Samovolny potrat. Vaše zkušenosti?

Anonymní
21.11.20 20:50

Samovolny potrat. Vaše zkušenosti?

Obracím se na Vás s dotazem a prosbou a rady.
Po druhém KETu darovanych vajíček jsem otěhotněla, ale bohužel hned 14. Den po KET, kdy mi oznámili, že v krvi je hCG, jsem začala krvácet a mít bolesti.
14.den bylo HCG 2400. Ale v noci jsem dost krvácela a měla bolesti, tak jsem šla na pohotovost a hned ráno mě přijali na pozorování.
15.den kleslo HCG na 1900.
16.den kleslo na 680.
Propustili mě domů a tím, že jde nejspíš k probíhající potrat a v případě komplikací mám přijít. Bolesti a krvácení bylo stále intenzivní.
18.den, včera, proběhla kontrola. HCG jiz jen 150, na UZ v děloze nic není, jen krev.
Pichli mi Methylergometrin na rychlé vypuzení zbytku z dělohy s varováním, že to může bolet a krvácet.
Přišla jsem domů, vzala si prášek na bolest, ulevilo se mi. Ale krvácení ale stále neustupuje. Odchází ze mě sražené kusy a bolest je velmi kolísavá. Chvílemi to bolí jako čert, chvílemi jen trochu, po ibalginu jsou chvíle, které si užívám, protože neboli nic…
V pondělí jdu na kontrolu, ale doufala jsem, že už jim budu moci říct, že se to zlepšuje, ale je sobota a pořád nic… Doufám, že bude zítřek zlomový…

Píšu sem, protože vás žádám o vaše zkušenosti, zda jste si procházeli tím stejným co já a jak to dopadlo.
Revizi mi zatím nenabídli, spíš se obávají mimoděložního těhotenství, i když řekla Dr., ze to je spíše nepravděpodobné. Ale nevyloučili… Což mě dost děsí, že po pěti dnech stále nevyloučili mimoděložní…

Nicméně já se chci všemu chirurgickému vyhnout, abych po psychickém uzdravení mohla co nejdřív na další pokus.

Diky moc za vše..
Petra

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
353
21.11.20 21:07

Zažila jsem dva spontánní potraty mezi 5-6 týdnem a u obou jsem krvácela minimálně týden. Kdosi mi poradil kontryhel, tak jsem se jím aspoň 2× denně prolila a urychlilo to odchod váčku, dokud neodešel, tak to bolelo. Navíc jako bonus po něm hezky narostla sliznice v dalším cyklu, jednou jsem otěhotněla a donosila miminko hned po potratu, podruhé do 3 měsíců. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 21:10

@Samarlenka
Moc děkuji za pozitivní zprávu. Cele dny se jen bojím, že skončím na sále a až dnes na mě dolehl ten smutek ze ztráty.. tak mě Vaše zpráva o trošku víc nahodila do naděje.

• Citovat
  • Nahlásit
32254
21.11.20 21:40

Já jsem po SP z přirozeného početí tenkrát krvacela 10 dní, potom ještě pár dní špinění. Celková doba určitě kolem 14 dní. Měla jsem zimnici a zvýšenou teplotu v prvních dnech. Bylo to těhotenství, které ani nikdo nediagnostikoval, jen test, chodila jsem k lékaři později. K doktorovi jsem šla až po úplném odkrvaceni, bála jsem se, aby tam něco nezůstalo, jinak bych ani nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 21:46

@Pears206
Děkuji za odpověď.
Já bych samozřejmě v normálním případě o těhotenství ani nevěděla, ale tím že se jednalo o IVF jsem měla přesný termín odběru krve. Šťastné bylo zjištění, že jsem těhotná, ale to že jsem již spinila mě dost znervoznovalo. Nyní si jen přeji být brzy fit na další snažení

Jinak trochu odbočím, právě jsem na vložce měla kus sražene krve, která byla jakoby spojená „bílou nití“.. jakoby blanka, která je v kuřecím mase. Taková pružná… Co to mohlo být?

Petra

• Citovat
  • Nahlásit
32254
21.11.20 22:16
@Anonymní píše:
@Pears206
Děkuji za odpověď.
Já bych samozřejmě v normálním případě o těhotenství ani nevěděla, ale tím že se jednalo o IVF jsem měla přesný termín odběru krve. Šťastné bylo zjištění, že jsem těhotná, ale to že jsem již spinila mě dost znervoznovalo. Nyní si jen přeji být brzy fit na další snažení

Jinak trochu odbočím, právě jsem na vložce měla kus sražene krve, která byla jakoby spojená „bílou nití“.. jakoby blanka, která je v kuřecím mase. Taková pružná… Co to mohlo být?

Petra

Tak podle mě tkáň toho embrya nebo zakládající se placenty :nevim: Ja jsem to tenkrát až tak do detailů nezkoumala. Před tím jsem měla několik bezproblémových těhotenství, věřila jsem, že je to nahodilý jev. Navíc mi není nejpříjemnější pohled na krev.

Tobě držím pěsti, ať to příště dobře dopadne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
21.11.20 22:23

Já měla jen 69 jednotek, a bylo to mimodelozni. Obden krev stoupl to třeba jen o deset jednotek, a takhle mě trápily čtrnáct dní než mě vzali na sál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
21.11.20 22:27

Ja po SP krvacela minimalne tyden a dost silne a to mam normalne MS tak 3-4 dny slabe. Uz to takhle mam za sebou 2× a revize nikdy potreba nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 22:30

@sabinka098
Mě tedy naštěstí nestoupá, naopak rapidně klesá. takze snad podle vaší zkušenosti se mě to netýká…

• Citovat
  • Nahlásit
866
21.11.20 22:41
@Anonymní píše:
@sabinka098
Mě tedy naštěstí nestoupá, naopak rapidně klesá. takze snad podle vaší zkušenosti se mě to netýká…

Ne to ne když klesá tak to bude dobrý, držím palečky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
21.11.20 23:05

Já se taky právě bála, že skončím na sále a ten kontryhel byl spolehlivej :) jinak když vyšel váček, tak to byla taková větší sraženina, hrudka jak kousek jater, pardon za ten popis
Moc držím palečky ať se brzy zadaří, já oba nevydařené pokusy dost obrečela, ale teď mám dvě úžasné holčičky, které by tu jinak nebyly a těhotenství s nimi byla bez problémů, takže asi raději takhle v začátku, než později, pokud bylo něco špatně :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
21.11.20 23:24

Ahoj. Já jsem skoro 3 týdny po 2. sp prirozenou cestou a při námaze krvácí do teď. Taky mám strach z opakovaně revize, protože si myslím, že tam něco zůstalo.. Pocity že ztráty jsou špatné, člověk se pořád jen trápí… Držím pěsti, aby vám to jednou vyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 23:30

@Samarlenka
Tak to mám radost, že z toho zlého nakonec vzniklo něco tolik radostného (:
Já právě si říkám, že to možná ani nepůjde vidět, když to bylo teprve tak malinke, začala jsem krvácet 4+4tt, to je plod malinký jak semínko seznamu, takže nejspíš a doufám, už odputoval s nějakou sraženou krvi.
Děkuji za vaše příspěvky, cítím se trochu lépe, že to dopadne dobře i bez chirurgického zákroku.
Petra

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 08:25

A můžu se vás ještě zeptat, ty neustávající bolesti jste měly také?
Já když si nevezmu prášek tak je to docela na palici.. bolí mě celé podbřišku a občas to i šlehá do krize..
Petra

• Citovat
  • Nahlásit
11
včera v 15:30
@Anonymní píše:
A můžu se vás ještě zeptat, ty neustávající bolesti jste měly také?
Já když si nevezmu prášek tak je to docela na palici.. bolí mě celé podbřišku a občas to i šlehá do krize..
Petra

Ahoj, já jsem také po samovolném potratu v 5tt. Dnes jsem měla jít na kyretáž a nakonec jsem se dohodla s doktorem, že týden počkáme, zda neodejde vše samo, protože nějak jsem dostala strach a zase těhotenství bylo teprve v začátku, takže sliznici mám sice vyšší, ale nijak extra (tuším dnes říkal 13 mm). Ale břicho mě bolí taky, nejsou to křeče jako při klasické MS, spíš taková tupá bolest. V noci jsem myslela, že vykrvácím a teď mi přijde, že skoro nic nejde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama