Šátek na nošení kojenců - poraďte

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 23.01.03 11:41

Moc přemýšlím o pořízení šátku na nošení kojenců (více www.vatanai.cz), ikdyž ten je podle mně moc drahý - přes 2.000,–, objevila jsem na internetu, že ho šijí i v mateřském centru v Brandýse n.L. jen za 550,–, zřejmě téměř ten samý.

Jestli s ním někdo máte nějaké zkušenosti - maminky, můžete, prosím, napsat????? (jestli jde nosit hned novorozeně, do kolika měsíců miminka jste ho používali…)

děkuji

Eržika,25.t.

Reklama

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 23.01.03 15:13

Ahojky,

nemám zkušenosti přímo s šátkem o kterém píšeš, ale doporučuji ti první si zkusit uvázat šátek a vyzkoušet, jestli ti sedí. Nevím čím to, ale některým maminkám to nevyhovuje.

:wink:

Helca
Nováček 7 příspěvků 23.01.03 23:09

Ahojda,

samo sebou nemám zkušenost, jsem teprve těhule, ale dle mne je to super, o něčem podobném jsem uvažovala, akorát jsem nemněla šain co chci :) Vždyť mého tátu babička nosila na pole v prostěradle, asi věděla jak ho uvázat. Prosíím můžeš mi dát kontakt na to mateřské centrum v Brandýse?

Velice děkuji

Helena

Anonymni  24.01.03 07:21

Ahoj!

Posílám kontakt na mateřské centrum v Brandýse:www.bmc.brandysnl.cz, klikni si na prodej a tam už je mail nebo číslo na mobil.

Zdraví Tě Eržika a ať se nám ti naši mrňouskové pěkně nosí.

Petulka
Kecalka 297 příspěvků 24.01.03 09:24

Ahoj, docela hodně o nošení v šátku najdeš na www.verunka.szm.sk. Jednak tam Verunky maminka píše praktické zkušenosti, jednak tam má i návody na vázání s údajem o věku dítěte od kterého se může používat (některé úvazy jsou vhodné už pro novorozeně). Návody najdeš pod Rady a tipy-Drobné rady-Nošení v šátku. Jsou to moc pěkné stránky. Měj se krásně. Petra

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 24.01.03 17:06

Téměž od narození nosím Verunku v šátku, který jsem si sama ušila. Originál vatanai se mi sice líbí, ale zdá se mi dost drahý. Látku jsem koupila za tři stovky v Řempíčku (vyšla na dva šátky). První úvaz jsem si sama vymyslela - boční kolébku, v příloze k šátku jsem takový úvaz nenašla. Další mě naučila kamarádka.

Verunka se nosí velice ráda, někdy protestovala při dávání do šátku, ale velice brzo se zklidnila a většinou hned usnula. Dokonce jsme jednu dobu uvažovali, že ani nebudeme pořizovat kočárek. Nakonec jsem ho koupili když měla Verunka přesně jeden měsíc. Mezi kočárkem a šátkem se rozhoduji podle počasí a typu vycházky. Na dlouhý výlet po lesní asfaltce bereme kočárek, na kratší procházky po lese jedině šátek. Bydlíme v Brně a do městské hromadné dopravy je dostanu bez problémů jedině se šátkem.

Každý způsob má své výhody - v šátku nepřebalíš, v kočárku nenakojíš. Klokanky se nedoporučují kvůli páteři, děti sedí předčasně narovnané a těžká hlavička jim tlačí na měkkou ještě nevyvinutou páteř, zatímco v šátku jsou stočené do klubíčka jako u maminky v bříšku. Někdo používá babyvak, výhoda oproti šátku je snadné použití, nemusí se vázat, jenom se na:,–(í. Má ale tu nevýhodu, že je pouze na jedno rameno, kdežto šátek lze uvázat na obě ramena i na jedno, na bok i na záda a lze ho využít i jako podložku a houpačku nebo kolíbku. Nošení v krosničce je pro starší děti, které už udrží hlavičku. Nemám s kronou žádné zkušenosti, připadá mi dost tvrdá a také drahá. Šátek může posloužit stejně dobře, navíc je skladný. Manžel s ním chodí velice rád. Těším se, až budu nosit Verunku i na zádech, zatím nosím jen zepředu.

Návod na ušití šátku je na www.rodina.cz v oddělení Miminka.

Alice

pepicka
Nováček 3 příspěvky 01.09.03 22:05

Doufam, ze muj prispevek pomuze nekomu k rozhodnuti. O satku jsem uvazovalala od narozeni sveho syna, ale zdalo se mi to dost drahy. Nakonec jsem prece zainvestovala. To uz chlapeckovi bylo 7 mesicu - LITUJU, ze jsem svuj nakup zvazovala TAK dlouho. Sve druhe miminko odchovam - odnosim v satku!!!

Chlapeckovi se to MOOOC libi!!

Anonymni  02.09.03 19:36

ahojky,

ja mam dvojcata takze v je v satku obe neunesu a protoze jsme s manzelem dost vyletnici takze jsme se rozhodli taky pro satky!!

mame je usite z kanafasu dle rad na www.rodina.cz kde se najde i par uvazu…

zdenik

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Reklama