Sauna po nemoci dítěte?

11505
13.3.16 09:07

Sauna po nemoci dítěte?

Ahoj holky, starší (4,5 roku) je po nemoci, mám ji už týden doma s kašlem, rýmou. Byla bez teplot. Kašel ještě doznívá, rýma taky, ale už je to v podstatě dobré. Zvažuju, zda ji dát do školky, jedou v úterý na výlet do sauny. Nechat ji doma není problém. Poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

997
13.3.16 09:35

Asi bych ji nechala doma, staci si spatne ususit vlasy, jit do zimy a sup mas to zpet i jako dospelak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11505
13.3.16 09:48

Taky se toho trochu bojím. I když u ní je tohle nevyzpytatelné. Když ji doléčím na 100%, casto je za tři dny doma. A když jde vyjímečně hned po nemoci, kupodivu to často zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6743
13.3.16 10:24

Asi ne.. kdyby jeli na normální výlet- tak asi jo, ale toto mi přijde, docela takový záhul i pro zdravé děti.. Jako rodina si dítě ohlídá, ale věřím, že polovina pak bude někde vyhřátá, oblečená neoblečená… :)
jako pochopila jsem správně do sauny jako sauny, že to neni nějaké dětské místní censtrum :mrgreen:
Jinak zajimavý nápad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11505
13.3.16 10:28

@Janasas Ne, jedná se o saunování v místním aquaparku. Strašně se těšila, už v sauně byla. Co už.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6743
13.3.16 10:36

@Genovesa a nebo to riskni no..já taky několikrát jsem takto jakže- 50 na 50.. někdy to prošlo někdy jsme pak odmarodily 14 di, kdy s emu to usadilo na průduškách- třeba taky měli nějaké bobování, učitleky nehlídájí, holé záda, uřícené, spocené, pak se převlékají, přejede zima..
Nebo ji prostě říct, aby se opravdu pak teple oblékla- pořádně čepici, zasunout tričko- já když jsem někdy viděla vzimě školku :mrgreen:
Zase už neni malá, tak se pořádně obléct.. nevím ale :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44811
13.3.16 11:16

@Genovesa Já bych se nebála. Mokré vlasy jsou jen fáma, však bude mít čepici, tak i kdyby se jí nepodařilo se osušit pořádně, tak se jí nic nestane. Jdou tam pěšky nebo jak a kam jdou potom? Já mám teda dítě o malinko starší a běžně s námi chodí do sauny a pak po schlazení sedáváme i venku, jenom zabaleni do ručníku, mokré vlasy. Nikdy z toho nemocný nebyl :think: Pokud tam jde poprvé tak stejně ve vyhřáté sauně vydrží jen chvilku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11505
13.3.16 12:25

@Moise Se přiznám, že jsem si říkala, že by to rekonvalescenci mohlo spíš pomoct. Uvidíme no. Pojedou autobusem přímo ze školky. Jako objednaným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5961
13.3.16 16:51

Pokud není úplně vyléčená, do sauny by neměla jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44811
13.3.16 18:11

@Genovesa tak jedna návštěva tomu asi nepomůže :mrgreen: Já to chápu spíš jako preventivní opatření, chodíme jednou týdně s dětmi a je fakt, že jsou mnohem méně nemocné než loni, starší ještě nemocný tuto sezonu nebyl, jen jednou měl krizi, kterou o víkendu vyležel.. ale nemůže za to teda jenom tohle :)
Pokud je přivezou autobusem a zase odvezou a nebude někde běhat po venku, tak bych ji klidně pustila. Jako jo, do sauny se všude píše, že má jít člověk zdravý, ale pokud tam jde poprvé, vydrží tam jenom chviličku, na to si děti (i dospělí) musí zvykat postupně. Pokud se těší, tak bych jí to nebrala :)
Tam jde spíš asi o to, že jestli v sobě ještě nějakého bacila má, v té sauně se to rychleji šíří :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama