Šatna na míru nebo z ikei?

Anonymní
10.5.21 09:33

Šatna na míru nebo z ikei?

Ahoj stavíme dům a místo šatní skříně bude šatna. Akorát si nejsem jistá jestli je lepší si udělat vše na míru nebo radši takové ty sestavy z ikei prosím o rady typy co se osvědčilo u vás děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3580
10.5.21 09:45

… my ji máme na míru - na sestavy jsem se dívala taky, i na ty z Ikei, ale žádná mi úplně nevyhovovala :) Nechala jsem si šatnu udělat z jedné místnosti, původní majitelka ji zamýšlela jako komoru, máme tam oblečení s mužem a pak sezónní věci pro všechny a taky boty :) Děti mají každé ve svém pokoji skříně na oblečení a ložní, ručníky a tak mám normálně v koupelně :) Prostě záleží, co všechno chceš do té šatny dát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 09:51
@Krissttie píše: … my ji máme na míru - na sestavy jsem se dívala taky, i na ty z Ikei, ale žádná mi úplně nevyhovovala :) Nechala jsem si šatnu udělat z jedné místnosti, původní majitelka ji zamýšlela jako komoru, máme tam oblečení s mužem a pak sezónní věci pro všechny a taky boty :) Děti mají každé ve svém pokoji skříně na oblečení a ložní, ručníky a tak mám normálně v koupelně :) Prostě záleží, co všechno chceš do té šatny dát :)

Oblečení a kabelky :D

• Citovat
  • Nahlásit
32898
10.5.21 09:55

Rozhodně doporučuji na míru. Nejlepší věc, fakt. Využije se každý prostor, máš to přesně podle svých představ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
10.5.21 10:06

My máme Ikea a příště bych volila na míru. Nějak se tam skřížily dveře (máme posuvný) a jdou blbě otvírat šuplíky. Kdybych to měla objednaný na míru, tak zavolám, ať mi s tím přijdou něco udělat. S ikeovou skříní si můžu tak akorát trhnout. Jinak jsme ale s Ikea spokojení. Máme víc věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9754
10.5.21 10:20

Mám z ikei. Korpusy bez dveří. Jsem spokojená. Není to úplně tip ťop, ale je vyuzity téměř všechen prostor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
10.5.21 10:30

Ikea je fajn, když člověk nemá peníze na vymýšlení a nevadí mu kompromis. Případně ty prostory nemá takové, aby se mu vyplatilo vymýšlet skříňky.
Pokud stavíte baráček, rozhodně bych doporučila skříň na míru. Vypadá to líp, vydrží to déle (v závislosti na kvalitě samozřejmě) a mnohonásobně lépe využijete daný prostor. Navíc nebudeš muset trávit hodiny hledáním vhodné skříňky, ale prostě si ji necháš udělat.
My taky chtěli koupit skříň do výklenku ve zdi v bytě. No hledali jsme několik měsíců, buď byly moc malé, nebo moc široké, nebo moc úzké, nebo měly málo poliček, nebo neměly to či ono… A pak přišel kamarád truhlář a za dva týdny byla skříň na míru hotová a je luxusní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5770
10.5.21 10:46

Hodně záleží na prostoru. My mame Ikea, ale vyšlo nam to ode zdi ke zdi, s tim, ze máme i roh, takže do L. Ale v metrovych skříních se nam zacinaji prohybat police cca po 10 letech zatížení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
10.5.21 11:03

Zalezi i na tom, jak jste naricni a kolik chcete investovat. Uprimne, ja bych si na miru udelala kuchyn, obyvak, knihovnu…ale satnu? Do toho by se mi teda investovat nechtelo :nevim:…podle me postaci ty systemy z ikea…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
10.5.21 11:26
@kalie píše:
Zalezi i na tom, jak jste naricni a kolik chcete investovat. Uprimne, ja bych si na miru udelala kuchyn, obyvak, knihovnu…ale satnu? Do toho by se mi teda investovat nechtelo :nevim:…podle me postaci ty systemy z ikea…
… jasně, to je samozřejmě pravda - nám ale šatnu dělal kamarád stolař - udělal nám fajn cenu, měl ji rychle, kvalitní a prostě přesně podle toho, jak jsem si svou šatnu vždycky představovala :) Navíc jsme měli na šatnu volné peníze, tak jsme neváhali :palec: Ta místnost je velká, tak než abysme kupovali tři šatní sety z Ikei, tak jsme ji vyřešili takhle - dokonce teď koketuju s myšlenkou, pustit se do šaten i v dětských pokojích - nic velkého, jen u každého přepažit kousek pokoje a nechat zaměřit police :) Uvidíme - v létě se do toho asi pustíme, ať jí má hlavně prostřední hotovou na první školní den
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
10.5.21 11:31
@Anonymní píše:
Oblečení a kabelky :D
… kabelky mám normálně v policích - a pak takové ty látkové, co nedrží pořádně tvar, tak na ně mám organizér :mrgreen: Záleží, jak velký máš na šatnu prostor, jaký má ta místnost tvar a kolik tě tak asi může stát - ona i IKEA má některý docela fajn sestavy :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
10.5.21 12:25
@Anonymní píše:
Ahoj stavíme dům a místo šatní skříně bude šatna. Akorát si nejsem jistá jestli je lepší si udělat vše na míru nebo radši takové ty sestavy z ikei prosím o rady typy co se osvědčilo u vás děkuju

Rozhodně na míru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
10.5.21 16:05

Teď jsme to řešili a nakonec si vybrali Ikeu. Využila jsme služby jejich designéra a slečna měla pár dobrých nápadů, které mě by nenapadli. Líbí se mi, že tam lze vybrat spoustu doplňků - věšáky, organizery, úložné boxy a všechno do toho pasuje. Sami budeme dodělávat ještě pár detailů „na míru“.
U Ikea je výhoda, že víš co dostaneš. Dělat něco na míru je super, když máš jasnou představu co chceš a znáš dobrého truhláře co to udělá. Protože ne všechno „na míru“ je promyšlenejsi a lepší. Truhláři nám dělali na míru kuchyň a patro v dětském pokoji. Jedno bylo super, u druhého jsme pořád resili nedodelky, nedodržení termínu a podobně. Já jsem u šatny neměla úplně jasnou představu jak to chci. Takže jsem se radši nechala navest hotovym řešením a jen si to upravili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat