Samoživitelka bydlení bez nábytku, spotřebičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Betty2108
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 21.09.18 18:46
Samoživitelka bydleni bez nábytku, spotřebičů

Ahoj, především maminky samoživitelky, které jste zůstaly samy s prckem - miminkem.
Tento týden mi kamarádka nabídla nastěhovat se namísto ni do menšího bytu 2+1, jako náhrada za ni-ona se bude stěhovat ke svému manželovi.
Na prcka jsem zůstala po porodu sama, otec si malou bere a platí alimenty 2000,– a ja s malou jsem ted u rodičů nez si najdu neco sve.

Nájem činí 6700 + služby a elektřina cca 1200,–
Jenze problem je že nemam absolutně nic. Nemam lednici, pracku, postel, skříňě atd… Jediné co nám je usetreno cca 10000,–, mam rodicak na 3roky - 6100,– (+alimenty na malou). Zadala bych si o příspěvek na bydlení který by činil okolo 3-4000.
Pro malou mam, ale vse (postylka, kolébka, prebalovak, vanicka, oblečení atd).

Bojím se aby kdyz by přišla socialka, aby mi malou nevzali, nebo spis aby otec malé na me neposlal socialku, nebot nemam absolutně zadny nábytek ani bohuzel žádné spotřebiče, krom sporaku.

Dělal vám bývalý partner ohledně tohoto nejake problémy či socialka, soud? (bývalý ma byt 3+1 na hypotéku, příjem okolo 24 000,–)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 21.09.18 18:52

A nemůžeš zůstat u vašich a našetřit si třeba brigádou? Jako měla bys to dost napnutý rozpočet, ani s příspěvkem na bydlení mi to moc nevychází…
Jinak seženeš starší věci i za odvoz.

Králičice
Extra třída :D 13080 příspěvků 21.09.18 18:52

Zkusila bych na netu hledat inzeráty „za odvoz“, případně na FB skupinka Zero waste atd. Popř. napsat i tady z kterého jsi města, aby se lépe radilo, kam se obrátit o pomoc.

podaji
Kecalka 460 příspěvků 21.09.18 18:55

Nejsem samozivitelka ale nevidím v tom problém. Já jsem odcházela od bývalého s holým zadkem. Postel budeš mít půjčenou na chvíli od rodičů. Prát můžeš v ruce nebo u rodičů. Lednice, to je trochu problém ale zkus projet bazary spousta lidí nabízí věci za odvoz nebo za pár korun než si nasetris na nové. To samé třeba židle stůl atd. Ale jíst se dá i na zemi. Ostatně půlka lidí na této planetě jí takto běžně. Známá takhle taky byla sama s děckem teda už větším… hlavní je aby byla koupelna, čisto v bytě, základní výbava v kuchyni stačí pár hrnků, talířů atd. To jestli se dítě má dobře není o tom že bude žít na zámku ve zlatých komnatách. Musíš si věřit že to dáš. Vybehej si co můžeš… držím palce :palec:

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 21.09.18 18:56

Já si tě kdyžtak uložim do zprávy jestli nevadí :-) a pokud budu tridit a někdy neco chtít vyhodit tak pošlu klidně ;-) měla jsem tu po bývalých majitelích pracku funkční ale stala venku měla jsem svoji tak jsme ji zavezli do sběru :-)

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 21.09.18 18:57

@Betty2108 jdu si tě takto uložit do zprávy, zařizujeme dům možná tu budu mít něco co bych darovala za poštovné :-)

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.09.18 18:59

@Betty2108 neřeš hlouposti.. po bazarach seženeš blbiny za pár korun… mě to teď taky čeká :mrgreen: a jako pokud máš vše pro mrně, tak v klidu..

Betty2108
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 21.09.18 19:00
Betty

@Halamka
Brigádu si zatím shanim, ale bývalý partner dělal hodne problémy ze bych se nevenovala malé atd, ted se ty vztahy s nim i v rodine celkové hodne vyhrotila. A pracujeme na nic a doufám ze se domluvime a jak mala oslaví rok ze uz vse bude ok, bude si brát malou častěji a bídě s nom i domluva ohledně hlídání malé rodici, jim nebo jeho rodici

Kriss Tina
Kelišová 5974 příspěvků 21.09.18 19:00

Najdi si v okolí nábytek za odvoz spousta lidí se starsiho nábytku zbavuje jen tak ze ho daruji aby si ho nový majitel odvez a oni neměli starosti třeba s vožením nábytku do sběrného dvora apod.

Sany80s
Kelišová 6618 příspěvků 21.09.18 19:01

Zadej do googlu, že chceš věci za odvoz, tam bys mohla něco najít.
Jinak mi to i s tím příspěvkem na bydlení přijde dost napnuté.
Dítěti je kolik?

Příspěvek upraven 21.09.18 v 19:02

Betty2108
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 21.09.18 19:01

No naše máma prave kdysi zake začínala od “piky” nemela také nic, jen me se segrou. Jen se bojím aby na to nepodložená socialka nějak negativně, přeci jen nez clovek neco poslání po bazarech i třeba za odvoz bude to chvíli trvat :)

rozand
Závislačka 3415 příspěvků 21.09.18 19:06

@Betty2108 Myslím, že bys mohla mít i nárok na nějaký jednorázový příspěvek na zařízení bytu, zkus se zeptat na sociálce.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 21.09.18 19:10
@Betty2108 píše:
No naše máma prave kdysi zake začínala od “piky” nemela také nic, jen me se segrou. Jen se bojím aby na to nepodložená socialka nějak negativně, přeci jen nez clovek neco poslání po bazarech i třeba za odvoz bude to chvíli trvat :)

Tak si na tu sociálku zajdi a zeptej se na názor. Normálně si sjednej schůzku s referentkou, pod kterou spadas dle bydliště ditete.

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 21.09.18 19:19

Samozivitelky vetsinouberou doplatek na bydleni, ne prispevek na bydleni. Ten je mnohem vyssi. Jinak bych zahackovala pribuzne - spousta lidi ma ve sklepech, pudach atd.nabytek a vybaveni ve stylu “to se jednou muze hodit” :) budes se divit, co vsechno sezenes

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >