Samostatné usínání 14. měsíčního miminka

3
4.7.20 06:37

Samostatné usínání 14. měsíčního miminka

Dobrý den, mohu poprosit o radu jak naučit 14. měsíční holčičku usínat samotnou.? Rozdíl v jejím usínání oproti ostatním je, že když ji po koupání a mlíčku zklidním, uložím, pohladím a odejdu z pokoje nepláče, neřve ani se nevzteká. Jen si tak mrmlá. Ale vydrží to i hodinu a půl pak už mi to nedá a jdu ji uspat na ruce. Přes den spinká dopoledne a po obidku takže za celé odpoledne je určitě utahaná dostatečně, rituály i časy koupání a ukládání dodržujeme. Výjimečně se podaří že sama usne po odchodu tak do 10 minut, ale spíš si mrmlá. Co s tím? Mám ji raději uspávat na ruce nebo nechat „vymrmlat“, ale to pak usne až tak ve 22-23 :zed:
Děkuji

Asi jsem měla ještě doplnit… Chodíme koupat 19-19:30 pak mlicko a ukládám kolem 20:00 nejpozději spíš dříve, kdyz ji uchovám v náručí usne cca půl 9 až 9, ale to se většinou neobejde bez pláče vzpírá se a brání…proto ji dám do postýlky tam zase mrmlá, ale zase aspoň nepláče, ale usne pozdě…a také bych ráda docílila pouze jednoho spánku přes den ale jak? 8o Malá z nějakého mě nepochopitelného důvodů nevydrží spinkat více než hodinu a je jedno jestli je v postýlce, v kočárku, v nosítku, venku nebo v místnosti, přes hodinu se nedostanu.

Příspěvek upraven 04.07.20 v 09:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5069
4.7.20 06:53

@MimiVali já ještě pořád uspavam svoji skoro 5 letou dceru. Užívej si to, nic netrvá věčně :) Neber to jako povinnost, ale hezky chvíle s tvým dítětem, dcerka je divoká, ale večer před usnutím je z ní andilek a já si to užívám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
988
4.7.20 06:54

Píšeš že mrmla hodinu a půl, takže usne až kolem 23hodiny, což mi vychází že jí dáváš spát v 21-21.30,to je dle mě pozdě, dávej jí spát dřív. Naše malá chodí spát cca v 19.30,má sice jen 5 měsíců, ale tenhle čas budeme dodržovat i nadále. Možná nemůže usnout protože je přetažená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8626
4.7.20 07:16

Mně osobně přijde spánek 2× denně ve čtrnácti měsících i dost. Moje roční dcera, která je od narození, narozdíl od brášky, docela spavec, už spí jen 1× denně po obědě. Jakmile se stane, že jde spát ještě znovu odpoledne, večer ji taky nemůžu uspat. Vstávají kolem 6.-7.ranní a chodí spát mezi 19:00-19:30. Obě děti jsem si naučila na uspávání, 2,5 letý syn to sám odboural před nedávnem, s malou si lehnout chodím a chodit budu, dokud to bude vyžadovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3930
4.7.20 07:52

Ve 14ti měsícich je zbytečné aby ti spala dvakrát denně. Uprav ji to spaní. Dej ji spát až kolem 11-12. A pak večer třeba v 19hod. Dva spánky zbytečné za mě. A pak ti nebude usínát ve 22-23hod. A usne i sama v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
4.7.20 07:55

Moje patnáctiměsíční dcera spí od roka pouze jednou denně, a to dvě hodiny po obědě. Kdybych ji dala spát i dopoledne, tak máme do půlnoci o zábavu postaráno. Nechceš zkusit nedávat spát dopoledne? Spát chodí v osm hodin večer a do deseti minut je tuhá :mrgreen: ale musím vedle ní ležet, dokud neusne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
385
4.7.20 08:20

Rve? Nerve. Tudiz te potrebuje? Nepotrebuje. Nech ji mrmlat a uber spani po obede, nebude si vykladat tak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55293
4.7.20 08:47

@MimiVali u nás 14 měsíční spí taky 2× denně cca 1,5-2h a během dne je unavená, takže 1 spánek nehrozí. Večer chodí spát mezi 19:30 a 20h a usíná sama do 15 minut, ráno vstává mezi 5:30 a 6h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
4.7.20 08:52

Dávala bych ji spát až po obědě. A večer kolem 19.00. Zrejme je hodně prespala když ti zabere až tak pozdě.. I ten čas na roční dítě je docela dost pozdě, chodit spát ve 21.30. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
4.7.20 09:05

Mam stejne stareho syna, pres den spi jen jednou (vetsinou vytuhne kolem 11 pred obedem), vecer neuspavam, nechavam ho dokud neni sam unaveny, ze bych ho vzala a uspavala v naruci, to nechce, kope a křičí a položit ho do postylky taky nefunguje, za minutu je zpátky, umi totiz vylezt :roll: takže nechavam dokud neni uplne vyrizenej, pak jenom pohoupam v naruci a polozim do postýlky. 2 spanky pres den mi přijdou uz dost, to by mi neusnul před půlnocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
4.7.20 09:11

Já syna nechávám „vymrmlat“. On se tam chechlí spinkáčkem, povídá si, převaluje se a pak z toho usne. Podstatné je, že nepláče a nekřičí a ani se nijak nedovolává něčí přítomnosti.
Taky jsem předtím uspávala na rukách, dokud nebyl „tuhý“, ale to jsem pak seděla s děckem 2-3 hodiny. On nespal, já nespala… no konec. Nechala bych dítě tak. Pokud by vás potřebovalo, tak si řekne :)
Jinak ještě tak týden zpět spal malý taky dvakrát denně - dopoledne a pak odpoledne, celkem kolem těch 3 hodin. Teď jsme ale zavedli spaní po obědě na cca 1,5 hodiny a večer ho ukládám kolem půl osmé večer. Do půl hoďky (často i dřív) spí a spí až do rána. Takže na vašem místě bych taky ubrala jeden spánek. U nás se vyhodilo to spaní dopoledne, protože to je většinou ještě dost vyspaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
4.7.20 09:26

Asi jsem měla ještě doplnit… Chodíme koupat 19-19:30 pak mlicko a ukládám kolem 20:00 nejpozději spíš dříve, kdyz ji uchovám v náručí usne cca půl 9 až 9, ale to se většinou neobejde bez pláče vzpírá se a brání…proto ji dám do postýlky tam zase mrmlá, ale zase aspoň nepláče, ale usne pozdě…a také bych ráda docílila pouze jednoho spánku přes den ale jak? 8o Malá z nějakého mě nepochopitelného důvodů nevydrží spinkat více než hodinu a je jedno jestli je v postýlce, v kočárku, v nosítku, venku nebo v místnosti, přes hodinu se nedostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
4.7.20 10:39

Také se přiklánim k tomu, že 2 spánky jsou moc. Já malého naučila samotného usínat až teď, v 19 měsících. Prostě mě už nebavilo u něj půl hodiny sedět a pak jít ještě poklidit.
Takže ho položím, řeknu dobrou noc, pustím hudbu. On si tam hraje s dudlíkem nebo usinackem. Někdy usne za půl hodiny někdy za 10 minut. A já si můžu v klidu dělat co chci :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
4.7.20 13:00

@MimiVali Prostě ji nenechat usnout :) První dny to může být docela náročné a pak si zvykne. Jenom bude chvíli protivná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
7.7.20 13:58

Tak tři dny se snažíme přejít na jeden spánek denně a to po obědě cca kolem 12 je pravda že usne hned a úplně odpadne bohužel stále trvá to, že spí tak hodinku maximálně 1,5. Dopoledne tak od 10:30 je super protivná a neustále se chce chovat až do oběda který dávám raději dřív aby už mohla nejpozději od 12 spát. Bohuzel když se vzbudí tak ve 13-13:30 do večera už zase nevydrží koupu ji už tak 7 ale už od půl 6 je zase protivná a pak samozřejmě odpadne už u mlíka. Je možné že prostě není ještě na jeden spánek denně připravena? Nebo ji mám chudinku nechat takhle unavenou a naučí se po obidku spát aspoň dvě hodiny? Sice usíná večer brzy, ale nevím jestli to za tu únavu a protivnost co má skoro celý den stojí…Děkuju všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama