Sanytol-velke podrazdenie pokozky dietata

1268
1.8.13 02:17

Sanytol-velke podrazdenie pokozky dietata

Prosim o pomoc. Dcerka ma ekzem a velky cerveny flak na zadku a nohach.
Netusila som preco a teraz mi to doslo:
Dcerka mala silnu hnacku, po kazdom pouziti som dezinfikovala wc dosku pripravkom Sanytol univerzalna dezinfenkcia.
Stalo sa ze som ho nestihla utriet a dcerka si sadla priamo na postriekanu dosku Sanytolom, a dost dlho(5-10min) tam sedela.
Ekzem je presne v tvare dosky, rozsiril sa jej na nohy.
Ako jej pomoct?
Natrela som najprv Sudokremom-myslela som ze je to zaparene on celodenneho lezania na sedacke(v ten den bolo 38'C vonku a 30'C v obyvacke).
Dnes vecer uz Fenistylom, lebo ju to svrbelo.
Od kontaktu s pokozkou je to tri dni.
Po kazdom pouziti wc som ju osprchovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17093
1.8.13 04:53

Tak si nejsem jista, ale zkus si zavolat sem, fungují nepřetržitě. Je to tel. číslo na toxikologickou poradnu, radí nejen při otravách, myslím, že ti poradí. A doporučuji uložit do telefonu ;)
224919293 a 224915402.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
1.8.13 07:14

Pokud je to suché, tak bych něčím promastila - na první pomoc na ekzem pomáhá modrá indulona nebo mě se osvědčila nivea v modré plechové krabičce. a rozšiřuje se to dál? pokud by se to zhoršovalo, tak bych asi šla zítra k doktorce, případně rovnou na kožní. jinak při svědění pomáhají i fenistilové nebo zodacové kapky. jinak mě už nic moc nenapadá, než jen čekat až to zmizí a zamezit dalšímu kontaktu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
1.8.13 08:34

Fenistil bych taky dala kapky, spíš než mazat, ztlumí to alergickou reakci a fungují i proti tomu svědění.
Sudokrémem bych už nemazala, pokud nemáš pocit, že ekzém potřebuje vysušit. A hlídala bych, aby s tím malá nelezla na sluníčko.
Kdyby se to nelepšilo, šla bych po neděli k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
1.8.13 08:35

Tak dakujem za radu, volala som na toxikologiu-vraj to nie je zivotu nebezpecne;stava sa ze koza sa podrazdi.
Musim este konzultovat s koznou-ked Sudocrem nezabral.
Alebo to len spustilo nejaku skrytu chorobu, vzhladom na ti hnacku.
Nechcela som malu tahat po lekaroch, je horucava a je vyslabnuta. Tak sa objednam a nejak to zvladneme.
Dakujem vam za rady, napisem ako bolo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
1.8.13 08:39

Určitě dej vědět a ať je malé brzo líp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
1.8.13 08:42

@TornadoLou Ono to může být i naopak - jak je oslabená průjmem, reaguje mnohem citlivěji, jindy by třeba ten ekzém nepropuknul.
Tak ať se malé uleví. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
1.8.13 08:54

Aaa, hura-uz to skoro zmizlo-prave sa zobudila a uz z toho celeho zostal len maly fliacik tam kde toho Sanytolu asi bolo najviac.
Kozna povedala ze na 99% je to len miestne pozdrazdenie a ked sa nebude sirit, netreba to riesit. Kazala pockat do pondelka.
Natriem jej to este Fenistilom, no uz dufam bude ok.
Tak mi odlahlo, celu noc som sa trapila co som jej to nechtiac sposobila!
:oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
1.8.13 11:46

@TornadoLou to je super! mám radost s tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
1.8.13 13:51

@nozu dakujem! Velke vycitky som mala… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
1.8.13 19:55

@TornadoLou prosím tě. to se stane. myslela jsi to dobře a desifikovala, aby se nikdo nenakazil. nemohla jsi tušit, že na tuto desinfekci bude mít dcera reakci kůže… hlavně že to zmizelo. a co ten průjem? je to už lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
1.8.13 22:52

@nozu dakujem za mile slova, no aj tak mam vycitky.
Nastastie prujem je ok, probiotika, cierny caj, dieta-pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama