Šance na uchycení embrya nízké kvality BB, BC

Anonymní
2.2.21 08:57

Sance na uchyceni - embrya nizke kvality BB,BC

Ahoj holky, jdu sem pro radu :(. V sobotu 30.1 jsem byla na ET po 5 denni prodlouzene kultivaci( OPU. bylo v pondeli 25.1), nakonec transfer dvou poslednych zbylych embryi kvality BB, BC ve stadiu blastocysty s pouzitim embryoglue a AH. Stalo se nekomu, ze se takova embrya chytla a bylo z toho tehotenstvi a zdrave mimi? Ztracim nadeji, protoze i embryolozka se netvarila nadejne nejakou tu nadeji videla u embrya BB. Spis sem jdu pro nejake povzbuzujici pribehy, kde bylo nakonec mimco z takovych embryi…

Jinak ja 27 - zadne zdravotni problemy, jedno zdrave 7 lete dite z pred. vztahu, v breznu 2020 s novym partnerem tehotenstvi ktere bylo ukoncene v cervnu UPT v 12 tt pro tezkou VVV nervoveho systemu neslucitenou se zivotem, na genetice a biopsii nenasli nic. Partner je mnohem starsi, zjistena teratozoospermie (2% morfologicky spravnych) - fragmentace dna spermii se nedelala ( trochu v tom vidim chybu na strane doktoru), tak jsme sli do IVF a doktor daval velke nadeje, protoze muj vek+dle lekare idealni zdravotni stav. Stimulovali me kratkym protokolem gonal +cetrotide, na konci ovitrelle- 13 folikulu,8 vajicek, 7 se oplodnilo. Vyvoj ale nebyl dle embryolozky uplne normalni, nejdriv dobry, ale ke konci kultivace se zpomalily hodne a v den transferu zbyly zivy jenom ty dve transferovany… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18982
2.2.21 09:05

Nechápu jednu věc. Ty máš za sebou vývojovou vadu plodu a oni vám klidně nechají transferovat evidentně nekvalitní embrya? Proč? Je velký předpoklad, že ta embrya nebudou v pořádku a může se to zopakovat. Samozřejmě ti strašně držím palce, aby jsi měla zdravý miminko, ale já bych do toho nešla. Prošla jsem si něčím dost podobným a při ivf jsem trvala na genetice embryí, abych měla jistotu a nechala jsem si transferovat jen embryo špičkové kvality. Ani omylem jsem nechtěla, aby se to opakovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 09:11

@Janli Prave me to taky tak prislo- ze se transferovalo jenom proto, aby jsme my nemohli zadat potom o vraceni ivf cyklu ve smyslu ze bez ET ivf cyklus neni kompletni a muzeme ho mit zpatky :(…Jelikoz jsem nemela OHSS tak se pocitalo s tim ze ET bude- a bude dle toho, co zbude. A nemyslim si ze by se mrazilo neco, ikdyby k ET nedoslo…Vse, co jsem z embryolozky vytahla, je zese embrya uplne nevyvijely tak jak by se mely…a taktez fotky s vsvetleni u tbylych dvou co tam neni v poradku…

• Citovat
  • Nahlásit
18982
2.2.21 09:19

Uvidíš jak do dopadne, i zázraky se občas dějí. Pokud ne, tak bych si s lékaři dost důrazně promluvila, proč se vlastně transferovala nekvalitní embrya a jak se k tomu hodlají postavit v dalším cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
2.2.21 09:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu sem pro radu :(. V sobotu 30.1 jsem byla na ET po 5 denni prodlouzene kultivaci( OPU. bylo v pondeli 25.1), nakonec transfer dvou poslednych zbylych embryi kvality BB, BC ve stadiu blastocysty s pouzitim embryoglue a AH. Stalo se nekomu, ze se takova embrya chytla a bylo z toho tehotenstvi a zdrave mimi? Ztracim nadeji, protoze i embryolozka se netvarila nadejne nejakou tu nadeji videla u embrya BB. Spis sem jdu pro nejake povzbuzujici pribehy, kde bylo nakonec mimco z takovych embryi…Jinak ja 27 - zadne zdravotni problemy, jedno zdrave 7 lete dite z pred. vztahu, v breznu 2020 s novym partnerem tehotenstvi ktere bylo ukoncene v cervnu UPT v 12 tt pro tezkou VVV nervoveho systemu neslucitenou se zivotem, na genetice a biopsii nenasli nic. Partner je mnohem starsi, zjistena teratozoospermie (2% morfologicky spravnych) - fragmentace dna spermii se nedelala ( trochu v tom vidim chybu na strane doktoru), tak jsme sli do IVF a doktor daval velke nadeje, protoze muj vek+dle lekare idealni zdravotni stav. Stimulovali me kratkym protokolem gonal +cetrotide, na konci ovitrelle- 13 folikulu,8 vajicek, 7 se oplodnilo. Vyvoj ale nebyl dle embryolozky uplne normalni, nejdriv dobry, ale ke konci kultivace se zpomalily hodne a v den transferu zbyly zivy jenom ty dve transferovany… :(

Ahoj, do jakeho chodis centra?? V mem CAR mi rekli ze pokud neni kvalita AA nebo AB tak netransferuji.
Preji at je vse v poradku a embryjko brzy dotahne zpozdeni preci jen u tebe v deloze to muze jeste dohnat.

Lekari musi vedet zda by bylo mozne ziskat i kvalitnejsi emrya kdyz ma muz teratozoospermii, zrejme proto ti transferuji i jinou kvalitu.

Hodne stesti ti preji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 10:08

@ButerflyP Pronatal v Koline :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 10:13

@ButerflyP dekuju moc za prani :srdce: jinak byla pouzita metoda microfluid sperm sorting, coz je takovy cip nebo sito na spermouse, a samozrejme i icsi. Ale i tak vysledek oplodneni katastrofalni, mozna nam meli nabidnout i tu fragmentaci krome obycejneho vysetreni spermatu :?

• Citovat
  • Nahlásit
15
2.2.21 12:49

Ja třeba otěhotněla z embrya kvality 4BC. a to ho ještě mrazili až 6.tý den, protože se pomalu vyvíjelo. Ptala jsem se na šance a prý by ho nemrazili, kdyby to bylo ztracený. V jedné studii jsem načetla, že šance je do 20ti %. Bylo to poslední nejhorší embryo, tak jsem mu moc šancí nedávala. Nikdy nevíš, jsem v 15 tt a zatím to vypadá nedějně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 12:57

@AnceA dekuju za povzbuzeni a drzim palce :srdce:, 15.2 mam odber krve a den predtim bych mohla udelat tt, vlastne i driv :?…Priznaky zadny nemam, je ale pravda ze jsem nemela zadne ani kdyz jsem byla tehotna se synem, ani potom kdyz jsem mela ukazkove tehotenstvi do screeningu v 12 tt kdy se prislo na VVV :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 14:02
@Anonymní píše:
@ButerflyP Pronatal v Koline :?

Zrovna u tohoto centra nejsem překvapená. Držím palce, ale myslím, že nekvalitní embrya se vůbec nemají transferovat, především pak s ohledem na vaši anamnezu :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1801
3.2.21 14:03

Mě bylo minule utery taky zavedeno 4BB embryo, dvojkove embryjko s balatocystou. Vim, ze někdo s „dvojkovymi“ embryjky otehotni. Prej je dvojkovy, že jeden den se ne úplně nejrychleji podle tabulek nevyvijelo, ale došlo do 5.dne a ma blastocystu, takže určitě šance je. Navic když jsem čerstvě po stimulaci. Mám testovat příští týden, sama tomu moc nevěřím, ale uvidíme. Dej pak vědět, jestli se zadarilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 17:09

@suzka1 urcite dam vedet, ale dle toho jak je popisovala embryolozka moc nadeje nevidim :,(…prijde mi ze to tam zavedly jen proto, ze byla ta embryjka na zivu :think: i s tim ze se samy mic netvarily…

• Citovat
  • Nahlásit
1801
3.2.21 18:01

Tak porad lepší zavest něco, než vůbec nic. Když se nic nezavede, máš 0% sanci na otěhotnění. Když neco zavedli, máš aspoň nějakou šanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 20:00
@suzka1 píše:
Tak porad lepší zavest něco, než vůbec nic. Když se nic nezavede, máš 0% sanci na otěhotnění. Když neco zavedli, máš aspoň nějakou šanci.

Hlavně máš šanci na to, že si zbytečně vyplácáš pokus, což oni dobře ví.

• Citovat
  • Nahlásit
308
3.2.21 20:16
@Anonymní píše:
Hlavně máš šanci na to, že si zbytečně vyplácáš pokus, což oni dobře ví.

Tak pokus by sis vyplácala i bez transferu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat