Reklama

Samostatné spaní, noční krmení, dudlík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ElisabethaElsa
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 4 inzeráty 16.01.17 06:25
Samostatné spaní, noční krmení, dudlík

Ahoj maminky,
mám syna (17 m) pořád spí s námi v ložnici - teprve před pár dny jsme dodělali dětský pokoj. Spával pěkně, k večeři si dal kaši a ráno se budil na nutrilon. Mezitím jsem mu občas podala dudlík. Teď, poslední dobou si navykl pít v noci, nejlépe okolo půlnoci a poslední dva tři dny si přidal pitíčko nad ránem no a pak samozřejně nechce ráno snídat.
Dneska už jsem vypěnila, chci ho přestěhovat do pokojíčku - je hned vedle, chodíme přes něj do ložnice a místo nočního mlíka nabízet vodu. Počítám s tím že pár nocí prokřičí, a jak je přes den hodný tak v noci ten křik tahá až z paty :roll:
Otázka zní zda byste sebrali i dudlík, aby to měl všechno při jednom, nebo ho nechat jako záchranu toho co zná? Aby na něj změna prostředí a odebrání mlíka nebyli moc najednou…
Kdy jste dávali spát děti do svého pokoje vy a jak to snášeli?

Na jednu stranu mě mrzí, že se ho chci takhle „zbavit“ ale už jsem vyčerpaná, od jeho narození jsem neprospala celou noc, pak jsem protivná a bez nálady

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 16.01.17 06:34

Delala bych to postupne, nejdriv vodu, pak dudlik a pak pokoj.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 16.01.17 06:45

Do vlastního pokojíčku jsme ho přestěhovali v 10 měsících. Bez problémů, když spal s námi navzájem jsme se budili. Teď má 20 měsíců a za tu dobu měl několik období, kdy spal celou noc/budil se jen jednou/budil se neustále aj. Teď aktuálně se budí tak 2× a dávám mu UM, dostane lahvičku, vypije ji a hned zase spí. Je to i pro mě jednodušší, protože ho neuklidňuji hodinu, když má na něj hlad tak proč ne? Děti se mění, nejsou pořád stejné. Můžeš zkusit dát mu vodu do postýlky (a nechat mu ji tam) v nevytýkací lahvičce a když bude chtít ať se napije. Dudlík budu brát až vyrostou všechny zuby, už teď ho má jen na spaní.

ElisabethaElsa
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 4 inzeráty 16.01.17 06:58

@Cuddy Nebo tak…nechci aby z toho měl nějaký šok

@Lucie008 Taky si myslím že ho budím, je zvyklí spát v postýlce, když jsem ho brala k sobě do postele tak jsme se nevyspal ani jeden… Kolik je malýmu? Můj dneska pil v půl 1 a ve 3 znova a to podle mě není o hladu. Jenže jak křičí tak mu tu flašku dám aby zase brzo spal - on i já :) Dudlík má právě taky jenom na spaní

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 16.01.17 07:01

Syna jsem do samostatného pokoje stěhovala ve 13 měsících, třetí noc se noční krmení posunulo na šestou ráno, kdy pak ještě tak hodinu až dvě spal. Po třech týdnech se přestal budit i na to ranní mléko a první jídlo je až snídaně (kolem osmé). Taky tím zároveň komplet odboural UM a pije jen normální mléko. Dudlík v 16měsících má jen na spaní a myslím, že ho ještě chvíli mít bude, zatím neuzrál čas.

ElisabethaElsa
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 4 inzeráty 16.01.17 07:05

@Heivka To je fajn, toho bych taky chtěla dosáhnout :)

Ještě mě napadlo, v úterý a pak od čtvrtka do neděle, by s ním v pokojíku byl přítelovo syn z předchozího vztahu tak tam sám úplně sám nebude…musím to ještě promyslet…

Jarka K
Závislačka 3912 příspěvků 16.01.17 07:06

Já bych ho nejdřív odstěhovala a doufala bych, že tím se samo vyřeší i jídlo v noci (u nás to tak bylo)… dudlíka jsme odbourali, to mu bylo už přes dva roky. Mělo to tu výhodu, že v tomhle věku už jsem se s ním domluvila, že je velký kluk, a dudlíka sám vyhodil do popelnice. Dvě noci se po něm sháněl při usínání, jinak v pohodě. A to byl velký dudlíkový král/závislák :mavam:

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 16.01.17 07:08

@ElisabethaElsa Má 20 měsíců. Pil v 22 a ve 4. Dávám mu buď UM nebo už normální mléko. A budu to tak dělat dál. Odstaví se sám. Myslím, že mu rostou kosti, proto ta potřeba mléka.

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 16.01.17 07:46

Já bych to taky udělala postupně, neměla bych srdce mu vzít všechno najednou. Pak si člověk přečte nějakou „chytrou“ knihu a tam píšou podobné věci:

namátkou z jednoho článku:

*Vzhledem k tomu, že cílem je naučit miminko spát samotné, je třeba ukončit veškerou pomoc zvenčí. Uvádím zde seznam toho, co mě napadlo. Pamatujte si, že když vyměníte jeden podpůrný prostředek za jiný, noční buzení neustane – musíte skoncovat se všemi naráz.
kojení
lahve s mlékem, vodou či šťávou
dudlík
chování, hlazení, přebalování
přetáčení dítěte z hlavy postýlky do nohou nebo změna jeho polohy
uspávání za chůze
ježdění autem kolem bloku
hraní nebo zapnutí nočního televizního programu

Kdy to není bezpečné?

Není bezpečné nechat dítě plakat v rodině, která se potýká s vážnými psychickými a sociálními problémy.
Nechat je v noci plakat celé týdny může ohrozit jejich emoční a psychologický vývoj.
Nedoporučuje se nechat děti plakat v noci, když jim není dobře nebo jsou rozrušené událostmi v rodině (nedávná změna prostředí nebo úmrtí v rodině).
Nedoporučuje se nechat je plakat, pokud jeden z rodičů, ale zejména matka má v sobě staré psychické rány, které souvisejí s její vlastní rodinou a s nimiž je třeba se vyrovnat. Někdy se starší, dlouho pochované problémy po porodu znovu vynoří. Miminka jsou skvělými barometry psychického stresu a citlivě reagují, když mají pocit, že v okolí není vše v pořádku. Takže je lepší vyřešit nejprve své vlastní problémy a až potom se pustit do potíží s dětským spaním.*

Tak se v tom vyznej :mrgreen: Ne, fakt musíš dát na svou intuici, ty znáš dítko nejlépe jako máma.

Erkata
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 16.01.17 07:57

Ja s tím bojovala taky. Malou jsem do pokoje přestěhovala v 6měsících, to nebyl problém žádný. Ale noční mlíčko zkrátka dle toho zda rostou zuby, si myslím. Vždy má obdobi kdy spí celou noc jen jedno mliko cca 5-7hod a pak dospava tak do 8. Pak má období kdy se budí 1-2×/noc a jediný co ji uklidní je mliko, dle mého je to období kdy lezou zuby tak ji to mliko dam. Teď ji leze už poslední petka tak snad už bude klid. Už spala několikrát celou noc, že jsem ji budila v 7ráno na mliko aby pak ještě spala.
Cca do 2let se budila skoro každou noc. Dudlík jsme dali pryč cca ve 2letech, měla ho jen na spani.
Dle mého dělat postupně a vychytat dobu kdy ho netrápí nic jiného. Nejdřív přesun do pokoje, pak dudlík a mliko dokud bude chtít, věčně ho chtít nebude.
Jinak jestli chce mliko v 1 a pak zas vev3 to hlad nebude, spis zvyk. Já to odbourala tím, že jsem nedávala plnou dávku mlika, postupně jsem ubirala, pak už nechtěla. Vodu v lahvičce v pisteli jsem ji nedávala, protože pít nechtěla. Ale jestli tvůj má žízeň můžeš zkusit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama