Samovolný potrat - Kdo otěhotněl po SP ještě před 1. MS?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
137
17.11.21 11:04

Samovolný potrat - Kdo otěhotněl po SP ještě před 1. MS?

Ahoj, je tu někdo kdo otěhotněl ihned (cca 2 týdny) po SP kdy proběhl cca v tom 6-7 týdnů?

Před více jak týdnem jsem samovolně potratila dle utz 6+1, tělo se vyčistilo samo. Že je děloha čistá mám potvrzeno od Dr. a ta mi doporučuje počkat se snažením 3 měsíce.

Když jsem jí řekla, že spousta žen otěhotněla už i dříve, řekla mi ať počkám alespoň proběhnout jednu MS, že je pak ale větší šance, že se to stane znova. Zajímalo by mě tedy, kdo to měl podobně a otěhotněl ještě před tou první MS? A bylo vše v pořádku nebo byl opět potrat?Cítím se úplně v pohodě, připadá mi to pouze jako opožděná MS o 2 týdny (krvácela jsem asi týden a nijak zvlášť hodně.) Přemýšlím tedy zda na to vlítnout rovnou nebo alespoň se snažením počkat ještě po MS.

Budu se těšit na odpovědi. :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.11.21 11:37

Nechala jsem proběhnout 1 ms a stejně znova SP.
Pak jsem tomu dala 3 měsíce, otěhotněla jsem za 5 a teď jsem ve 32tt :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
157
17.11.21 11:40

Já měla mezi SP a úspěšným těhotenstvím jednu MS…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
17.11.21 12:00
@Leonn píše:
Ahoj, je tu někdo kdo otěhotněl ihned (cca 2 týdny) po SP kdy proběhl cca v tom 6-7 týdnů?

Před více jak týdnem jsem samovolně potratila dle utz 6+1, tělo se vyčistilo samo. Že je děloha čistá mám potvrzeno od Dr. a ta mi doporučuje počkat se snažením 3 měsíce.

Když jsem jí řekla, že spousta žen otěhotněla už i dříve, řekla mi ať počkám alespoň proběhnout jednu MS, že je pak ale větší šance, že se to stane znova. Zajímalo by mě tedy, kdo to měl podobně a otěhotněl ještě před tou první MS? A bylo vše v pořádku nebo byl opět potrat?Cítím se úplně v pohodě, připadá mi to pouze jako opožděná MS o 2 týdny (krvácela jsem asi týden a nijak zvlášť hodně.) Přemýšlím tedy zda na to vlítnout rovnou nebo alespoň se snažením počkat ještě po MS.

Budu se těšit na odpovědi. :kytka: :kytka:

Urcite bych tělo nechala trochu orazit, opravdu se to může stát znovu a jen tak to lékařka neříká..
Nechala bych aspoň dvě ms, pak začít se snažit.

Neuspěchej to zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
17.11.21 12:06

Mě po SP řekla lékařka, že je třeba, aby dorostla sliznice apod… každopádně řekla mi, že stačí jedna MS a pak je to prostě jako v každém těhotenství buď a nebo. Otěhotněla jsem po druhé MS od SP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
17.11.21 12:18

Já bych se řídila tím, jak se citis. Každé tělo je jiné. Ja jsem takto otehotnela rovnou po mimodeloznim. Ani nepřišla ms. A z toho těhotenství je ted 12 leta puboska.
Doktorka taky rikala 3 mesice. No a ja si rikala, jak jsem ted neplodna, kdyz uz nemam vejcovod. No, a teda sla jsem pak na gyndu a trochu se stydela :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
17.11.21 12:23

Já měla SP a další MS přišla přesně na den po té MS, která byla u SP. Já měla i revizi, takže mi bylo doporučeno počkat 3 měsíce. Čekala jsem pouze do té MS a hned se zadarilo. Pila jsem kontryhel. Všechno bylo v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
17.11.21 13:04

Mě doktorka řekla počkat jednu MS. Nám se tedy zadařilo až 5 měsíců po SP, ale měla jsem potom trochu rozházený cyklus, tak to asi bylo tím. Teď jsem 33 tt ;). 3 měsíce bych nečekala to se doporučuje po revizi, ale tu jednu MS bych asi nechala proběhnout. Přeju hodně štěstí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5923
17.11.21 13:14

Mě se to „neúmyslně“ povedlo. „Dlouhé“ snažení, 4 X potrat. Poslední jsem odkrvácela sama bez revize a pak už jsem řekla, že na to dlabu, že nám není přáno. Jednu dceru jsem už měla, věk 33,tak jsem si řekla že stačí. A za 3 týdny jsem měla pozitivní test. MS po potratu nedošla a teď mám další dceru 14 měsíců. Takže zázraky se dějí :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
17.11.21 17:59

Ahoj,

mám zrovna čerstvou zkušenost. SP 6.10.2021, za 14 dní jasná ovulace, hlen, bolesti, tak jsme to zkusili a MS už nepřišla. Jsem teď tedy 6+0tt, Clearblue ukazuje jasne 3+ a v pátek jdu na první kontrolu. Zatím ťukám, oproti předchozímu, kdy jsem furt špinila, nyní nic.
Prostě jsme nečekali, říkala jsem si, že buď to tělo dovolí a nebo nedovolí. I gyndařka mi řekla, že záleží na nás jak se budeme cítit, že jinak se to bere jako normální MS. Pro jistotu beru utrogestan na noc (zbyl mi ještě z minule) a doufám, že to bude v pořádku. Tak snad.
Našla jsem tu spousta případů, kdy to měli podobně a mimi pak bylo ok, ale samozřejmě se to může stát znovu. I s touhle variantou musí bohužel každá z nás počítat. Já jsem nicméně vděčná za takhle rychlou druhou šanci. O mimíse moc stojíme, tak je třeba tomu jít trošku naproti :-) Dám pak vědět jak pokračujeme.. Moc ráda kdyžtak dodám odvahu a trošku naděje ostatním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
17.11.21 20:38

Já potratila v roce 2019, mělo to být první mimi. Můj tehdejší dr mi řekl, ať počkám alespoň 6 měsíců. Po asi 4 měsících jsem změnila dr a ta nová mi řekla, že čím dříve se budem zase snažit, tím je to i pro tělo lepší.. Samozřejmě jsme s přítelem nevydrželi půl roku bez sexu, ale raději s kondomem. Když jsem slyšela radu od mé dr, vlítli jsme na to a hned se zadařilo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
990
17.11.21 20:55
@JackiEL8 píše:
Já potratila v roce 2019, mělo to být první mimi. Můj tehdejší dr mi řekl, ať počkám alespoň 6 měsíců. Po asi 4 měsících jsem změnila dr a ta nová mi řekla, že čím dříve se budem zase snažit, tím je to i pro tělo lepší.. Samozřejmě jsme s přítelem nevydrželi půl roku bez sexu, ale raději s kondomem. Když jsem slyšela radu od mé dr, vlítli jsme na to a hned se zadařilo. :)

Pro tělo je naopak lepší se pročistit a odpočinout si..
Jinak hrozí opakování potratu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
18.11.21 15:33

@megginka300 Tak místo 6ti měsíců to bylo 5, to už není takový rozdíl..ale tenkrát to prý říkali i babičce, když potratila, že stačí počkat na jednu ms a může se pokoušet nanovo. Ale upřímně, taky mi přijde logické počkat. U mě byla „výhoda“, že tělo vyplavilo všechno samo, nemusela jsem na zákrok. Jen mi dali kapačku na bolest a byla jsem přes noc v nemocnici. Ráno mě prohlídl dr a jen řekl, že je tělo čistý. Ale teď mám úžasnou dceru a na ten hrozný zážitek už nemyslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat