Samoživitelka a práce - jakou práci děláte?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
646
10.5.22 22:16

Samoživitelka a práce - jakou práci děláte?

Dobrý večer,

dnes mám otázku pro Vás paní samoživitelky - zajímalo by mě, jakou práci vykonáváte? Vyhovuje Vám? I pracovní doba?? Ptám se z důvodu, že jsem nedávno nastoupila do drogerie jako prodavačka na zkrácený úvazek, ovšem kolegyně nikterak nerespektují fakt, že mám malé dítě a přesčasy u mě nejsou zkrátka vždy možné.. Jak jste to řešili, či řešíte vy? Pracujete někdo na plný úvazek? Mě můžou pohlídat jedině prarodiče, ale určitě né na 6 hodin denně.. Už mají svá léta, proto spoléhám i na školku.

Bylo mi v práci dokonce řečeno, že nějaké marodění dětí se zde nevede! Že nezbývají lidé a tak se marodit „nesmí“ - tomu se napůl smějí, ale velmi rychle jsem se přesvědčila, že to bylo myšleno vážně.. Plat je tu těžce vydřený, člověk se opravdu nezastaví ani na minutu. Uvažuji o změně zaměstnání, ovšem moc mě nenapadá, co jiného dělat.. Střední školu s maturitou mám, ale uměleckou. Napadlo mě, že bych se inspirovala některou z Vás, která je s prací a osobním životem spokojená. Mě se stále nedaří najít tu správnou rovnováhu.. Buď trpím já, nebo prarodiče, nebo dítě (že mě málo vidí)..

Děkuji Vám předem za odpovědi. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.5.22 22:30

Kdysi jsem dělala taky v obchodě. Bohužel - byla jsem nucena vést děti k samostatnosti, aby vydržely doma pár hodin samy, neměla jsem hlídání nic. Nyní dělám recepční ve zdravotnictví. Není to na plný úvazek, ale mají to tam zavedený dobře - dělají tam buď matky jen na ranní, na odpolední ženy v důchodu - a je klid. Když něco (nemoc, dovolená atd.), jsme schopny se zastoupit, zaskočit, vyjít si maximálně vstříc. Když mi neočekávaně přijde možnost nejaký dovolený, někam vyrazit, je velká pravděpodobnost, že to v práci nebude problém. Ideální řešení tahle kombinace, akorát pro samoživitelku, která musí děti sama uživit, která potřebuje v
přinejmenším jeden plat, by to asi nestačilo. Tohle je prostě blbý no - na dvou židlích se úplně sedět nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.22 22:44

@TeriiTerii Kdysi jsem jako samozivitelka dělala telefonistku, práce hrozná, otravna. Ale v kombinaci s dítětem ideální, volná pracovní doba, možnost přivést si případně dítě sebou do práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.22 22:55

Ja leta makala v automobilce pred materskou. Takze mj umoznili nastesti chodit jen na rani smenu od 7- 15h.Pak ale prisly zdravotni problemy a hledala sem jinou praci.Nyni pracuji od 7- 15:30 jako skladnice a modlim se at mi prodlouzi smlouvu ke konci roku. Protoze prace na rani smenu idealne od 7mi tezko sezenu. Hlidani nemam zadne.

• Citovat
  • Nahlásit
6645
10.5.22 22:56

Chce to jakoukoliv kancelářskou práci s možností home office. Hlásila bych se normálně na náhodné pohovory, kde bych splňovala aspoň trochu podmínky a až na pohovoru bych se ptala na možnost HO. V dnešní době je takových spousta.

Dopředu bych neříkala, že na HO budu často kvůli nemocným dětem. Jakmile tam ta možnost HO ale je, tak se to pak v případě nemoci dá už vždycky nějak domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
10.5.22 23:17

Mockrát Vám děkuji za zkušenosti. Je to pro mě všechno nové.. Vše utáhnout sama.. Dítě, domácnost, práce. Proto bych ráda zvolila nějakou, do které mě alespoň bude trochu bavit chodit a né, ze které mě bolí břicho jen na to pomyslím. Můj problém asi je, že jsem až moc hodná.. Bojím se, že o práci přijdu, protože je to můj hlavní příjem, zároveň však jsem z ní unavená až běda.. Být recepční, navíc ve zdravotnictví musí být skvělé! :-) To bych ráda dělala hned! Jen taková práce se špatně shání, dobrá místa jsou hned pryč..

Telefonistku bych asi dělat nedokázala.. Automobilka asi lepší :-) A kancelářinu jsem už zkoušela - bylo to hrozné.. Minimum pohybu, zírání neustále do počítače a na homeofficu se nedalo být když byla dcerka nemocná.. Byly jí 4 a vůbec to nechápala, že si má hrát sama, že maminka nemůže a musí se soustředit na notářské smlouvy (kde bylo díky tomu pak x chyb..). :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
11.5.22 00:57

Já jsem roky pracovala v kasinu. Nějak se mi podařilo domluvit s otcem syna, aby si ho bral pravidelně na víkendy od pá - po ráno do školky a pak následující týden ve středu.
Dělala jsem jen noční, ex mi díky bohu vykryl víc jak polovinu směn.
Na zbytek mi hlídal dědeček přes noc.
Já nachystala večeři, malého na spaní a hurá makat.
Pro dědu bylo v pohodě malého za hodinu uložit a užil si samoty u televize a odpočinul si od manželky. Nebylo to tak náročné jako hlídání přes celý den/odpoledne. Ráno jsme si spolu dali kafe a já malýho odbavila do školky. V tu dobu jsem spala, než jsem ho vyzvedla.

Práce v kasinu mě k tomu všemu slušně živila a nemusela jsem tolik moc šetřit.

Očr a nemocenská se tam ale taky nevedla :roll: ani se nesměla vybrat dovolená. Ta se zásadně proplácela :mrgreen:
Vše se muselo nahradit…

Vlastně jsem se v tu dobu měla líp, než kdy s nějakým chlapem. Nevím čím to. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7495
11.5.22 04:41

Myslím to dobře ale hodně zvaž, jestli ten případný HO s nemocnými dětmi dáš.
Momentálně tedy mám trvalý HO s ročním dítětem za zadkem ( čili přes den dělám jen věci u kterých nemusím myslet ) a už od 1-2 hodin v noci makám, abych udělal práci kterou musím odevzdat a soustředit se na ní. Hodně je to něco za něco. :pankac:
Přes den budu samozřejmě plně k dispozici dítěti.
HO je super, pokud máš samostané děti a nebo práci, kde nemusíš myslet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7495
11.5.22 04:46

@TeriiTerii jak dlouho tu práci děláš? Tyhle fyzické aktivity jsou hodně náročné, ale dá se na ně zvyknout, ale chce to čas.
Z většiny se časem ty fretky prostě stanou. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4471
11.5.22 05:37

Ja znam ve zdravotnictvi plno samozivitelek, sanitarky v lekarne nebo v laborce, asistentky to same i na pozici vedouci laborky nebo lekarnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4870
11.5.22 07:52

Známá pracuje v kuchyni a další co znám od vidění vím, že uklízí v nemocnici ;) Jinak kámoška ještě dělala v MŠ (svačinky, úklidy…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
11.5.22 08:22

@Arianna007 Přítel také dělával v kasinu, ale ještě před dcerkou. Já si nedokážu moc představit pracovat v noci a pak to nějak přes den dohánět a navíc nevidět dcerku celý víkend? Jednou za čas možná ale každý týden? Obdivuji tě, že jsi to dávala, u mě je asi problém nevidět tolik tu dceru jak jsem byla zvyklá..

@kocourGarfield Jestli máš práci takovou, že musíš odevzdat něco do X hodin, tak je to dobré. Já měla homeoffice takový, že jsem měla šéfovou na telefonu, která tlačila na to, zda už to brzy bude! Žádnou pohodu jsem tedy doma neměla. Navíc to byla práce mravenčí, vůbec mě nebavila. Chtěla jsem trochu pohybu v práci, tak nejak normálně.. Jako prodavačka ve šperkách. A představovala jsem si jak v drogerii prostě budu na kase, něco doplním do regálů, poradím lidem a tím to končí. Ale ono ne. Chodí hromady zboží 2× týdne, jsou to obrovské těžké krabice plné aviváží, prášků, konzerv (ano i zvířecí konzervy) atd.,že to unést je fakt výkon, pak se dělá nějaká příprava dle letáků každých 14 dni kdy člověk litá jak splašená kobyla, a každý den se do toho všeho kontroluji cedulky a expirace :roll: a to jsme na to dvě! Jedná je vedoucí sedí si v kanclu a pozoruje si zloděje a doplní si pár zboží a druhá, to jsem já tam maká jak blázen. Ještě že chodí do toho občas brigáda a něco doplní. Říkám si že asi ještě nějaké té kancelářině dám snad šanci..

Pardon to jsem se rozepsal, asi to muselo ven :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
11.5.22 08:23

Jo a dělám to skoro dva měsíce.. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
11.5.22 09:30

@TeriiTerii
Tak po rozchodu bych syna stejně neviděla každý druhý víkend, protože byl u táty. Tak to byly moje pracovní víkendy.

Za to jsem si ho mohla vyzvedávat hned po spinkání ve školce.

A další víkend, kdy jsem měla volno jsme si užívali výlety…

Měla jsem pravidelnou pracovní dobu, krátký dlouhý týden, což je asi 15 dvanáctek.

Já trpím na nespavost a noční mi v podstatě vyhovovaly…ale i tak jsem to s narozením mladšího syna musela řešit, tu nespavost.
A nemyslím si, že bych se do kasina vracela.

Osobně bych už do výhradní péče matky nešla. Dítě stejně pendluje, když má otec zájem. A pokud není nepřekonatelná vzdálenost a nebo nějaké patologické jevy, je dítěti vždy lépe s jedním z rodičů. Než složitě shánět hlídání, je i fajn se vystřídat při nemoci dítěte.
Já musím říct, že ex se o syna pak staral víc, než když jsme byli spolu. Musel si dělat pravidelně čas, i když jsem měla tedy výhradní péči matky a toto se nazývá rozšířený styk, tak bych klidně měla střídavou. Nemusí to být hned 50:50..ono to výživné 2.500 mě moc nevytrhlo :lol: že bych si za to chodila na nehty a tak, jak si někdy chlapi představují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16215
11.5.22 09:37

@TeriiTerii nepracuješ v Rossmannu? To chování je mi velmi známé :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu