Savo jako dezinfekce?

208
3.4.20 09:46

Savo jako dezinfekce??? Poraďte

Prosím máte někdo zkušenosti se Savo Originál, takové to ve velké lahvi - jako s dezinfekcí pro současnou situaci - např. na otření vypínačů, klik u dveří, kuchyňské linky atp. Když naředím podle návodu pro dezinfekci… nezničí mi to povrchy? Tkaniny?.. moje jediná vzpomínka na Savo je, že jsem si kdysi kápla na oblečení a vyžralo to bílý flek a úplně zničilo. Tak se trochu bojím. Používáte někdo? Poradíte svoje zkušenosti? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
231
3.4.20 09:55

Myla jsem nedávno podlahu a hned jsem si to rozmyslela :lol: smrad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4346
3.4.20 10:02

Ja pouzivam na dezinfekci klik a vypinacu a dalsich veci jenom lih nebo na pracovni plochy v kuchyni ocet. Ze Sava mi je spatne a navic myslim neni ani moc ucinne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25459
3.4.20 10:05

Savem běžně vytírám, mám ho v rostřikovači a dezinfikuju například wc atd. Na oblečení bych ho nedávala a denně s tím taky nepracovala.
Pozor, když to budete dýchat, tak si můžete podráždit sliznice.
otázkou taky je, kde to savo seženeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
3.4.20 10:06

@Ijen ocet smrdí hůř než savo :D, i když je aspoň přírodní..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4122
3.4.20 10:07
@Petan píše:
Prosím máte někdo zkušenosti se Savo Originál, takové to ve velké lahvi - jako s dezinfekcí pro současnou situaci - např. na otření vypínačů, klik u dveří, kuchyňské linky atp. Když naředím podle návodu pro dezinfekci… nezničí mi to povrchy? Tkaniny?.. moje jediná vzpomínka na Savo je, že jsem si kdysi kápla na oblečení a vyžralo to bílý flek a úplně zničilo. Tak se trochu bojím. Používáte někdo? Poradíte svoje zkušenosti? Děkuji

Ne, mám tu nezápachovou verzi, na podlahu, desinfekcí i odmaštění :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1381
3.4.20 10:08

Přilévám ho do vody, když dělám úklid - podlaha a povrchy, od oka :D ten pach mi nevadí, mám aspoň pocit, že je čisto :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2672
3.4.20 10:10

Někdo ho i pije v rámci desinfekce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
3.4.20 10:17

K sehnání je savo v globusu a já tím vytírám 1× týdně, pak na 15 min. otevřu okna, jak to uschne tak to tolik nesmrdí. Na kliky, vypínače atd používám Covid desinfekci, taky z globusu. Smrdí to jak slivka, za mě fakt větší brutus než savo, ale po uschnutí není cítit vůbec. A při používání obou si zakrývám nos a pusu a syna posílám do pokojíku, tam mu vytírám octovou vodou s pár kapkama levandule, to i zbytek bytu mimo ten jeden den co to beru savem. Hlavně ředit podle návodu nedávat víc a nepoužívat na textil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7712
3.4.20 10:21

Na látky a tkaniny bych nepoužila, opravdu to barvu vyžere. Starý hadřík bych obětovala a klidně tím kliky, klíče atp. otřela. (Klidně i neředěným a po oschnutí otřela/opláchla čistou vodou). A potom vyvětrej, taky nemám ráda zápach Sava, ale někdo to má rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4346
3.4.20 10:32
@spiritt píše:
@Ijen ocet smrdí hůř než savo :D, i když je aspoň přírodní..

Mozna, ale na zvraceni mi z nej neni, coz ze Sava stoprocentne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
3.4.20 12:02

Používám raději ocet, ten smrad vyvětrám, ale savo smrdí pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8056
3.4.20 12:36
@lleennttiillkkaa píše:
Savem běžně vytírám, mám ho v rostřikovači a dezinfikuju například wc atd. Na oblečení bych ho nedávala a denně s tím taky nepracovala.
Pozor, když to budete dýchat, tak si můžete podráždit sliznice.
otázkou taky je, kde to savo seženeš

Třeba v Teta drogerii mají kvanta, i 5l

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25459
3.4.20 12:44
@pannda píše:
Třeba v Teta drogerii mají kvanta, i 5l
:palec: tak super, alespoň vím, kam pro něj.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11761
3.4.20 12:48
@Ijen píše:
Ja pouzivam na dezinfekci klik a vypinacu a dalsich veci jenom lih nebo na pracovni plochy v kuchyni ocet. Ze Sava mi je spatne a navic myslim neni ani moc ucinne.

Je prokázáno, že chlornan sodný proti koronaviru účinný je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat