Šance přirozeně otěhotnět po dřívější neplodnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aallddzzaa
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 14.10.14 23:10
šance přirozeně otěhotnět po dřívější neplodnosti

Ahoj holčiny, vloni se nám po IUI narodil syn po 8 a půl roce snažení. Ted bychom rádi 2. děťátko. Prosím zvedněte mi náladu a řekněte mi, že jste nektera otěhotněla přirozenou cestou :andel:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 14.10.14 23:18

:mrgreen: IVF neúspěšná a nakonec přirozeně :mrgreen:

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 14.10.14 23:24

To je dlouho, osobne s tim nemam zkušenost, ale znam i holcinu, které se hrozne dlouho nedarilo otěhotnět (jen ctvrt vajecniku po rakovine) a něco pro to samozrejme dělala a nakonec se podarilo. Pokud si to prejes priroz. cestou, tak bych si zjistila, jestli nejsi prekyselena, muze to byt jedna z primarnich pricin…no a pak bych ti krom pripravku na odkyseleni doporučila, horsky jalovec od Justu a tablety s kyselinou listovou…samozrejme je toho vice, ale delam Just a mame fakt pokroky, holky co nemohly otěhotnět dlouho nakonec otehotnely…ale zrovna dnes jsme se o tom bavily. Ale je to takove intim téma, tak když tak muzes napsat sz. Tu ti posilam odkaz at mrknes http://www.justnahrin.cz/vyhledavani?…
http://www.justnahrin.cz/vyhledavani?…
http://www.justnahrin.cz/…nou-listovou
samozrejme na tech strankach není vse, co bych ti k tomu mohla rict, alespoň zhruba :-)

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 14.10.14 23:25

Teta - 3× umělé, narozena dvojčata, byla po potratu v mládí neplodná, neměla vlastní vajíčka (dvojčata nosila, ale vajíčka jsou cizí), rok po porodu bum a čekala nečekanou vlastní dceru jen tak :)

Držím palce :hug:

aallddzzaa
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 14.10.14 23:27

Vážně? my máme doma ročního syna, teď bychom rádi druhé miminko…zatím se snažíme 4 měsíce… nic, ale neházíme flintu do žita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 23:32

Budu anonym, ale snad tě potěším :lol:. První dítě - jednou mimoděložní po IVF, poté šest neúspěšných IVF a nakonec sedmé se povedlo - suma sumárum 4 roky snažení. Když bylo synovi 10 měsíců, tak jsem otěhotněla přirozeně. Málem mě švihlo, sice radostí, ale i překvapením, že budou dítka tak brzy za sebou. No, bylo z toho ZT, potom opět přirozené těhu a opět ZT. Nakonec se zjistila zvýšená srážlivost krve (Leiden + MTHFR) vyfasovala jsem miniheparin a otěhotněla opět přirozeně a donosila zdravou dceru. Rozdíl mezi dětmi je 3 a půl roku.

Nyní antiko neberu a spoléháme se na přerušování, ale my se třetímu dítku nebráníme, tak to fakt necháváme náhodě či osudu :mrgreen:

Hlavně jsem fakt nevěřila, že bych mohla otěhotnět přirozeně. Říkala jsem si, že tohle se stává jiným NE mě. No a ono ANO. Moc ti to přeji, ten pocit, fakt stojí za to!!!

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 14.10.14 23:40

Můžu potvrdit, že ze svého okolí znám dost takových případů, většinou se ale do ivf hnali poměrně brzo nebo příčiny neplodnosti byly tak nějak nejasné. Taky vím o lidech, kterým se to přirozeně po ivf nepovedlo, včetně nás, ale šance tu přece jen většinou asi je :-). Že se vám po tolika letech zadařilo při IUI je skoro zázrak, ale myslím, že právě proto u vás naděje je.

Když nad tím uvažuju, tak společným jmenovatelem těch známých, kteří otěhotněli přirozeně, bylo to, že už dítě doma měli po prvním ivf a že se cíleně nesnažili, protože tomu už nevěřili, že by to šlo i doma :-)

aallddzzaa
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 14.10.14 23:44

Teda taky pěkna řádka… snažím se uklidnit, nějak začínám zmatkovat…

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 15.10.14 00:04

@aallddzzaa kamarádka s manželem oba neplodní, první dítě IVF, druhé velké překvápko přirozeně. Další - známá dítě z 2. pokusu IVF a pak bum, druhé má jen 14 měsíců od prvního, čuměli jak puci ;) Kamarád neplodný, doktoři mu řekli, že on dítě přirozenou cestou mít nebude..snažil se se svou partnerkou 3 roky. Pak se rozešli, našel si novou přítelkyni a za rok se „musel ženit“. Zázraky se dějí. U některých diagnoz neplodnosti je dokonce potvrzené, že předchozí těhotenství léčí a další jsou výrazně snazší. Záleží v čem byl problém zrovna u vás. A hlavně to chce poladit psychiku a netlačit moc na pilu. Máš báječného syna a kdyby přinejhorším mělo zůstat jen u něho, tak zaplaťpámbu za to štěstí, že ho máte, ne?

aallddzzaa
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 15.10.14 00:10

@lekarnicka28 ale jo jedno mame a manželova rodina nesouhlasi s dalším dítětem, tak nechci hned na uměle a zatěžovat sebe i manžela zbytečnými kecy, ale nikdy jsem nechtěla jedináček a a taky věk klepe na dveře… fakt hrůza mlátí se to ve mně jako blázen :zed: :zed: :zed:

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 15.10.14 00:24

@aallddzzaa žádná rodina okolo nás nevěděla, že a od kdy se snažíme o druhé či o tom, zda podnikáme IVF nebo tak.. Je to jednodužší v tom, že se nemusí odpovídat na žádné nechtěné otázky a nikdo do ničeho nekrafe, když to vlastně není jeho věc ;) Není dobře, že se to v tobě tak mlátí.. budeš se upínat na ovulace a proklínat menstruace.. A všem těm přirozeným otěhotněním po předchozích problémech a diagnosách je společné to, že tomu nechali volný průběh bez stresování a vlastně ani nevěřili, že by to vyšlo..a tak byli v klidu. A s tím jedináčkem.. jsou ženské, kterým ani ten jedináček nebyl dopřán..i tak je to štěstí veliké :) Neupínat se na další děti je asi nejlepší, čím se dá přispět ke zdaru.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 15.10.14 00:27

Znam dva pripady, kdy bylo druhe dite pocato prirozene, prestoze prognoza ani u jednoho nebyla prizniva. Dle lelaru kamarad zcela neplodny. V sirsi rodine mame dve deti, ktere „se nemely narodit“, protoze maminka byla 100% neplodna, s manzelem si tedy zalozili chovnou stanici velkych psu a do peti let se jim narodily dve deti ;) pak uz si nejspis davali pozor :mrgreen:
Btw co je manzelove rodine do toho, kolik budete mit deti?

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 15.10.14 00:29

@aallddzzaa no, pokud se teď upneš na to, že otěhotníš přirozeně, asi se nakonec opravdu vystresuješ tak, že se nemusí zadařit, taky věk je sviňa… já jsem věděla, že se nedokážu hodit do klidu ani když už jsem jedno dítě měla, že mi to nebude „jedno“, navíc věk + diagnóza… takže já jsem na další ivf chtěla brzo a jsem ráda, že jsem to udělala. Pokud to druhé chceš opravdu moc, tak bych se asi vykašlala na rodinu, nikomu nic neříkala, a využila pomoci lékařů přinejmenším opět přes iui, které tě nezatíží finančně ani hormonálně, možná to pro tebe může být psychicky přijatelnější varianta, než se neustále sledovat… :-)

Markéta80
Hvězda diskuse 42453 příspěvků 15.10.14 00:33

@aallddzzaa záleží v čem byl problém ;), my na první čekali 5 let pak pomohla dávka hormonů, u druhého se čekání zkrátilo že jsme dostala hned hormony a po porodu sám doktor že ha je zbytečná že normálně neotěhotnim prostě ne no a když mladšímu bylo 18m tak jsem na hodně pozitivní test koukala 8o :mrgreen: a to jsme vždy říkala že otěhotnět bez snažení je pro mě sci fi a najednou to byla realita :mrgreen: :mrgreen:

SlecnaSally
Kelišová 6356 příspěvků 15.10.14 05:19

Nechápu, co si jeho rodiče vůbec dovolují vám nařizovat kdy mít dítě a kdy ne 8o

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

(Ne)jezte vejce, (ne)jsou zdravá: Odborníci se zase přou o to, zda škodí, nebo ne

Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi i tradiční extra nálož vajec, která jsou... číst dále >