Sanus HK - test z krve na chromozomální vady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ruza.r
Nováček 7 příspěvků 26.10.18 19:06
Sanus HK - test z krve na chromozomalni vady

Ahoj holky, omlouvam se asi za hloupy dotaz, jen chci vedet, zda ma nekdo podobnou zkusenost. Byli jsme na 1.trim.screeningu, a protoze nam vysel Down 1:280, byl nam doporucen dalsi test, bud geneticka analyza z krve, nebo plodova voda. Rozhodli jsme se pro rozbor z krve, 9.10. mi odebrali krev s tim, ze vysledky budou cca do 10 dnu a ze se sami ozvou. Cekani dlouhe, kdyz se neozvali po 14 dnech, volala jsem tam, pry maji v laboratori hodne prace, nestihaji, az to bude, urcite se ozvou. Dnes je to uz 17 dnu, nic, v pondeli je zase budu uhanet. Ale chci se zeptat, cekali jste nekdo taky takovou dobu? A napada me, muzu tem vysledkum vubec verit? Dekuji! :srdce:

Reakce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 26.10.18 19:20

Neni to ten triple test? Ja jen, ze mi ho delali po 1. Screeningu a vysel spatne. Na genetice mi doporucili odber plodovky a nebo podrobny utz ve FN HK. Vim, ze to cekani je hruza, ale vetsinou jen zbytecne strasi testy a stresuji.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 26.10.18 19:28

Ahoj, já na tom v Sanusu byla 2× a vždy to bylo hotové cca za 12 dní. Snad už budou v pondělí vědět víc, je mi to líto, vím, jak je to čekání hrozné :hug: Vývoj jde rychle dopředu a já už to nějakou dobu nemám důvod sledovat, ale když jsem to podstupovala já, udávala se spolehlivost určení Downa asi 97%. V případě pozitivního výsledku bys stejně šla ještě na plodovou vodu, aby se to potvrdilo. Přeju ti krátké čekání a hlavně zdravé miminko :kytka:

ruza.r
Nováček 7 příspěvků 26.10.18 20:19
Dekuji :-)

Dekuji moc za reakce, i to cekani jde vydrzet, jen se bojim, kdyz se to tak dlouho vlece, jestli nemuze byt vysledek treba zkresleny, nevim, jak to delaji, jestli tam ta krev nekde nelezi.. ale na to se urcite v pondeli zeptam. :-) Nemam proste dobry pocit z te dlouhe doby zpracovani, pokud by podle testu bylo vse ok, na plodovku uz jsme jit nechteli, ale ted docela vaham, aby vysledek toho krevniho testu nebyl nejak ovlivneny, nevim, zda mu muzu opravdu verit. Uz to bude v pondeli vlastne 20 dni.

stanuska3
Kecalka 469 příspěvků 26.10.18 21:10

A kolik ti je? Není ten výsledek 1:280 dan věkem? My měli asi ku 350, ale byl to ten prepocitany na věk. A hlavně je to riziko pořád minimální, tzn. Že jedno dítě z 280 děti se stejným výsledkem krve bude mít downa. Nechci to zlehcovat, ale pravděpodobně to bude ok.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 26.10.18 22:20
@ruza.r píše:
Dekuji moc za reakce, i to cekani jde vydrzet, jen se bojim, kdyz se to tak dlouho vlece, jestli nemuze byt vysledek treba zkresleny, nevim, jak to delaji, jestli tam ta krev nekde nelezi.. ale na to se urcite v pondeli zeptam. :-) Nemam proste dobry pocit z te dlouhe doby zpracovani, pokud by podle testu bylo vse ok, na plodovku uz jsme jit nechteli, ale ted docela vaham, aby vysledek toho krevniho testu nebyl nejak ovlivneny, nevim, zda mu muzu opravdu verit. Uz to bude v pondeli vlastne 20 dni.

Neřekla bych, že to tím může být ovlivněné, respektive, pokud by krev špatně skladovali nebo něco zanedbali v tomto směru, myslím si, že se jim spíš nepodaří DNA dítěte ze vzorku izolovat a test teda bude bez výsledku. I když samozřejmě chyba se stát může a psaly tu už i maminky, které měly tento test pozitivní, ale plodovka to nepotvrdila. Mně u odběru krve sestřička říkala, ať počítám se třemi týdny čekání, takže jsem spíš byla překvapená rychlostí. Po negativním výsledku jsem taky na plodovku nešla a odmítla jsem po konzultaci na genetice i integrovaný test, další větší vyšetření bylo až „velký ultrazvuk“ v tom 20. tt. Ale mně vyšel prvotrimestrální screening ukázkově, všechny tyto konzultace a testy mi dělali a nabízeli jen proto, že u předchozího těhotenství se bohužel Down potvrdil z pravděpodobnosti 1:236, takže jsem byla brána jako „riziková“, i když šlo o náhodnou mutaci.

ruza.r
Nováček 7 příspěvků 27.10.18 07:36
@stanuska3 píše:
A kolik ti je? Není ten výsledek 1:280 dan věkem? My měli asi ku 350, ale byl to ten prepocitany na věk. A hlavně je to riziko pořád minimální, tzn. Že jedno dítě z 280 děti se stejným výsledkem krve bude mít downa. Nechci to zlehcovat, ale pravděpodobně to bude ok.

Je mi 37, muj gynekolog me uz predem upozornoval, ze to vyjde hur uz vzhledem k veku, ale pani doktorka na genetice mi rikala, ze oni v tom vypoctu s vekem vubec nekalkuluji. Kazdopadne u me je to dano tim, ze mi jedna hodnota v krvi vysla nizsi nez by mela byt.

ruza.r
Nováček 7 příspěvků 27.10.18 07:41
@Michelle_M píše:
Neřekla bych, že to tím může být ovlivněné, respektive, pokud by krev špatně skladovali nebo něco zanedbali v tomto směru, myslím si, že se jim spíš nepodaří DNA dítěte ze vzorku izolovat a test teda bude bez výsledku. I když samozřejmě chyba se stát může a psaly tu už i maminky, které měly tento test pozitivní, ale plodovka to nepotvrdila. Mně u odběru krve sestřička říkala, ať počítám se třemi týdny čekání, takže jsem spíš byla překvapená rychlostí. Po negativním výsledku jsem taky na plodovku nešla a odmítla jsem po konzultaci na genetice i integrovaný test, další větší vyšetření bylo až „velký ultrazvuk“ v tom 20. tt. Ale mně vyšel prvotrimestrální screening ukázkově, všechny tyto konzultace a testy mi dělali a nabízeli jen proto, že u předchozího těhotenství se bohužel Down potvrdil z pravděpodobnosti 1:236, takže jsem byla brána jako „riziková“, i když šlo o náhodnou mutaci.

Diky, asi mas pravdu, spis by to v krvi vubec nenasli, nebo by nalez vysel pozitivne, pak stejne plodovka a to je jistota.
A pises to presne, Down je nahodna mutace, pobavila me tchyne, kdyz mi rikala, ze to bude jiste ok, protoze u nich v rodine to nikdo nemel.. Tak jsem ji doporucila, at si o tom neco nacte.. :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >