Reklama

Šátek nebo nosítko od narození

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vodnarka2013
Kecalka 333 příspěvků 24.01.17 11:26
Šátek nebo nositko od narození

Holky rozhodly sme se pořídit šátek nebo nositko. Na trhu je toho hrozne moc… jake mate zkušenosti? Vůbec nevím co pořídit.

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 24.01.17 11:31

@vodnarka2013 : mela jsem satek, ale nejak jsem se nikdy neszila s tim vazanim. Pouzivala jsem jen obcas, az byl vetsi, presla jsem na nositko (mam Ergobaby). Zpetne bych mozna poridila takove to satkove, ted si nemuzu vzpomemout na znacku, ale nekdo to bude urcite vedet - jakoby satek, ale uz „predvazany“ - nahodi se jako nositko.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 24.01.17 11:35

To máš nejlepší dojít někam, kde šátky a ergonomická nosítka prodávají, a vyzkoušet víc typů, nechat si to ukázat a popsat a podle toho se rozhodovat. Každému vyhovuje a sedne něco jiného, takhle obecně se moc radit nedá.

Mně osobně hodně pomohl web nosenideti.cz, tam jsem si udělala přehled, co na trhu existuje, co má jaké výhody a nevýhody, a udělala si takový předvýběr, co by mi mohlo sednout. Jem nosítková, šátek jsem nikdy neměla a nezkoušela. Nosítka mám tři - Caboo na mrňavé novorozence (edit: to je ten „předvázaný šátek“, co zmiňuje @beruska9), mei-tai od firmy Hoppediz a ergonosítko Kibi na větší děti.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 24.01.17 11:40

@vodnarka2013 Na novorozence šátek Vatanai. Na větší Manducu. Ale větší jsem nosila výjimečně, Manduca mi moc nesedí, ale do dalšího se mi nechtělo investovat.
Ale třeba druhá dcera nošení vyžadovala a třetí to neměla ráda.

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 24.01.17 12:06

@vodnarka2013 Mě vyhovoval šátek. Měla jsem i manducu, ale s tou jsem se moc nesžila. Šátek jsem se naučila vázat (chvilku trvalo, než člověk získal grif) na mnoho různých způsobů. I takových, že jsem si ho mohla navázat předem a dítě do něj jen strčit, nebo z něj zase vyndat (praktické třeba při cestování autem nebo k lékaři). Doporučuji si najít nějakou nosící instruktorku, která ti úvazy ukáže a naučí tě je.

elen-ka
Extra třída :D 11893 příspěvků 9 inzerátů 24.01.17 12:10

Na novorozence jsem měla šátek a dítko v něm nosila až do doby, než chtělo samo chodit a mě nebavilo ho pořád dávat a vyndávat z šátku. Pak jsem si koupila nosítko pro větší děti, tak abych případně v něm mohla starší dceru.

Lelio
Kelišová 5873 příspěvků 24.01.17 12:39

Na úplné miminko jsem měla půjčené Caboo, pak pořídila pevný šátek (nejdřív jsem měla Kokadi, pak koupila Moishu a teda ta je dokonalá). Plus nosítko Kokon, ale to je až pro trošku větší děti, mě je Kokon mnohem pohodlnější než Kibi, s tím jsem vydržela 5 minut a šlo dolů. :)

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 2962 příspěvků 24.01.17 12:50

Mě vyhovoval (a stále vyhovuje) pevný šátek od Šanami. Nosit sem začala když synovi byly 4 týdny. Nosítko jsem nedávno zkoušela Kibi (měla jsem ho dva týdny půjčené) a moc mě to nenadchlo, nedařilo se mi to nasadit tak aby mě ani syna neškrtilo.

Lišák1
Stálice 94 příspěvků 24.01.17 14:28

Já měla nosítko beco, které má novorozeneckou vložku a tudíž je vhodný i pro malé děti, švagrová má zase manducu a beco jí nevyhovovalo:-)…každopádně většina těchto ergonomických nosítek je dobrých a záleží pak už jen na konkrétních detailech. Chce si to někde v obchodě vyzkoušet přímo na tělo. Šátek jsem si kupovala později, ale dnes, kdybych měla malé mimi, tak bych si koupila elastický šátek, který je sice jen pro nejmenší mimi, ale já stejně pak už starší tolik nenosila. Mrkni se na youtube na Vonzino1, má tam krásná videa úvazů a píše tam i typy šátků - právě pro novorozence apod…třeba tě to inspiruje:-))
Jinak klasika - šátek je trochu nepraktický někde v terénu, ale je pohodlnější, nosítko se lépe nandavá kdekoli - např. v obchodě apod., ale zase není tolik slušivé a pohodlné…pak ještě existují nosítka, která jsou z materiálu jako šátek, také se částečně uvazují - to má také spoustu výhod…není to nic levného, chce si to někde vyzkoušet, podívej se, zda ve vašem městě nemáte nějakou nosící skupinku třeba na FB, kde by sis mohla něco vyzkoušet:-)

Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 10886 příspěvků 24.01.17 15:14

Dobrý den,

nosítka najdete také v Bazaru eMimino.cz. A navíc za supr ceny! :)

Šťastnou ruku při výběru :kytka:
adminka Eliška

blobfish
Závislačka 4465 příspěvků 24.01.17 17:50

Jestli máš facebook, tak se přidej do skupiny Nosíme děti, tam se tě ujmou :-)
Já jsem nosila od narození v šátku, nosítko od narození není nejlepší, protože nosítko nikdy nenastavíš úplně přesně na míru. U větších dětí už to není takový problém, ale malému miminku by mělo všechno správně sedět. V šátku navíc dokážeš zafixovat hlavičku do správné polohy, to bývá u nosítek problém.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama