrilovou barvou „přetřít“ ten primalex? Bude to mít stejný účinek?

3. Můžeš mi prosím poradit značku nebo přímo název barvy, abych věděla, po čem se koukat?

Moc díky!!! :dance: :dance: :dance:

Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5misa6
6.9.11 06:05

Ahoj,tak my máme trochu jiný problém,máme nové zdi na chodbě a v kuchyni.Samolepky v obýváku drží ale v kuchyni a na chodbě nedrží,za půl hodinky odpadly,tak to mám přilepené trochu lepící páskou:-))

• Nahlásit
  • Citovat
1568
6.9.11 07:15
Elissa píše:
Wero, když tomu tak rozumíš, můžu se ptát hloupě „po lopatě“?
1. znamená to, že všechno mám oškrábat na omítku a napenetrovat? nebo to napenetrování můžu udělat na té původní barě? (je to před pěti lety oškrabaná místnost s 2 nátěry primalexu - malováno od odškrabání jen jednou…)

2. Můžu tou akrilovou barvou „přetřít“ ten primalex? Bude to mít stejný účinek?

3. Můžeš mi prosím poradit značku nebo přímo název barvy, abych věděla, po čem se koukat?

Moc díky!!! :dance: :dance: :dance:

Elissa

když jsou jen dvě vrstvy tak stačí napenetrovat a dát akrylovou barvu(dulux, primalex polar…jsou to trochu drahží barvy) a když se zeptáš v obchodě tak by ti měli poradit…tím by se to mělo zpevnit já to takhle mám doma a barva drží krásně…akorát s těma akrylama je trochu jiná práce než s hlinkou, je takový tuhží tak aby jste se třeba nelekli :-), a ještě kdyby ti to neprozradili v obchodě, tak se ty barvy nanáší válečkem s krátkým chlupem ne štětkou…
tak snad ti to pomůže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19747
6.9.11 07:22

Napsala jsem to blbě :oops: , štukováno bylo déle, bylo čertsvě vymalováno - no čerstvě, asi týden předtím :think: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1155
6.9.11 11:36

Máme nálepky od RoomDecor - kupované na MMB, ale viděla jsem i v Globusu a ty omítku neničí… Naopak malá je furt stěhuje po stěnách jak se jí líbí :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
6.9.11 13:04

Ahoj!
Tak já jsem koupila dražší samolepky, které nepoškozují zeď a jdou znovu použít po sundání a jsem naprosto spokojená. Máme trochu hrubší omítku, tak se občas kousek samolepky odchlípne, ale znovu to připlácnu a drží… Nevím, jestli je to RoomDecor, spíš ne, ale našla jsem je např. tady:

http://www.batolata.cz/katalog.php?…

Aha, už vidím, že je to značka FunToSee…

Jo, a skoro každá návštěva se mě ptá, jestli jsem to sama na zeď malovala :lol: :palec: . Máme safari sérii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19747
6.9.11 13:53

Ano, tyhle samolepky co jsou v odkazu sundavat jdou.
Nám to všechno odlepily 3D nálepky z tvrdého kartonu a zezadu byl takový jako lepící čtvereček a byly hodně drahé - leč to není záruka ničeho :evil: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
6.9.11 18:00
werro píše:
tak ono hodně záleží čím malujete, jestli nějakým Primalexem nebo Remalem to jsou takové levnější měkké barvy a když už je na omítce více vrstev tak se to prostě loupe…nejlepší barvy pod nálepky jsou akrylátové ty jsou pevné dělají jen tenké vrsty…takže vlastně moje rada je bud seškrábat to co tam je a vymalovat akrylátama(jsou omyvatelné, matné a zed se jima neuzavře jak si někteří myslí). nebo zdi napenetrovat a vymalovat zase akrylátem…několik let jsem pracovala v barvách kde se prodávají i dekorace a většinou nebyl problém v nálepkách ale v podkladu…

Žádným levným Primalexem, ale celkem drahým německým Caparolem, akrylátovým. Loupe se to šíleně. Napenetrováno penetrací taktéž Caparol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama