Reklama

Saturace krve kyslíkem - hodnoty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 19:03
Saturace krve kyslíkem - hodnoty

Ahoj holky, dneska jsme byla na kontrole kvuli astmatu, kam chodim co rok a saturace krve 99%, nekdy preskocila i na 100, ale ve zprave mam 99%…mivala jsem spis 98%, mam dojem..je to jeste normalni? dr. nic nerikala…vim, ze problem jsou spis hodnoty pod 95%..ale ta 100 me prekvapila..byla jsem tam dost vynervovana, nevim, jestli to muze byt tim..

Reklama

Reakce:

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 16.04.18 19:04

:mrgreen: to je nejlepší, ses dobre okyslicena, kdyby to bylo pod 90% dostanes kyslik

Příspěvek upraven 16.04.18 v 21:00

Tableta
Závislačka 3965 příspěvků 16.04.18 19:06

To je naprosto v pořádku :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 19:09

Dekuju, holky, ja se bala, jestli to neni az moc :mrgreen: :hug:

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 16.04.18 19:14

To máš v pohodě. Moje máma má problémy s dýcháním a občas se saturace dostane k hodnotám jako je 60, 65. Ale to už okolo ní skáčou doktoři a nasazují kyslík. Takže buď ráda za 99, to je krása :)

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 16.04.18 19:21

Já teď byla v nemocnici a měřili mi saturaci. Přístroj začal řvát, když to kleslo pod 95% Vše nad to je prý v pohodě. Zkoušela jsem zadržovat dech a sledovala, jak se to hýbe. No nudila jsem se tam, no. :lol: Ono to řvalo i když se mi zpotil prst a přestalo to pořádně snímat.

Elienkaa
Nováček 1 příspěvek 16.04.18 19:25

Já pracuji ve zdravotnictví, lékaři nám píší pod 92 % podat kyslík.
Když má pacient studené prsty, saturace se někdy mylně ukazuje jako nízká, saturace 60 % už je na resuscitaci 8o

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 16.04.18 19:36
@Elienkaa píše:
Já pracuji ve zdravotnictví, lékaři nám píší pod 92 % podat kyslík.
Když má pacient studené prsty, saturace se někdy mylně ukazuje jako nízká, saturace 60 % už je na resuscitaci 8o

No ona je přitom už fialová a pak si ji vždycky nechají v nemocnici. Nemívá to často, tak jednou max dvakrát do roka. Bohužel se to teda rok od roku stává častěji, už se pomalu začíná bát, aby ji nedali kyslík domů :( ona je totiž celý život dost nemocná, nebudu psát co všechno jí je, ale tohle je prostě jeden průvodní jev. Nejhorší je, že nám neřekne, že jí je blbě, dokud jí není úplně špatně, proto má pak tak nízké hodnoty, nechává to dojít do extrému.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 20:05
@anivbl píše:
No ona je přitom už fialová a pak si ji vždycky nechají v nemocnici. Nemívá to často, tak jednou max dvakrát do roka. Bohužel se to teda rok od roku stává častěji, už se pomalu začíná bát, aby ji nedali kyslík domů :( ona je totiž celý život dost nemocná, nebudu psát co všechno jí je, ale tohle je prostě jeden průvodní jev. Nejhorší je, že nám neřekne, že jí je blbě, dokud jí není úplně špatně, proto má pak tak nízké hodnoty, nechává to dojít do extrému.

to je mi lito!

jinak diky, holky! vim prave, ze pod 95 cca je to uz nizky, ale nevedela jsem, jestli i druhej extrem je ok..vsude jsem cetla ideal 96-98%

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 16.04.18 20:17

@anivbl Ale kyslík domů není nic špatného. Naopak. Babička ten přístroj měla roky. Kvůli těžké plicní hypertenzni musela být připojená 16 hod. denně. Jinak by to už neudýchala.

Alberta
Kecalka 479 příspěvků 16.04.18 20:58

My dáváme kyslík, když saturka klesne pod 90%

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama