Samoodstav nejedlíka - kdy a jak u vás probíhal

28.3.17 21:25

Samoodstav nejedlíka - kdy a jak u vás probíhal

Moje dvouletá dcera se kojí snad jako novorozenec. Ráno po probuzení, asi dvakrát během dopoledne, před odpoledním spaním, několikrát během odpoledne, při večerním usínání, několikrát během noci. Jí úplně minimálně a nechce vůbec pít. Omezovat kojení nechci, sestra děti tak dlouho nekojila a s jídlem a pitím taky bojovali, takže bych si asi moc nepomohla a jsem šťastná za kojení.
Občas, když třeba zrovna potřebuju něco dělat a kojit se mi zrovna nechce a odmítnu jí dát, tak se se zlou potážu.
A tak si říkám, kdy to asi začne sama omezovat? Jak to bylo u vás ostatních, co máte také nejedlíka? Kdy a jak se vám samo odstavilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2269
28.3.17 21:30

Já jsem to utla v 18-ti měsících jinak bych to nechala na ní, kojila bych snad až do puberty. Jídlo moc nechtěla, asi tak dva měsíce po po odstavení se mi pěkně rozjedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 21:44

@Aristolochia Radu nemám, ale podobnou dceru ano :D Po tom druhém roce se konečně docela rozjedla, teď je jí 2,5 je hodně vybíravá, ale co má ráda sní v normálním množství. V kojení, žádná změna, miluje to, kdy se bude chtít odstavit netuším :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 21:50

@Alušáček To mě těší, že to má někdo taky tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
28.3.17 22:10

Moje dcera taky moc nejedla, začla až teď ve 2,5 letech. Jsou to tak dva týdny, co „normálně“ jí :-) Odstavila se ve 2 letech (trochu jsem tomu pomohla tím, že jsem jí prostě nedala a ona nevyžadovala, neboli obešlo se to bez pláče). Ale u ní jsem to omezovala postupně, přes den nedostávala, jen večer a ráno, pak jen večer apod. Mně přijde už trošku moc kojit takto 2 leté dítě. Omezovala bych to postupně. Mlíčko nemáš a hotovo, nabídnout místo toho jídlo, zabavit ji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2444
28.3.17 22:49

@Aristolochia S tak častým kojením nejspíše nemá potřebu jíst. „Zaplácne“ se a nemá hlad. Jak prospívá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 22:51

@Aristolochia Znám dvě děti které se odstavily ve 4letech, závislost na kojení u nich začala ustupovat kolem 3roku, pak kojení ubývalo až zájem opadl úplně. Takže máme ještě čas :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 22:56

Je drobnější, má jen 10 kg, ale vyloženě hubená není.
Teď měla asi dva měsíce, kdy jakž takž něco snědla, ale kojit se chtěla pořád stejně. Spoléhám teď na hezké počasí, že budeme víc venku, tak se líp zabaví a třeba si na kojení tak často nevzpomene.
Dnes jsme byli u známých na zahradě, kde byly děti a poprvé to proběhlo v klidu, když jsem jí odmítla dát. Tak snad to byla první vlaštovka :)
Jinak taky mi to přijde moc, takhle ji kojit, ale já jsem prostě měkká. Nevydržím dlouho ten řev, kterej spustí, když jí nedám (a to jí místo toho nabízím všechno možný). A pak si řeknu, že se nebudu stresovat, když to snad časem přijde samo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 22:57

@Alušáček Paráda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 22:58

Jenom chci dodat, že moje dcera do dvou let opravdu hodně málo jedla, spíš ochutnávala. Když jí rostly zuby klidně několik dnů nejedla, jen se kojila, byly jsme týden na dovolené v zahraničí, tam nevím proč, odmítala jíst, týden se kojila, to jí byly přesně dva… Přesto velice dobře prospívá a naopak byla baculatá až nad míru, proto mě vždycky pobaví řeči jak kojení dítěti nic nedává :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 23:06

@Alušáček Přesně.

Jinak já mám autoimunitní nemoc a myslím, že to kojení prospívá i mně. Od porodu (vlastně už od těhotenství) mám nemoc ve fázi klidu a neberu ani léky.
A moje kamarádka taky, i když má úplně jinou nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
28.3.17 23:23

Syn byl od prvních prikrmu jako kyselina, jedl krasne plus se kojil..nekdy po 2.roce začal byt děsne vybíravy a tak 2-3krat do tydne treba s diky odmítne obed nebo veceri a proste nejí.. :nevim: koji se porad, ale kdyz jsem byla tehotna, tak jsme kojeni zredukovali jen na uspani a rano po probuzení, takze překojeny taky neni..to, ze se nebude tolik kojit, vubec nemusi znamenat, ze bude vic jist a naopak..proste mate nejedlika no :think: jinak taky mam auto imunitní nemoc a diky dlouhodobému kojeni věřím, ze bude menší šance, aby se u kluků neco podobného také nekdy projevilo :palec:

Příspěvek upraven 29.03.17 v 10:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27173
29.3.17 09:52

Dcera jí tak rok maximálně, jsou jí 3 a půl skoro. Zlom nastal, když si zvykla ve školce.
Od prsu by se nedostavila asi nikdy dobrovolně, pila od mě do tří, pak jsem otěhotněla a přišla o mléko.
Jedlík z ní asi nebude nikdy, byla jsem stejná. Prospívá, přibírá sice méň, ale rovnoměrně, výškově nadprůměrem. Spokojená, zdravá holčička :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama