Šance na náhradu škody při vykradení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 18:30
šance na náhradu škody při vykradení?

Příbuzná bydlí v činžáku, kde už několikrát vykradli sklepy. Jedna z nájemnic údajně opakovaně nedovírá dveře a zloději do domu zkrátka vešli a pak už se snadno vpáčili do sklepů. Nyní je znovu vykradli, ale bohužel tentokrát vykradli přímo příbuznou, škoda je veliká. Má nějakou šanci na náhradu škody přes pojistku, když opět nebylo zamčeno a zloději jednoduše vešli hlavním vchodem? Příbuzná je starší a ani neví, zda je dům pojištěný, ráda bych nějak pomohla, ale nikdy jsem nebydlela v bytě, tak nevím, jak se tohle řeší, ale předpokládala bych, že činzák nějaké pojištění má? Dá se něco dělat? Prosím anonym kvůli osobnímu infu.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 23.04.19 18:59

Pokud nema ona pojištěný sklep, tak nic nedostane.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 19:09

@j.a.n.i1 děkuji. A věci ukradené ze společných prostor jako kočárkárna?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 23.04.19 19:19

Mam takovy pocit, ze pojistka domácnosti by se mela vztahovat i na veci v kocarkarne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 20:38

Pokud ma pojistenou domacnost a zlodeji museli prekonat nejakou prekazku - zamceny jeji sklep, tak ji pojistovna vyplati. Kolik, zalezi na pojistovne. Nam vykradli jednou sklep, kde mi odcizili kolo a pojistovna mi ho vyplatila v cele vysi jako kdyz bylo nove i kdyz bylo 8 let stare, koupila jsem si za ty penize lepsi kolo, nez jake mi ukradli

Cenarius
Kecalka 362 příspěvků 23.04.19 23:02

Tak hlavne musi vedet pres jakou pojistku chce uplatnit nahradu skody. A co v te pojistce je. Jake veci se do toho pocitaji a za jakych podminek atd. A urcite je podminka, ze musi byt majetek zabezpeceny. Takze pokud musel vylomit zamek, tak je to cajk. Jestli mela veci volne ve spolecnych prostorach, kde se dostal nekdo cizi kvuli tomu, ze nekdo zapomnel zavrit, tak ma smulu.

Váš příspěvek
Reklama