Samovolné vytékání mléka při odstavování

20
5.10.11 14:27

Samovolné vytékání mléka při odstavování

Potřebovala bych poradit, postupně se snažim odstavit malého, z kojení ráno v poledne a večer přecházím dnes na kojení ráno a večer. Prsa zatím nalitá nemám, ale když jsem si měnila prsní vložky před chvílí tak jsem je mohla ždímat 8-o Jak mám postupovat? Mám si odstříkat, abych neměla zánět, nebo stačí, že mlíko vytéká samo? Taky chci pít šalvějový čaj, ale nevím, kolik toho mohu vypít, abych zase tím že je to tekutina tu laktaci nepodpořila. Děkuji za vaše odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9649
5.10.11 14:45

S tim salvejovym cajem neporadim, ale pokud te prsa neboli a nepnou, neodstrikavej, to podporuje laktaci :wink:
Za par dni se ti zacne delat mene mlika a prizpusobi se nabidka poptavce, jen pokud te prsa vylozene boli a pnou tak odstrikej, ale ne do prazdna, jen do ulevy… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
5.10.11 14:50
Barca12345 píše:
S tim salvejovym cajem neporadim, ale pokud te prsa neboli a nepnou, neodstrikavej, to podporuje laktaci :wink:
Za par dni se ti zacne delat mene mlika a prizpusobi se nabidka poptavce, jen pokud te prsa vylozene boli a pnou tak odstrikej, ale ne do prazdna, jen do ulevy… :mavam:

Děkuji a pokud cítím takové jakoby píchání občas kolem bradavek to je normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.11 14:50

Ahoj :mavam:
Já jsem přestala kojit před třemi měsíci mlíčko jsem měla už strašně řídké, ze začátku to bylo strašné boleli mě prsa měla jsem je nalitá ale neodstříkávala jsem. Přes den jsem měla prsa v pevné podprsence a večer když jsem šla do vany tak jsem se sprchovala vlažnou vodou a prsa jsem promačkala aby trochu mlíčka vyteklo. Přes noc jsem je měla svázané. Dělala jsem to tak tři dny a mlíčko se mi plně ztratilo. Tak vydrž brzy to přejde :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
5.10.11 14:53

Me osobne tedy nic nepichalo, proste jsem prestala kojit a odstrikavat, kdyz me prsa bolely, neco jsem odstrikla, tak kdyz te picha zkus trochuodstriknout, jestli to prestane. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
5.10.11 14:58

bohužel mi nic vystříknout nejde, ale to píchání není tak hrozné, v noci nekojím už delší dobu, takže to mi mlíko neteče jenom ted ve dne, protože jsem byla zvyklá kojit, tak snad se to obejde bez zánětu. Ještě dotaz, jak dlouho asi mám kojit jen 2× denně než přejdu na jednou denně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
5.10.11 15:00

Je to individualni, ja jsem odstrikavala na tri davky denne a jednou uz jsem se fakt malem sesypala (nicilo to me i okoli) tak jsem si rekla DOST a utla to ze dne na den… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.11 15:00

Já jsem nepřecházela prostě jsem ze dne na den přestala úplně sice mě prsa docela bolely ale vydržela jsem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
5.10.11 15:03
BeruuundaA píše:
Já jsem nepřecházela prostě jsem ze dne na den přestala úplně sice mě prsa docela bolely ale vydržela jsem
:mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.11 15:03

Ahoj :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
5.10.11 15:05
BeruuundaA píše:
Já jsem nepřecházela prostě jsem ze dne na den přestala úplně sice mě prsa docela bolely ale vydržela jsem

A jak dlouho tě bolely prsa a trvalo než se ztratilo mlíko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.11 15:07

Prsa mě bolely dva dny a po třech dnech jsem mléko ztratila úplně. Ale dala jsem se na tu horší cestu bez odsávání udělali se mi hrudky ale zase zmizeli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
5.10.11 15:11

Takže ti po třech dnech ani nevytékalo po zmáčknutí a co prsa vrátila se ti na původní velikost hned?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.10.11 15:13

Ne ne pak mi nic neteklo jen jsem měla malé hrudky ale ty se do týdne ztratili. Prsa se mi vrátili do čtrnácti dnů ale už byli menší než když jsem je měla před těhotenstvím. Ale u každého je to jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
5.10.11 15:17

Tak to bych se nezlobila kdyby byly menší než před porodem, tak moc děkuju :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama