Samozavlažovací květináč Bergamot

20
16.4.20 15:15

Samozavlažovací květináč Bergamot

Ahoj pěstitelé a pěstitelky,
máte zkušenosti se samozavlažovacími květináči Bergamont? Chtěla bych si jich pořídit víc, tak abych zbytečně nevyházela peníze za něco, co nefunguje.
Ráda bych různé velikosti.
Užila bych to hlavně na borůvky, rajčata a jahody.
Nebo myslíte, že je co do funkčnosti lepší obyč větší květináč s podmiskou?
Děkuju

A ještě, jaké jsou obecně vaše zkušenosti s výrobky firmy Plastia? Třeba samozavlažovací truhlíky by mě zajímaly, nebo ty jejich malé květináčky na bylinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2139
16.4.20 15:37

Tyhle květináče mám. Asi 6. A spokojenost. Tak jasně, že ty samozavlažovací mají velkou výhodu, že nemusíš tak často zalévat…Řekla bych, že jsou kvalitní. Pěstovala jsem v nich rajčata a papriky- letos po dlouhé době jsem se na to vyprdla, protože syn je ničitel, sklidil by stoprocentně předčasně :D Ale tak snad příští rok se k tomu vrátím, snad dostane rozum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16079
16.4.20 15:44

Take o nich uvažuju, tak se s dovolením zaháčkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15257
16.4.20 15:53

Já je mám a jsou super. používám je i na interérové květiny. Na balkoně v něm mám meduňku. Plastia je celkově dobrá značka. měla jsem od nísamozavlažovací truhlíky na balkonové kytky v tmavě hnědé barvě. Vydržely tak tři až 4 sezony, než se vyšisovala barva. Jinak funkční byly stále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
16.4.20 15:55

Ja mam samozavlazovaci a jsou super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4317
16.4.20 15:59

Já mám samozavlažovací truhlík od Plastie a je super! Když někam odjíždíme na delší dobu, tak tam naliju celou kapacitu vody (do toho mého se vlezou asi 4-5 litrů) a je fakt po návratu znát, že kytky v tomhle truhlíku jsou úplně v pohodě a v normálních truhlících jsou přichcíplé (ze začátku přelité ve snaze, aby jim ta voda co nejdéle vydržela, na konci vysychající, protože pochopitelně nevydrží).

Obecně je prima, že si v tom tu vodu kytky rovnoměrně dávkují a tak nejsou přelité a nehnijou jim kořeny.

Mám ho tak 4 roky, stále venku za oknem, a pořád je úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4317
16.4.20 16:04

Jinak obecně se mi výrobky téhle firmy líbí, i to, že pořád vyrábějí u nás a nevozí se to bůhví odkud. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
15.3.21 13:53

Chci se zeptat - dáváte někdo něco na dno samozavlažovacích truhlíků?

Koupila jsem teď nový samozavlažovací květináč (je to to bezknotové řešení) a přijel mi s pytlíkem nějaké drti, kterou mám zřejmě nasypat pod hlínu pro vzlínání vody.

Tak teď přemýšlím, jestli se něco dává i do těch knotových. :think: Nebo obecně do všech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4317
15.3.21 14:36

@MrsNorris Ono u těch knotových je dole v truhlíku taková přepážka, takže je na dně vlastně vzduch - v té přepážce jsou malé díry, kterými hlína moc nepropadne, a díry, kterými se protáhnou ty knoty. Takže si myslím, že ta drť bude jakoby místo toho volného prostoru… :think:
Kdybych měla mít na dně volný prostor a pak ještě drť, tak mi tam toho prostoru na hlínu už moc nezbyde. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
18.3.21 22:50

Mám samozavlažovací truhlíky Bergamot i květináče Plastia a jsou super na rajčata a truhlíky na koukoly na balkon. Jahody mi ale v nich moc nešly, jen ty měsíční.. Používám ale i normální truhlíky a na papriky normální větší květináče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat