Samovolný únik moči 3 roky po porodu

Anonymní
27.1.21 04:52

Samovolný únik moči?? Tak brzy ?

Zdravím. Je tu někdo kdo má nebo měl stejný problém?
Pro mě je to dost nepříjemné a v mém okolí jsem to nikomu neřekla, ví o tom jen manžel a docela se za to stydím už i před ním, tak proto ta anonymita..
Nemohu nosit kalhotky bez vložky. Od porodu mám pořád výtoky a vůbec jsem to neřešila s Dr. protože je na mě dost nepříjemný a zas by mi jen vynadal že chodím s blbostma, a ženy v okolí mi říkají že mít výtoky je normální, že někdo to tak prostě má… takže jsem to nechala tak, od porodu jsou to už 3 roky. Ale před půl rokem se objevil problém, který mě trápí víc a to je, že mi nejspíš uniká moč…nejsem si 100% jistá že jde o moč, ale cítim jako by mi unikala.. vždycky když se pak podívám mám velký mokrý kruh na kalhotkách, když zrovna nemám vložku. Výtok už poznám a ten to určitě není. Je to každý den a přijde mi že víc a víc.. Stydím se jít k Dr. Je mi teprve 24 let nechci mít už tak brzy inkontinenci :( ale vím že budu muset jít protože mě to znepříjemňuje život už si ani nepamatuji kdy jsem byla venku celí den bez vložky už mi to vadí. Vložku nosím i doma i přes noc, ale nikdy není suchá. Nedávám to, ale strastné se bojím vyšetření.. četla jsem že takové vyšetření i bolí a bojím se výsledků.. má tu někdo stím vším zkušenosti..moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
929
27.1.21 05:37

Odhoď stud a mazej k lékaři! Čekáš tři roky, začíná se to zhoršovat. Jestli ti uniká moč, ta zapáchá, to si pořiď inkontineční pomůcky. Proč by ti měl doktor nadávat, jestli ti nevyhovuje, tak lékaře změň, únik moči není blbost.
Můžeš zkusit posilovat pánevní dno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13386
27.1.21 05:44

Objednej se na urologii. Vysetreni opravdu neboli. Udelaji ti urodynamiku (tim zjisti kapacitu tveho MM a zda opravdu moc pres sverac unika), ultrazvukem ti zkontroluji mocove cesty i ledviny. Cystoskopie taky neni bolestiva. A nechat se ujistit, ze je mocova trubice a mocovy mechyr v poradku, je fajn.
Posilujes panevni dno? Urolog ti muze predepsat rehabilitace, kde te to nauci delat spravne. Neni od veci koupit si vaginalni cinku. A mozna bude vysledek vysetreni takovy, ze by bylo vhodne ti paskou zpevnit mocovou trubici. Muzou taky zjistit, ze mas poklesly mocovy mechyr. Tech pricin muze byt vice.
Netrap se zbytecne. Cim drive to budes resit, tim lepe :hug:

K tem posevnim vytokum. Pochva neni suchy organ. Nektera toho slizu vylucuje vice, jina mene. Jde jen o to, zda neni vytok hnisavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
27.1.21 06:47

I kdyby to vyšetření mělo bolet tak to radši hodinu bolesti než mít 3 roky nacurano v gaťkach :kytka: Šup k lékaři. Je jasný že když tam přijdeš tak doktor nečeká "vůni "po fialkach. Ale je to jeho práce a tobě to pomůže tak se nestyd.
( Po bouracce v autě taky neprivezou pacienta co zrovna vylezl z koupelny ) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
27.1.21 08:10

Mladá jsi, ale neznamená to, že tě ten problém bude trápit od teď až navždy. Pokud je tvůj lékař nepříjemnej natolik, že se k němu obáváš jít, stojí možná i za zamyšlení, jestli nechodit někam jinam. Jinak v tomto problému určitě nejsi jediná 20+, která tohle řeší, hlavu vzhůru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
27.1.21 08:15

Výtoky-jestli jsou takové tvarohovité k lékaři(gynekologovi) nejspíš to budou kvasinky, tři roky neléčené může být velký problém

Únik moči-po porodu je celkem běžné že pánevní dno je povolené, chce ho cvičit, buď můžeš koupit Venušiny kuličky (nejlepší jsou více kusů kde jsou různé váhy) nebo vajíčka Yoni z různých vzácných kamenů. A pak je ještě cvičení https://cvicenipanevnihodna.cz/…nevniho-dna/ . Určitě se za to nestyď není proč, tvoje tělo dokázalo něco úžasného, porodit miminko :hug:

Příspěvek upraven 27.01.21 v 08:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
27.1.21 08:16

Bez k doktorovi, pokud ti nevyhovuje současný tak si najdi jiného. Ale svoje zdravotní problémy vyřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1654
27.1.21 08:25

Určitě k urologovi a změn gynekologa ;)
Určitě bych nedocházela k lékaři, který je na mě nepříjemný nebo mi dokonce nadává :cert:
Lidi si k tobě dovolí jen to, co jim dovolíš ty sama, mysli na to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30365
27.1.21 08:37

Určitě na urologii. Je to jejich práce, zabývají se močovým ústrojím, takže ví, jak je cítit moč. Umyta mladá žena v čistém oblečení, která si cestou trochu krupla je nejspíš to nejvoňavější, co tam za celý den budou mit. Řeší tak mnohem horší problémy a ti lidé tam taky chodí, vždyť za to nemůžou, třeba starší atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
27.1.21 10:39

Ještě lépe jít na urogynekologii než jen na urologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 11:52

Holky mě neuniká moc 3 roky to ne, asi jsem to špatně napsala..Ta moč se objevila cca před půl rokem. Ale asi máte pravdu odhodím stud a dojdu si tam. Moc děkuji. Vůbec jsem ani netušila že to může být až tak velký problém. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 14:06

Jestli jsou ty výtoky chronický zánět, tak to močáku taky nepřidá. Určitě někam zajít. Dcera měla potíže s močením. Moč čistá na bakterce. Tak jako že nic. Naříkala si víc a pak se na gyndě ukázalo, že má streptokoka. Přeléčil se a močák se uklidnil. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 18:05

Ženy, taky se přidám s dotazem. Nevím totiž, co se děje..? :nevim:
Jsem po porodu necelé 3 roky, nikdy jsem tuto otázku nemusela řešit, ale s kamarádkou chodíme běhat a aktuálně k tomu teď cca 14 dní i cvičíme doma půlhodinovou sestavu. Tzn. jeden den jdeme běhat, druhý den cvičíme doma, je to kardio s posilováním.
A mě se od začátku u toho cvičení při skákání stává, že cítím vlhko v rozkroku, kalhotky mám pak po cvičení celé vlhké a já nevím, proč se to děje? Podotýkám, že před cvičením se jdu vyprázdnit.. Jen pot to není, ale nemám tušení, jestli je to nějaký výtok z moč. trubice nebo z pochvy.. :zed: :oops:
Hned od začátku cvičím Kegelovi cviky, ale u nich je nástup účinku delší… :think:
Neporadí někdo? Nechci hned plašit a letět k doktorovi, jinak žádný problém nepozoruju.. ;)
Ano, tato diskuze vypadá jako od nezkušené puberťačky, ale bude mi letos 37, nejsem troll.. :andel: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat