Sanus - zkušenosti s IVF, vlastní vs. darovaná vajíčka atd.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
9.5.22 08:34

Sanus - zkušenosti s IVF, vlastní vs. darovaná vajíčka atd.

Ahoj dámy, zajímala by mě Vaše zkušenost se Sanusem (já konkrétně Hradec Králové). Mám za sebou 3×IVF a 2×KET, zdá se, že neúspěšně (poslední ET byl minulý týden). Zvažuji ještě jeden poslední pokus IVF (ačkoliv jsem si myslela, že ten poslední bude ten nynější - kvůli věku, čtyřicátiny se nezadržitelně blíží..). A jsem teď dost na vážkách, jestli zůstat v Sanusu nebo zkusit jiný CAR. Tak bych potřebovala asi trošku „povzbudit“ a slyšet vaše pozitivní zkušenosti :lol: Totiž teď při tom posledním IVF mám pocit, že šlo vše nějak „špatně“ a trošku si myslím, že i vinou Sanusu. Totiž předchozí dva IVF jsem měla sice krátký protokol, ale vždy trošku delší (věk hraje roli, tedy vyšší dávky hormonů a delší stimulace, aby se vajíčka „dopekla“). Z 1. bylo 7 hezkých oplodněných, tři ještě zůstávají v mrazáčku (něco vyčerpáno na ET, KET, jedničkové blastocysty, a jedno při rozmražení nevydrželo), z druhého myslím 5 oplodněno, 1 k transferu a 2 zamraženo. Teď při posledním IVF mi moje lékařka nasadila opět vyšší dávky hormonů (300 jednotek první den, pak 225), ale při kontrole nebyla k dispozici a vzal mě jiný pan doktor, který mi dávky snížil na 150 a na OPU mě poslal už 13.den, což mi přišlo dost brzo. Sice odebrali 6 a 5 se jich oplodnilo, do 4 dne ale zůstaly hezká jen 2 embryjka. A navíc když jsem přijela 5. den na transfer, zavolala si mě embryoložka a půl hodiny mi vykládala, jak se ta dvě zpomalila, že to moc nevidí, že si myslí, že je problém ve vajíčkách, když takhle zpomalily, a že teda bychom měli využít darovaných. Jako sice si cením upřímnosti, ale půl hodiny před transferem tohle fakt řešit nechcete. Byla jsem z toho ve stresu jak blázen, takže transfer sice udělali, ale popravdě tak strašný stres jsem nezažila ani nepamatuju.. Teď jsem týden po a začínám krvácet, takže depka, ale v té jsem už celý týden, po rozhovoru s embryoložkou. Nechápu, proč toto s námi neřešili kdykoliv jindy, už jsem u nich už fakt dlouho, příležitostí byla spousta :,( Prostě nemůžu se zbavit pocitu, že v tomto posledním cyklu jsme jen zaplatili, ale vajíčka se nestihla dobře „dopéct“, navíc ten stres.. A co mě překvapilo, doktoři snad nevidí záznam z těch předchozích stimulací (???), takže jednou naslepo (pokud si vás doktorka nepamatuje), a taky prý mají nakázáno, jaké léky předepisovat (to mě upřímně vyděsilo, protože už teď vím, že třeba na pergoveris reaguju nejhůř). Máte někdo podobnou zkušenost? Fakt nevím, co teď s tím. A využila jste některá darovaných vajíček? Jen pro úplnost - máme za sebou imuno, spermio, genetiku, vše je OK. Díky moc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
859
9.5.22 09:01

Přístup té embryolozky je na facku. Ona k tomu přistupovala z odborného hlediska možná správně, ale lidsky naprosto nevhodně. Toto s tebou měla probrat ona až později nebo ještě líp skrz tvého doktora na další konzultaci. Pokud ztrácíš v centrum důvěru, nechceš jezdit do jiného? Vyslechneš si tam jiný názor, dají ti třeba jiné léky atd. A uvidíš, co ti řeknou. Třeba ti taky doporučí ta darovaná vajíčka, pak budeš mít nějakou záruku, že zřejmě jiná cesta k dítěti nevede. Za mě laicky, nevím teda, kolik ti je let, ale na darovaná vajíčka je vždycky času dost. To bych brala jako krajní možnost a až poté, co bych si tak nějak ověřila, že opravdu jiná cesta není. Myslím si, že některá centra to nabízejí, protože už neví, jak tu klientku léčit, je za tím třeba i nějaká neznalost nebo lenost to nějak víc pořešit do hloubky…Darovaná vajíčka nabídnout, to je takové jednodušší řešení pro ně si myslím, než se pořádně hrabat v příčinách, proč se stimulace úplně nedaří. Samozřejmě jsou případy, kdy to fakt už nejde, ale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
9.5.22 12:47

@Giovanna1 Díky moc. No právě, mám pocit, jako bychom tenhle poslední pokus IVF úplně zahodili :( Říkali jsme si, že bude poslední, bude mi letos už 40, takže i na pojišťovnu to je tip ťop, proto jsem nechěla nic podcenit a výsledek toto.. Dost mě to zarazilo, ten přístup a tak. I proto mne zajímá, jestli to tak dělají i v jiných centrech nebo je HK specialitka;) Ten masakr rozhovor před transferem už bych nechtěla nikdy absolvovat. To mělo určitě přijít dříve (a nebo později..), absolvovali jsme toho u nich už fakt mnoho. Pokud bych chtěla zkusit ten čtvrtý, obávám se, že budu muset znovu v HK, protože to už bude na pojištovnu skoro hraniční, abychom stihli.. V jiném centru, vzhledem k objednacím lhůtám, asi nemáme šanci.. :nevim: Máš ale pravdu, že darovaná můžu zkoušet asi kdykoliv, jen to bude stát o něco víc, ale už jsme do toho nacpali tolik peněz, že už je to skoro jedno :roll: Takže moc díky za uklidnění :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
9.5.22 13:26
@Alea1 píše:
@Giovanna1 Díky moc. No právě, mám pocit, jako bychom tenhle poslední pokus IVF úplně zahodili :( Říkali jsme si, že bude poslední, bude mi letos už 40, takže i na pojišťovnu to je tip ťop, proto jsem nechěla nic podcenit a výsledek toto.. Dost mě to zarazilo, ten přístup a tak. I proto mne zajímá, jestli to tak dělají i v jiných centrech nebo je HK specialitka;) Ten masakr rozhovor před transferem už bych nechtěla nikdy absolvovat. To mělo určitě přijít dříve (a nebo později..), absolvovali jsme toho u nich už fakt mnoho. Pokud bych chtěla zkusit ten čtvrtý, obávám se, že budu muset znovu v HK, protože to už bude na pojištovnu skoro hraniční, abychom stihli.. V jiném centru, vzhledem k objednacím lhůtám, asi nemáme šanci.. :nevim: Máš ale pravdu, že darovaná můžu zkoušet asi kdykoliv, jen to bude stát o něco víc, ale už jsme do toho nacpali tolik peněz, že už je to skoro jedno :roll: Takže moc díky za uklidnění :andel:

Přesto bych třeba zkusila si nějaké jiné centrum predvybrat a nezávazně se zeptat, jak by to bylo časově, jestli byste to stihli atd. V těch centrech se snaží vycházet vstříc (často i kvůli penězům, že jo 😝) a u vás to může být rychlé, máte spoustu vyšetření v tom současném centru za sebou, tak byste jim je ukázali v tom novém centru a mohli byste jít hned na věc. Ale nic nenutím, je to na vás.

A jinak je prý třída Dr. Machač z IVF clinic Olomouc. Často k němu chodí starší pacientky, které jinde neuspěly, v centrech jim cpali darovaná vajíčka…a ten Dr. s nimi dělal zázraky, že se zadařilo ještě s vlastními..osobní zkušenost ale teda nemám… každopádně je teda hodně vytížený, takže to by bylo na dýl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 17:28

Se sanusem zkusenost nemam, ale pokud hledas Car pobliz HK co Arleta v Kostelci n. Orlicí. Tam se povedlo nam (1. Ivf, 1. Ket, Et nevyšel). Objednavaci lhuty nejsou vubec dlouhé a je to takove rodinne (1 lekar), takže nehrozi, že tě pokaždé prohlíží nekdo jiny.

• Citovat
  • Nahlásit
9
9.5.22 20:13

@Giovanna1 Moc díky za tip:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
9.5.22 20:15
@Anonymní píše:
Se sanusem zkusenost nemam, ale pokud hledas Car pobliz HK co Arleta v Kostelci n. Orlicí. Tam se povedlo nam (1. Ivf, 1. Ket, Et nevyšel). Objednavaci lhuty nejsou vubec dlouhé a je to takove rodinne (1 lekar), takže nehrozi, že tě pokaždé prohlíží nekdo jiny.

Ahoj, děkuju za tip, asi pak vyzkoušíme cokoliv :-) A že je to spíš „rodinné“, to se mi moc líbí, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
28.5.22 09:07

Ahoj,

Mam zkusenosti se Sanusem Pardubice.
Naprosta katastrofa.
Neprofesionalni jednání, pokažena stimulace, pri transferu nekontrolovali jméno ani neukázali podepsané embryo, na sale me nechali ležet rozcapenou 20 minut než dorazil doktor na transfer. Nezakryli me, bylo to nepříjemné, protože celou dobu me pozoroval embryolog.
Změnili jsme kliniku a uplne jiny přístup. Chodíme do Prahy (Unica), ale i v Brněnská Unica je dobra.

Radila bych ti zmenu, důvěra v kliniku a doktora je velmi důležitá.
A nehleděla bych uplne na vzdálenost/pohodli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
28.5.22 09:19

Jo, ještě poznámka…
Pri transferu mi v Pardubicích udělal embryolog to same, začal mi vykládat jak je embryo beckove kvality, ze je pomalejší a ze toto rozhodne není favorit!
Hned mi bylo do breku, byla jsem z toho zničena…
Takové věci se proste neříkají těsně před transferem.

V Unica, delaji jen prodloužené kultivace, takže když se embryo do 5 dne zastaví tak je nepoužitelné. Ale když vidi ze se vyvíjí, a je jen pomalejší tak nechají dojit.
Embrya neklasifikuji..Pri transferu me většinou řekli, ze je embryo krásné.
Sice se mi zatím nepodarilo otehotnet, ale pristup teda rozhodne lidstejsi, milejsi, profesionalnejsi.
Ted jsem mela poprvé transfer s DV…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat