Šátek vhodný pro novorozence

634
15.7.20 08:25

Šátek vhodný pro novorozence

Dobrý den, poohlížím se po šátku, který by byl vhodný pro nošení novorozeněte a ideálně nám vydržel déle, jak do šesti měsíců.

S nošením zkušenosti doposud nemám, netuším tedy, na co přesně se mám při jeho výběru zaměřit.

Barevně pak spíše uvítám neutrání/dívčí barvy.

Cenově bych se ráda pohybovala v rozumnějších výšinách - cca do 3.000,– :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12907
15.7.20 08:38

Koupila bych do začátku bavlněný, gramáž tak těch 250. Šátků je v současné době strašně moc. :) Celkem fajn je web satkomanie, kde si zadáš filtr s nějakou tou představou.

Případně na facebooku nosíme děti - prodej. Pěkné zanošené šátky a dobré ceny. Jak je šátků moc, snižují se ceny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12907
15.7.20 08:42

Jo a ještě velikost šátku. Takový průměr je velikost šest. Metry se můžou trochu u jednotlivých značek lišit, ale bývá to zhruba 4,7m.
Záleží na tvé výšce a štíhlosti a co a ním chceš vázat. Na kříž s kapsou uvnitř mně při mé konfekční velikosti 42 ta šestka stačila. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
634
15.7.20 08:52

@Flyingfrog dekuji :heart:️ Ja prave uvazovala o tom, ze bych mozna pro zacatek koupil na noseni yaro a pokud bych vedela, ze je pro nas noseni vhodne, teprve potom bych investovala… Jinak velikost 6 je pro me na vsechny typy uvazu :), uvazovala jsem i o 5, ale rikala jsme si, ze si radsi dam rezervu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50557
15.7.20 08:56

Mně se pro začátek osvědčil bavlňák s nižší gramáží - mohl do pračky (pokud bdeš mít blicí dítě, oceníš), nevyžadoval žádné zvláštní zacházení ani přehnané žehlení a pěkně jsem se s ním naučila. Vůbec bych se nebála kouknout po šátcích z druhé ruky, budou už hezky měkké a zanošené a jako bonus levnější. Na novorozence je super bambusová viskóza, ale moc toho nenese. Ale ono můžeš mít půlroční dítě, co má 6 kilo nebo taky 12, a to je rozdíl. Vyhnula bych se šátkům, co nemůžou do pračky (většinou hedvábí, často vlna) nebo novým, co potřebují zanosit, aby změkly (len, konopí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5902
15.7.20 09:27

@uztobude Já měla na celé období šátek od Šanami, prémiovou kolekci a přežil všechno. Včetně praní v pračce a sušení v sušičce. Na dvou letech staršího jsem ještě koupila krátký šátek na úvaz na záda (tibetský batoh), který jsem používala místo kočárku na rychlejší úseky cesty. U vázáno bylo během minutky a stejně tak rychle bylo dítě na zemi a šátek uvázaný kolem pasu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5176
15.7.20 09:58

@uztobude úplně nejlepší je si na FB najít lokální skupinu noseni. Je zbytečné kupovat vel. 6 když pak budeš mít cípy až po kolena a budou tě štvát, proto nejlíp si to zkusit a pak koupit, ony i holky v lokálce ti nabídnou i v hodné šátky na prodej. Jestli budeš mít miminko teď v létě doporučuji s příměsí bambusu, u červencového miminka jsem se tolik nepotila.

Příspěvek upraven 15.07.20 v 10:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18006
15.7.20 10:05

@uztobude jako univerzální šátek doporučuji bavlnu kolem 250g/m2
osobně mám vyzkoušeno na nvorozence i starší dítě Diva essenza , pak Didymos Prima , Didymos Lisca a všechny jsou úžasně měkkounké a moc příjemné. Didymos seženeš určitě bazarový v nějaké FB skupině.

klidně se ptej, mohu i najít konkrétně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12907
15.7.20 10:41

@uztobude Yaro jsou fajn. :-) S tím chybu neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
15.7.20 11:01

@uztobude Rodím v září a mám koupený nový Little frog, gramáž kolem 250g/m2, čistá bavlna. Už ho doma nějaký pátek mám, hodně jsem ho vánočkovala a zkoušela si úvazy + párkrát chvilku nesl cca 15kg, takže pěkně změknul a doufám, že mi taky aspoň do toho půlroku dítěte vydrží. Cena byla hooodně příznivá, takže i to nakonec rozhodlo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
29.7.20 13:04

Krásný den přeji, prosím Vás máte někdo zkušenosti s trikošatkem od značky Najell? :) Díky za odezvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
634
1.8.20 12:14

Holky, pokukuju nakonec po didymos lisca - pořídili byste ho na novoše? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18006
1.8.20 15:57

@uztobude urcite, bez vahani, mela jsem v ruce a je jemnounky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu