Samoživitelka se dvěma dětmi, sociální dávky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  23.04.18 14:21
Samoživitelka se dvemi detmi, socialni davky

Ahoj vsichni.
Vkladam anonymne, stydim se. Uprimne zadam o radu.
Jsem samozivitelka a mam osmilete a měsíční dite. Musim odejit ze soucasneho bydleni u rodicu, jdu do najmu. Muj prijem se vsim vsudy je cca 13500,– (mateřska, pridavky na deti a alimenty). Z toho platim 6000,– dluh bance. Najem se vším vsudy dela 11000,–.
Jak to utáhnout? O jake davky mohu zadat? Neumim v tom vubec chodit, v zivote jsem zadne socialni davky nepotřebovala a stydim se. Je to ale třeba, na úřad dojdu a zazadam, jen nevim oc a zda to utahnu. :nevim:
V byte, kam pujdu, mi pry nedají souhlas k prepsani trvaleho bydliste.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineDoe_Jane
Kelišová 5465 příspěvků 23.04.18 14:23

No rozhodně nechoď do bytu ve kterém nedostaneš nájemní smlouvu, aby sis mohla zajít změnit trvalé bydliště… co alimenty?
z čeho máš ten dluh proboha?

káťa
Extra třída :D 11813 příspěvků 23.04.18 14:27

Já myslím, že pokud tam nebudeš mít trvalé bydliště, tak nemáš nárok na nic. Leda tam, kde bys měla trvalý pobyt. Proč musíš od rodičů??? A kde je otec alespoň toho měsíčního dítěte???

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 23.04.18 14:27

Pokud budeš mít nájemní smlouvu ne podnájemní, tak žádný souhlas s napsáním trvalého bydliště nepotřebuješ, stačí ta nájemní smlouva. Ale otázka je, co to udělá se vztahy mezi tebou a majitelem bytu… Abys mohla žádat o příspěvek na bydlení, tak potřebuješ to trvalé bydliště a nájemní smlouvu. Jinak pak dávky hmotné nouze.

Ty alimenty máš i na sebe? Do dvou let věku dítěte máš na ně nárok.

A ten dluh..nejdou snížit splátky? Převést to k jiné bance, kde by to šlo?

Markéta80
Hvězda diskuse 37213 příspěvků 23.04.18 14:31
@Anonymní píše:
Ahoj vsichni.
Jsem samozivitelka a mam osmilete a měsíční dite. Musim odejit ze soucasneho bydleni u rodicu, jdu do najmu. Muj prijem se vsim vsudy je cca 13500,– (mateřska, pridavky na deti a alimenty). Z toho platim 6000,– dluh bance. Najem se vším vsudy dela 11000,–.
Jak to utáhnout? O jake davky mohu zadat? Neumim v tom vubec chodit, v zivote jsem zadne socialni davky nepotřebovala a stydim se. Je to ale třeba, na úřad dojdu a zazadam, jen nevim oc a zda to utahnu. :nevim:

tak bez trvalého pobytu nedostaneš příspěvek na bydlení, ten dluh je šílený vzhledem k příjmu a ten nikoho nezajímá :?

Anonymní  23.04.18 14:34
@Doe_Jane píše:
No rozhodně nechoď do bytu ve kterém nedostaneš nájemní smlouvu, aby sis mohla zajít změnit trvalé bydliště… co alimenty?
z čeho máš ten dluh proboha?

Najemni smlouvu dostanu, ale nesouhlasi s prepsanim trv. bydliste tam. Nebo to muzu obejit a jit na urad prepsat pouze se smlouvou? Nepotrebuji souhlas?

ZAKLADATELKA

Uživatel je onlineDoe_Jane
Kelišová 5465 příspěvků 23.04.18 14:35
@Anonymní píše:
Najemni smlouvu dostanu, ale nesouhlasi s prepsanim trv. bydliste tam. Nebo to muzu obejit a jit na urad prepsat pouze se smlouvou? Nepotrebuji souhlas?ZAKLA­DATELKA

ne nepotřebuješ, je sám proti sobě, to že budeš brát příspěvek mu aspoň zajistí že budeš včas platit

Anonymní  23.04.18 14:40

Alimenty jsou zapocitane v mem prijmu. Otec je zkratka pryc, alimenty plati. Dite mam ve sve peci. Dluh by sel asi snizit, tenkrat jsem se o to zajimala, ale placeni se tim prodlouzi asi o tri nebo ctyri roky, ted nevim, tak jsem do toho nesla. Pokud je to nutne, půjdu do toho.

ZAKLADATELKA

arinecka
Závislačka 4223 příspěvků 23.04.18 14:58
@Anonymní píše:
Ahoj vsichni.

No jo jenže nemáš ani na zapplacení pár nájmů, tak jak tam můžeš jít? Když máš příjem 13500kč a zaplatíš bance tak ti nezbyde ani na ten nájem, natož na jídlo. Nemůžeš zůstat u rodičů aspoň po tu dobu co bueš platit těch 6000bance? Zkusi si za tu dobu něco našetřit?

Lychee13
Závislačka 2957 příspěvků 23.04.18 15:00
@Anonymní píše:
Najemni smlouvu dostanu, ale nesouhlasi s prepsanim trv. bydliste tam. Nebo to muzu obejit a jit na urad prepsat pouze se smlouvou? Nepotrebuji souhlas?ZAKLA­DATELKA

To sice nepotřebuješ. Můžeš si zažádat za jeho zády. Ale musíš počítat s tím, že do roka se zase stěhuješ. Taky jsem teď neprodloužila smlouvu jedné takové, co si i přes můj výslovný nesouhlas to trvalé bydliště zřídila.

lasička1
Echt Kelišová 7978 příspěvků 23.04.18 15:12

Zakladatelko-bohužel dluh se nikdy nebude počítat jako výdaj. Tzn. budeš posuzovaná jako rodina, dostaneš ev. nějaké příspěvky, ale jen do výše životního minima. Takže to znamená na hranici toho, z čeho se dá vyžít. Každý další výdaj co máš je obrovským zásahem do rozpočtu. A myslím, že se splátkou půjčky 6 tis. se nedá nic vymyslet-myslím tak, aby se dalo vyjít a poplatit bydlení. I třeba snížení splátky na 2 tisíce by bylo nemožný vyjít.
Nedá se opravdu ještě nějakou dobu bydlet u rodičů? To je asi jediné řešení.

Janli
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 23.04.18 15:14
@Lychee13 píše:
To sice nepotřebuješ. Můžeš si zažádat za jeho zády. Ale musíš počítat s tím, že do roka se zase stěhuješ. Taky jsem teď neprodloužila smlouvu jedné takové, co si i přes můj výslovný nesouhlas to trvalé bydliště zřídila.

Tvůj výslovný nesouhlas je porušením občanského zákoníku. Taky by jsi chtěla, aby ho tví nájemníci porušovali, třeba neplacením nájemného?

kousanek.cz
Stálice 93 příspěvků 23.04.18 15:15
@Lychee13 píše:

A proc ten nesouhlas? Jestli plati pravidelne, nevidim duvod?

Deninka87
Stálice 64 příspěvků 23.04.18 15:18

Obávám se, že s tvým příjmem 13500,– Kč na dávky pomoci v hmotné nouzi nevyjdeš, jelikož živobytí vás tří je 7 020,– Kč, z příjmu 13 500,– Kč se odečítá 30% jelikož hradíš náklady na bydlení - takže váš příjem je cca 9 450,– Kč a to je víc než živobytí rodiny. Jediná možnost je podat žádost o dávku státní sociální podpory, příspěvek na bydlení, ale podmínka je ta, že musíš mít trvalé bydliště. Jinak trvalé bydliště od ledna 2017 můžeš dát i bez souhlasu majitele, pokud nemá uvedené ve smlouvě, že si to nepřeje…další možnost ještě je ta, podat žádost o výživné pro neprovdanou matku ;).

arinecka
Závislačka 4223 příspěvků 23.04.18 15:32
@Lychee13 píše:

Docela by mě zajímalo proč ti trvalé bydliště vadí natolik že neprodloužíš smlouvu? Vždytˇ trvalák žádná práva k bytu nedává :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama