Samovolný potrat a strach z dalšího otěhotnění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
76
8.11.21 09:03

Samovolny potrat a strach z dalšího otěhotnění

Ahoj holky, řešila jste některá po samovolném potratu strach z dalšího otěhotnění?
V týdnu jsem samovolně v 7tt potratila a něco se tím ve mě zlomilo a nejsem schopna si představit tohle ještě kdy prožít znovu. Úplně na sobě cítím trauma, které to způsobilo. Chtěla jsem druhé dítě, ale teď už si nejsem jistá a říkám si, že mít jedno zdravé dítě není vůbec špatné a že mám být ráda, že ho máme a nechtít ještě víc.
Nejsem už úplně mladá, kdyby mi bylo 20,tak to možná vnímám jinak, že čas ukáže, ale teď?
Měla jste to někdo podobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26309
8.11.21 09:14

Ja to prožila hned 2× za sebou, chvíli trvalo se s tím srovnat, tak tomu dej pár měsíců čas. Ale úplně mě to přestalo uzirat az ve chvíli, kdy sem čekala syna a měla jakoby náhradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65248
8.11.21 10:10

@Fajas80 ano, opakovaně. Na 15 dalších potvrzených těhotenství.. jako je to náročné, ale zvládnout se to dá.. když to napíšu blbě, tak z 18 těhotenství mám 3 zdravé kluky.. příčina nezjistena, což je vtipnější. sp a zt od 8tt do 15 TT.. ale vždycky jsem si nějak v hlavě srovnala, že příroda ví, co dělá :think: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
8.11.21 10:10

Napoprvé jsem potratila v 8tt a byli jsme s přítelem úplně na dně. Nová dr mi doporučila se po cca dvou měsících začít snažit znova a hned jak jsem otěhotněla, bála jsem se, zvlášť okolo toho 8tt, ale vše dopadlo dobře. Chápu ten strach a ta zkušenost, která je prožitá, bolí. Ale člověk nesmí myslet na to, že to zase dopadne špatně. Jak mi říkali v nemocnici, když se mimi chce narodit, najde si cestu a i bříšku ještě bude bojovat za svůj život. Držím palečky. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
8.11.21 12:00
@martina.se píše:
@Fajas80 ano, opakovaně. Na 15 dalších potvrzených těhotenství.. jako je to náročné, ale zvládnout se to dá.. když to napíšu blbě, tak z 18 těhotenství mám 3 zdravé kluky.. příčina nezjistena, což je vtipnější. sp a zt od 8tt do 15 TT.. ale vždycky jsem si nějak v hlavě srovnala, že příroda ví, co dělá :think: :hug:

Kristepane, je to vůbec možný?! :( To teda klobouk dolů, že zůstala síla na nové a nové pokusy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 12:32

Ahoj holky, musim vlozit anonymni prispevek, je to moc aktualni tema. Na jare jsem prerusila tehotenstvi kvuli vyvojovym vadam. Az nyni jsem se oklepala a hups do tehotentvi, ktere prave nyni skoncilo samovolnym potratem.( odloucene plodove vejce). Je mi uplne strasne, silene… doma uz prcka mam, ale toto je tak silena rana!

• Citovat
  • Nahlásit
851
8.11.21 12:40

Jsi ještě hrozné brzy od potratu. Ja na jednu stranu obdivuju ty, co do toho skočí prakticky hned. Ja bych to asi nezvládla s myslím si, ze to další těhotenství musí byt plné strachu. Já jsem to potratu měla tak, ze na jednu stranu jsem chtěla byt okamžitě těhotná a na druhou jsem se strašně bàla a nedovedli si to představit. Chce to čas. Ja nakonec otěhotněla 7 měsíců po potratu a i první trimestr jsem prožila relativně v klidu. Měla jsem dobrý pocit a pravděpodobnost, že se to zopakuje dvakrát za sebou není zas tak velká 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
8.11.21 13:01

Ahoj, ja jsem byla na revizi pred 2 tydny kvuli ZT v 10 tydnu (plod odpovidal 9+2). Byl to promne velky sok, clovek se tesil na ultrazvuk, ze uvidi mimco a misto toho mně doktorka rekla, ze mimcu netluce srdicko). Mimco dle ultrazvuku mnelo i vrozenou vadu a pravdepodobne by neprezilo po porodu. Priroda si poradila sama. Prvni dny byli tezke, jeste u dr jsem rikala, ze uz dalsi fakt nechci. Rikala, ze to je proste nahoda a ze moznost opakovani je 1%. Mam jiz 2 zdrave deti, o to vic clovek necekal, ze by se neco mohlo stat, ale je mezi nima rozdil 13 let, takze mladsi je vicemene jedinacek. Doktorka rikala, ze hned po prvni menstruaci se muzeme snazit znova. Verim, ze priste to uz bude dobry a my se budeme tesit ze zdraveho detatka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
8.11.21 13:51

@Fajas80 řešila už při nejstarším synovi. Před ním jsem přišla samovolně o trojčata a bála jsem se že už neotěhotnim tak jsem to s otcem svých synů zkusila a naštěstí se to podařilo. Teď před pár měsíci jsme s manželem přišli o miminko které jsme chtěli a řekly jsme si že to bude naše poslední dítě. Manžel si přál syna i když má tři krásné dcery dvě se mnou a jednu už dospělou z předchozího vztahu. Nakonec v 10tt mi doktor oznámil že nebije srdíčko a já to obrecela a musela jsem čekat na samovolný potrat. Ten sice přišel ale v takové síle, že jsem měla nepostupující samovolný potrat ve 13tt tak jsem musela do nemocnice. Tam se to zkoušelo ambulantně a po silném krvácení kdy jsem jim už padala do mdlob jsem musela nakonec na kyretáž. Teď jsme se domluvili, že je pro mě důležitá škola, práce a holky a o miminko se nesnažíme vůbec. Hlavně po téhle zkušenosti jsem rozhodnuta že už to zkoušet nechci aby se to náhodou neopakovalo. Mám svých pět dětí a to mi asi už stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
8.11.21 16:28

@Kriss Tina
Nejspíš musím, jako racionálně vím, že první trimestr je buď a nebo, ale prožití celého toho procesu, vidět to všechno, to se mnou docela emocionálně zacloumalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
8.11.21 16:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, musim vlozit anonymni prispevek, je to moc aktualni tema. Na jare jsem prerusila tehotenstvi kvuli vyvojovym vadam. Az nyni jsem se oklepala a hups do tehotentvi, ktere prave nyni skoncilo samovolnym potratem.( odloucene plodove vejce). Je mi uplne strasne, silene… doma uz prcka mam, ale toto je tak silena rana!

To věřím, člověk by musel být z kamene, aby ho takové události nijak nezasáhly. Drž se! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
8.11.21 16:32

@Katys38
Já právě ten pocit, že to bude dobrý, tímto nějak ztratila a úplně jsem si přestala věřit. Naopak jsem získala pocit, jestli mi tělo nenahrazuje že už je na to staré a nemám to hrotit. Úplně mě to sebralo, ne hned, až teď, jak je po všem.
Ať se vám brzy podaří! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
8.11.21 16:36

@martina.se

Tak to bych psychicky fakt nedala, na to asi nemám ideální nervovou soustavu.Jsi dobrá, že jsi to zvládla!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65248
8.11.21 16:48
@Lilypad24 píše:
Kristepane, je to vůbec možný?! :( To teda klobouk dolů, že zůstala síla na nové a nové pokusy

Ono nic jiného nezbylo, no.. chtěla jsem děti :think: jako lehké to nebylo, ale zvládli jsme to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
8.11.21 18:47

Fajas80 chce to cas. Je to vse cerstve. Za par dnu nebo tydnu budes vse videt jinac. Je pravda, ze premyslim jestli chvili nepockat, ale je mne uz 37 a v mem veku uz je riziko, ze muze byt mimco nemocne. Vim, ze az znovu otehotnim tak se bat budu. Tohle obdobi mne zvladlo lip prekonat i to, ze mam uzasneho manzela a syna, ktery je maly a neni cas moc se uzirat. Do toho mam doma pubertacku a clovek je porad v behu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat