Šance otěhotnět-sex jen o víkendu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eugi
Povídálka 22 příspěvků 18.01.17 17:57
Šance otěhotnět-sex jen o víkendu

Ahoj…„snažíme“ se asi 4 měsíce o mimčo. Ovulace byla zatím asi poslední 1-2 cykly. Problém je, že můj muž je přes týden pracovně vytížený, sex máme tedy jen o víkendu (Pá/So, někdy Ne) :zed:.Změna jeho zaměstnání zatím v dohledné době nebude.(Byla) jste/ některá v podobné situaci-za jak dlouho jste otěhotněly? Spíš asi potřebuju uklidnit :oops:…vím že to u nás bude spíš o náhodě, když se strefíme (další věc teda je, že nevím, zda jsme zdravotně o. k., ale to chci řešit až po létě, pokud do té doby neotěhotním).

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 17:59

U nás to samé, každý se mě ptá jestli už se teda snažíme o druhé dítě, no jo, my se snažíme, ale s frekvencí sexu jednou za týden, kvůli práci manžela, se snad nikdy netrefíme do plodného dne :mrgreen: :mrgreen:

berua13
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 18.01.17 18:00

@Eugi :lol: :lol: Já takto otěhotněla hned druhý měsíc… takže to jde :palec:

Fima
Nadpozemská drbna 29241 příspěvků 16 inzerátů 18.01.17 18:05

Já v tom problém nevidím. Spermie dokáží přežít za vhodných podmínek pár dní, takže z víkendového sexu klidně doprostřed týdne. Já mám manžela sice denně doma, ale den před ovulací, nebo dokonce v den ovulace, jsme nikdy nezplodili. Vždy to bylo pár dní před.

Jaara
Kecalka 126 příspěvků 18.01.17 18:14

Půjde to. Syn byl totiž počat v zaručeně neplodných dnech, ničeho se nebojte a ovulaci nesledujte, tělo si beztak poradí samo.
Mimochodem na té snaze je nejkrásnější právě to snažení a to si užívejte!

Marky88
Kecalka 301 příspěvků 18.01.17 18:15

@Eugi Dle mě by neměl být problém, spermie nemají problém minimálně 2-3 dny počkat, podle výzkumů vydrží u některých mužů ty hodně kvalitní třeba i pět dní, takže bych to nebrala jako tragédii :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 18:15

Spermie vydrzi cekat az 5 dni pred ovulaci a jeste je den ovulace, takze jiste sance tam urcite sou :) My ted mame frekvenci podobnou, ale ja mam rozhozenej cyklus, takze na druhy asi jen tak nezasejem.

Uživatel je onlineLitta
Extra třída :D 13444 příspěvků 18.01.17 18:19
@Jaara píše:
Půjde to. Syn byl totiž počat v zaručeně neplodných dnech, ničeho se nebojte a ovulaci nesledujte, tělo si beztak poradí samo.
Mimochodem na té snaze je nejkrásnější právě to snažení a to si užívejte!

To těžko. Jen těch plodných bylo víc, než sis myslela. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 18:26

Jo..to znám jen ty víkendovky..my už na to jdeme rok a nic!!

Marky88
Kecalka 301 příspěvků 18.01.17 18:32

@Jaara To fyziologicky není možné, když není vajíčko, nemají ani spermie co oplodnit. To prostě nejde, to je proti přírodě, něco o tom vím, mám teď za sebou čerstvě zkoušku z anatomie a fyziologie člověka na VŠ. Ovulace se může různě posouvat, ovulační testy si taky někdy dělají co chtějí, plus spermie vydrží čekat, to je prostě hodně variabilních možností.

Jaara
Kecalka 126 příspěvků 18.01.17 18:42

@Marky88 No právě! Vajíčko podle tabulky být nemělo a tak jsme nepoužili antikoncepci. Syn je důkazem, že spolehlivost této metody není bůhvíjaká.

Jaara
Kecalka 126 příspěvků 18.01.17 18:44

@Litta Jak jsem psal, manželka měla tabulku sestavenou gynekologem a otěhotněla tehdy, kdy mělo býti bezpečno.
Jo, a jsem chlap… ;-)

Marky88
Kecalka 301 příspěvků 18.01.17 18:57

@Jaara Tak jasně, tabulky říkají, že k ovulaci dochází kolem 14-16dne cyklu, ale to je bráno jako průmer… U někoho je to 10.den, u někoho 20.den,… pokud Vaše žena nechodila a nebyla sledovaná každý měsíc před ovulací ultrazvukem, aby jí přesně říkali, jak folikuli rostou, kdy zhruba prasknou, tak to nikdo přesně vědět nemůže, bohužel…

alenka84
Neúnavná pisatelka 19036 příspěvků 18.01.17 18:59
@Jaara píše:
@Marky88 No právě! Vajíčko podle tabulky být nemělo a tak jsme nepoužili antikoncepci. Syn je důkazem, že spolehlivost této metody není bůhvíjaká.

No jo, ono taky určovat plodný dny podle tabulky je blbost ;) Takže to, že zrovna tahle metoda selhala, není nic až tak divného a výjimečného. Ale neznamená to, že jste počali v neplodných dnech, ale že plodné dny byly jindy, než jste mysleli…

Marky88
Kecalka 301 příspěvků 18.01.17 19:04

@alenka84 Přesně moje slova, právě že tabulky jsou totálně nanic, nikdo neví, kdy folikuly dorostou, prasknou a vajíčko se uvolní, to nejde žádnou tabulkou určit dobředu, to je jen čistá příroda :)

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

V Afghánistánu padl rotný Tomáš Procházka. Byl to sympaťák, který miloval psy

Útok v provincii Herát, při němž zemřel dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >