Šátek nebo nosítko pro novorozence?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 04.03.18 10:36
Šátek neno nosítko pro novorozence?

Zdravím maminky,

prosím poradíte, co je vhodné pro miminko a případně značku šátku, nebo nosítka? Mám zatím 10 dní staré miminko a batole, a občas by se volné ruce hodily :)
Původně jsem chtěla pořídit Manducu, ale je to vhodné pro mimi? Šátku se bojm, že to nebdu umět vázat, s čím jste byly, nebo jste spokojené? Starší dítě jsem vůbec nenosila tak se v tom nevyznám co pořídit.
Děkuji všem :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10381 příspěvků 04.03.18 10:43

Pro novorozence je lepsi satek, ale ja se s nim osobne taky moc neszila a dite slo do nositka hned, jak na nej bylo dost velke…umela jsem jen jeden uvaz, s tim jsem tech par mesicu vystacila.
Nektera nositka ale jsou vhodna i pro novorozence, ale bacha, zda nepotrebuji vlozku. Kamaradka si moc chvalila Kibi, ale zkusenost nemam. Ja mela Ergo, ktere ale pro novose vlozku potrebovalo, takze jsme pouzivali az nekdy od 4 mesicu, nebo tak nejak.

Terez001
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 04.03.18 10:45

@beruska9

Jo zapomněla jsem zmínit, Kibi jsm měla asi týden, u syna, a to bylo děs, strašně složité, synovi se tam nelíbilo, řval strašně v něm. Tak jsem ho prodala. Ta manduca má prej novorozeneckou vložku a je vhodná od 3,5 kg, ale nevím jinak o tom nic. :think:

Sashie
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 04.03.18 10:47

Já jsem používala (a používám) Manducu - novorozenecká vložka je v ní automaticky. Můj synek měl po narození 4 kg, Manduca je od 3,5 kg, menší mimčo do něho není vhodné dávat. Mně osobně vyhobuje, protože má dobré pásy a váha dítěte se rozloží na záda a bedra. Což se teď, když má „malej“ přes 5 kg opravdu hodí :jazyk:

markyj
Závislačka 3955 příspěvků 04.03.18 10:53

@Sashie a je to složité na zavazování? Já o té Manduce také přemýšlím, ale mám strach že si s ní pak neporadím. Jsem na tyhle věci strašný lempl :lol:

movahu
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 04.03.18 10:53

@Terez001 resila jsem ted stejny problem a poridila satek, jenze uvazani mi desne dlouho trva a nejsem si ani jista, jestli to pak mam spravne :nevim: tak jsem poridila tula free to grow a spokojenost :) je rostouci, muze byt uz od narozeni a jednoduse se nastavuje a jeste super vypada :mrgreen:

beruska9
Extra třída :D 10381 příspěvků 04.03.18 10:54

@Terez001 : no to syn mel 2.38kg, vice-mene jsem nemela jinou moznost, nez satek :lol: A ty nositka holt kazdemu sedi jinak…idealne najit nejakou nosici skupinu v okoli, kde si muzes vyzkouset ruzne a koupit pak to, co vyhovuje.

movahu
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 04.03.18 10:55

@Terez001 @Sashie u manducy neni ta novorozenecka vlozka ergonomicka a neni vhodne ji pouzivat, uz i vyrobce to nedoporucuje :)

Hadumi
Extra třída :D 13094 příspěvků 04.03.18 10:56

Mně šátek nevyhovoval. Používala jsem manducu, čekala jsem, až bude mít dítě ta 3,5 kg. Chodila jsem s dítětem i na rhb, tam s tímhle nosítkem problém neměli.

Terez001
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 04.03.18 10:57

@movahu
ted jsem na to mrkla a fakt vypada krásně :) Malý má zatím 3,2 kg, narodil se malinký, je to vhodné na tak malé mimi?

Terez001
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 04.03.18 10:58

@Hadumi

Taky jsem slyšela, že šátek málokomu vyhovuje, já jsem na to nešikovná, s tím kibi mi to taky vůbec nešlo :roll:

movahu
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 04.03.18 11:01

@Terez001 my teda meli pri narozeni 3,5 kg a idealni mi to prislo asi 10 dni po narozeni a to mala mela 3,8 kg :) s mensim miminkem tedy neporadim, to mozna bude nejlepsi ten satek a nebo jeste dva tydny pockat a jit do nositka :)

Terez001
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 04.03.18 11:02

@movahu U té tuly free to grow píší, že je od 3,175 kg, ale raději bych počkala, šátek by byl asi na chviličku a než bych se to naučila vázat…Tula se mi líbí :)

beruska9
Extra třída :D 10381 příspěvků 04.03.18 11:04

@markyj : Manduca se nevaze, je to neco jako batoh, dva popruhy a dva klipy…akorat to mas vepredu, ne na zadech ;) Ja teda mela Ergo, ale podle obrazku je to hodne podobne. Neni to slozite ;)

Edit: vetsi deti pak lze nosit i na zadech, to je slozitejsi, ja teda nesla jeste i dvouletaka radeji vepredu…ale on je extremne lehky na svuj vek ;)

Příspěvek upraven 04.03.18 v 11:08

zuzu224
Extra třída :D 12049 příspěvků 04.03.18 11:07
@movahu píše:
@Terez001 @Sashie u manducy neni ta novorozenecka vlozka ergonomicka a neni vhodne ji pouzivat, uz i vyrobce to nedoporucuje :)

To jsem nikde neslysela. Muzes poslat nejaky odkaz? na strankach Manducy je normalne noseni od narozeni.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama