Saunování dětí v domácí infrasauně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 11.12.16 22:48
Saunování dětí v domácí infrasauně

Ahoj, tak jsme dneska poprvé vyzkoušeli domácí infrasaunu, mame malinkou, tak byl manžel s dcerou 3,5 na klíně, já si musím počkat až po porodu;) Dcera pobyla 10 min v 50 stupních, pak jsem ji vzala do vlažné sprchy a manžel dal ještě pět, pak odpočinek a ještě jednou. Líbilo se;) Cílím diskusi na maminky které mají se saunováním dětí zkušenosti - je délka a teplota kterou jsme zvolili ok? Všímáte si pozitivního efektu na imunitu? Jak často je potřeba se saunovat aby se pozitiva projevila?

Reakce:

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 11.12.16 22:59

@Rezii pravidelně, to ale nebude problém, když máte saunu doma. My jsme efekt na zdraví pozorovali, jak u dětí tak u nás dospělých, když se chodilo pravidelně. Letos to flákáme a každou chvíli tady někdo nudlí nebo kašle. Loni vůbec nic :)

Teplota i čas naprosto v pohodě, naše děti začínaly při více stupních, chodily s námi do klasické finské :oops: :mrgreen: Občas do dětských hodin, kdy ji vytápí na 60 st..
Pro děti je ale infra lepší, vydrží tam déle a prohřeje je to intenzivněji, učila bych dcerku jednak sedět na vlastním ručníku a jednak pak ten rituál - ochladit, napít a odpočívat.

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 11.12.16 23:17

@Moise
Díky moc! Ona je to sauna pro jednoho a vedle táty by se nevešla, táta měl čistý ručník na klíně a na něm dceru;) až bude velká bude tam sama. Větší jsme bohužel nemohli pořídit nevešla by se;)

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 12 inzerátů 11.12.16 23:35

Máme zhruba rok a od září do dubna jsou tam děti 3-4 týdně
dávám to na 50°C a vydrží i 40 minut v kuse; u infra nemusí být ty pauzy a ochlazení a odpočinek; pití jim dávám rovnou do sauny, většinou taky mini-svačinku (misku s ovocem nebo tak něco) běžně tam mají pár hraček, jen tak sedět by nevydrželi
jsou naučení po sauně na sprchu, není horká, ale ani vlažná a pak do pyžama a zalézt pod deku

loni začali chodit do školky a od září se drželi až do ledna, kdy měli nějakou rýmečku a teplotu, ale na rozdíl od ostatních dětí ve školce se fat drželi; letoší školní rok zatím ve školce chyběli 3 dny (taky jen rýmečka, co stačilo pár dnů zůstat doma)

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 11.12.16 23:39

@Rezii nj, to je spíš o pohodlí :D určitě bych se toho nebála
@subsomi odpočívat by se mělo vždy, i po infra, tam nějak nevidím rozdíl :think:

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 12.12.16 08:25

Od kolika let si myslíte, že to je vhodné? Mám skoro tříletou a měla jsem obavu, že je brzo. Jak tu ale píšete samé pozitivní zkušenosti, tak mě to teda naladilo, zvlášť letos, kdy máme jednu virózu za druhou :(

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 12.12.16 08:28
@KatkaX píše:
Od kolika let si myslíte, že to je vhodné? Mám skoro tříletou a měla jsem obavu, že je brzo. Jak tu ale píšete samé pozitivní zkušenosti, tak mě to teda naladilo, zvlášť letos, kdy máme jednu virózu za druhou :(

Já se ptala dětské doktorky a do cca 50 stupňů na pár minut od roka. Tříletá už je mazák;) Dávno může;)

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 12.12.16 11:46
@KatkaX píše:
Od kolika let si myslíte, že to je vhodné? Mám skoro tříletou a měla jsem obavu, že je brzo. Jak tu ale píšete samé pozitivní zkušenosti, tak mě to teda naladilo, zvlášť letos, kdy máme jednu virózu za druhou :(

může v pohodě, jen ze začátku pomalu a naslouchat dítěti, dívat se na to, jak to snáší. Poprvé jen chvíli a postupně prodlužovat. Hlavně pít, držet dítě v klidu. Aby ze sauny nešlo hned běhat na zahradu, ale mělo alespoň 15 min nějakou klidnější aktivitu.
My jsme brali děti cca od dvou let, i do více stupňů.. infra s 50st. bude úplně v pohodě :)

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 12 inzerátů 12.12.16 15:16
@Moise píše:
odpočívat by se mělo vždy, i po infra, tam nějak nevidím rozdíl :think:

myslela jsem to tak, že není nutné dávat co 10-15 minut pauzu na ochlazení a odpočinek; po skončení sauny samozřejmě odpočívají

Moise
Hvězda diskuse 36445 příspěvků 12.12.16 22:13

@subsomi aha, no my jsme tohle nijak nedodržovali, jsme tam vždycky tak dlouho, dokud je to nás příjemné.

Holky a kde ty sauny máte? V rodinném domě? V jaké místnosti? My jsme o tom taky jeden čas uvažovali, ale skončili jsme na tom, že vlastně nevíme, kam bychom to umístili :lol:

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 12 inzerátů 12.12.16 22:23

@Moise
jo v rodinné domě, když jsme dům kreslili, tak jsme rovnou jednu koupelnu plánovali velkou, ať tam sauna vejde; vlezou se tam v pohodě 2 dospělí, nebo jen 2 poskakující děti, nebo i já s dětma, když je dokážu udržet sedět

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 12.12.16 22:30
@Moise píše:
@subsomi aha, no my jsme tohle nijak nedodržovali, jsme tam vždycky tak dlouho, dokud je to nás příjemné.Holky a kde ty sauny máte? V rodinném domě? V jaké místnosti? My jsme o tom taky jeden čas uvažovali, ale skončili jsme na tom, že vlastně nevíme, kam bychom to umístili :lol:

My jsme naopak při stavbě baráku se saunou nepočítali, uznali jsme možný efekt na zdraví po diagnostikování astmatu manželovi a castych infektech dcery, tak máme jen nejmenší co je na trhu, 90 je šířka, 60 hloubka;) ale pro jednoho zcela ok a dítě na klíně taky ok. Máme ji v šatně místo jedné skříně;)na lamino před to jsem hodila savý kobereček, do koupelny pár kroků, neresim;)

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 12 inzerátů 12.12.16 23:19

@Rezii
jo jo astma :roll:
to byl taky jeden z důvodů; astma, alergie a atopický ekzém :roll:
ale řekla bych, že to pomáhá :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >