Samoživitelka bez práce a jakéhokoliv příjmu

Anonymní
11.5.20 10:18

Samozivitelka bez prace a jakehokoliv prijmu

Ahoj jak uz to tak byva otehotnela jsem. Bohuzel otce ditete trzce nenavidim nyni jsem ve 20tt.,ale k otci ditete se vratit opravdu nechci, zranil mne, zkousela jsem odpustit, i terapii ale nic mi nepomohlo, proste potrebuju byt sama bylo zo pro mne posledni mesice velice toxicky vztah. Chci se osamostatnit, ale nemam zadne finance, jsem bez prace. Kam zajit pro pomoc a o co si zazadat jake davky? Teoreticky mne napada i moznost zustat u rodicu, jenze tam se je rve, neustale hadky a do toho dite nechci privest. Uvazuji i o azylovych domech. Bydlim v Ostrave. Vsem dekuji za pripominky a rady:)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

481
11.5.20 10:27

Jsi na rizikovém? Co zůstat ještě u rodičů a jít si přivydělat? Než se dítě narodí, nějaké peníze bys měla do začátku.
Dítě v rodném listě bude mít otce? Okamžitě ho běž zapsat, až se narodí, máš nárok na alimenty, což jsou další peníze pro dítě navíc.
Poté se pak můžeš rozhodnout, jestli azyl, nebo spolubydlení s další maminkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12976
11.5.20 10:28

Abys měla nárok na nějaké dávky, tak je potřeba soudně určit výživné na dítě (toho se vzdáte nemůžeš) a případně i na tebe. Bez toho se s tebou nebudou bavit ohledně dalších dávek.

Pokudnemáš nemocenskou s rizikového těhotenstív, tak můžeš na bridgádu.

Pokud nemáš nárok na mateřskou, budeš mít po porodu rodičovský přdavek.

Äzylové domy musíš obvolat, jeslti mají volno - spíš nebudou, takže je velmi pravděpodobné, že pro začátek je nejvyšší čas začít trošku opravovat svůj vztah s rodiči, protože je budeš dost potřebovat.

V ostravě máte poradny dvě - od Diakonie a Jekhetane.

https://www.slezskadiakonie.cz/…y/centrum105

http://jekhetane.cz/?…

Zavolej do občanské poradny a prober to s nimi, ale primárně budeš muset vyřešit jak to bude s dítětem a jeho otcem. To není jen tvoje rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6032
11.5.20 10:29
@Anonymní píše:
Ahoj jak uz to tak byva otehotnela jsem. Bohuzel otce ditete trzce nenavidim nyni jsem ve 20tt.,ale k otci ditete se vratit opravdu nechci, zranil mne, zkousela jsem odpustit, i terapii ale nic mi nepomohlo, proste potrebuju byt sama bylo zo pro mne posledni mesice velice toxicky vztah. Chci se osamostatnit, ale nemam zadne finance, jsem bez prace. Kam zajit pro pomoc a o co si zazadat jake davky? Teoreticky mne napada i moznost zustat u rodicu, jenze tam se je rve, neustale hadky a do toho dite nechci privest. Uvazuji i o azylovych domech. Bydlim v Ostrave. Vsem dekuji za pripominky a rady:)

Těhotnou už tě nikam asi nevezmou…zajdi na socku. Narok máš třeba na bydlení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 10:30

Pokud půjdeš do nájmu měla bys mít nárok na příspěvek na bydlení, nárok na živobytí, alimenty, nárok na rodičovský příspěvek. Bohužel azylové domy jsou pouze na jeden rok potom musíš jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
942
11.5.20 10:36
@Anonymní píše:
Ahoj jak uz to tak byva otehotnela jsem. Bohuzel otce ditete trzce nenavidim nyni jsem ve 20tt.,ale k otci ditete se vratit opravdu nechci, zranil mne, zkousela jsem odpustit, i terapii ale nic mi nepomohlo, proste potrebuju byt sama bylo zo pro mne posledni mesice velice toxicky vztah. Chci se osamostatnit, ale nemam zadne finance, jsem bez prace. Kam zajit pro pomoc a o co si zazadat jake davky? Teoreticky mne napada i moznost zustat u rodicu, jenze tam se je rve, neustale hadky a do toho dite nechci privest. Uvazuji i o azylovych domech. Bydlim v Ostrave. Vsem dekuji za pripominky a rady:)

Chci se osamostatnit, nechci se vrátit? Takže teoreticky máš s kým a kde být a žít, ale prostě jen nechceš. Je lepší žebrat o dávky. To mi hlava nebere a doufám, že toho dostaneš co nejméně. Jen chudák to dítě, které tomuhle dobrovolně vystavuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49760
11.5.20 10:40

Bez peněz se těžko můžeš osamostatnit. A i když něco dostaneš tak je to příspěvek. Pořeš s otcem dítěte alimenty na dítě a do 2 let věku dítěte i na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6032
11.5.20 10:41
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
11.5.20 10:41

Chudak dieta. Nemas pracu, financie, ale chces sa osamostatnit :think: 8o Radsej zostan este urcity cas u rodicov, nez zivorit a tahat dieta po azxlovych domoch. S rodicmi sa skus porozpravat, urcite sa v ramci moznosti prisposobia tomu, ze bude v rodine male dieta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.20 10:46
@Annabela11 píše:
Těhotnou už tě nikam asi nevezmou…zajdi na socku. Narok máš třeba na bydlení

Podáváš to, jak kdyby jí ho někdo dával či hledal. Na nic takového nárok není :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3165
11.5.20 10:47
@Kockazvysocan píše:
Chci se osamostatnit, nechci se vrátit? Takže teoreticky máš s kým a kde být a žít, ale prostě jen nechceš. Je lepší žebrat o dávky. To mi hlava nebere a doufám, že toho dostaneš co nejméně. Jen chudák to dítě, které tomuhle dobrovolně vystavuješ.

Vis co je psychicke domaci nasili? zjevne ne..Dite v prenantalnim stadiu vnima psychiku matky a to velmi, je to jeden z velmi rizik. faktoru budouciho vyvoje ditete..patologie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9483
11.5.20 10:59
@Anonymní píše:

„Jak už to tak bývá“ platilo možná tak do půlky minulého století. Dnes možnost volby existuje. Už měsíce máš toxický vztah, ale před ani ne 5 měsíci jsi otěhotněla, tak kdy se tedy v tom vztahu začaly objevovat ty toxiny? Terapie je na dlouhou dobu, ty jsi stihla otěhotnět, otočit postoj k partnerovi o 180, začít terapii a rovnou ji vyhodnotit jako neúčinnou? Rodiče se hádají a dítě tam přivést nechceš? Opravdu si myslíš, že si můžeš vybírat?
Pokud tvoji rodiče pracují a ty půjdeš bydlet k nim, může si jeden z nich uplatnit daňovou slevu na vnouče. Je to přes 1200,–Kč měsíčně, takže bys jim tím mohla přispívat alespoň na energie a navíc bys měla možnost se domluvit na hlídání a chodit na krátkodobé brigády (např. úklid někde na 2h apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
11.5.20 11:13

Chudak dite, nebylo by lepsi ho dat do adopce? Chapu, ze to je tezke ale uz sis ho sobecky poridila a jeste mu chces doprat takovy zivot… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24722
11.5.20 11:23
@FraDeu píše:
Jsi na rizikovém? Co zůstat ještě u rodičů a jít si přivydělat? Než se dítě narodí, nějaké peníze bys měla do začátku.
Dítě v rodném listě bude mít otce? Okamžitě ho běž zapsat, až se narodí, máš nárok na alimenty, což jsou další peníze pro dítě navíc.
Poté se pak můžeš rozhodnout, jestli azyl, nebo spolubydlení s další maminkou.

Jen tak zapsat otce nemůže bez jeho souhlasu. Navíc ho nesnáší, takže asi ani peníze od něj nechce. Musela by na soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
942
11.5.20 11:24
@lilith1 píše:
Vis co je psychicke domaci nasili? zjevne ne..Dite v prenantalnim stadiu vnima psychiku matky a to velmi, je to jeden z velmi rizik. faktoru budouciho vyvoje ditete..patologie.

Promiň, ale na to měla myslet madan trochu dřív. Když se trápím, tak se aspoň chráním, když už musím chrápat s chlapem, se kterým mám už dlouho toxický vztah. Ale jo, proč ne, vždyť my všichni tohle můžeme sponzorovat. Na otázky typu „na co mám narok“ jsem vážně alergická.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama