Savo proti plísním stéká po stěně a zanechává fleky

Anonymní
7.1.21 12:39

Savo proti plísním stéká po stěně a zanechává fleky

Dobrý den, v jedné místnosti se nám objevila u stropu plíseň, už dříve se nám objevila v té stejné místnosti, akorát v dolním rohu na druhé straně místnosti, normálně jsem použila Savo proti plísním a žádný problém. Teď když jsem koupila Savo a nastříkala jej na stěnu, tak se jak kdyby nevpilo a začalo stékat po stěně dolů. Plíseň během pár chvil zmizela ale už nějakou dobu zůstávají na stejné fleky z těch „stékanců“, myslela jsem, že to časem zaschne/vyschne ale ne.. Čím to je? Máte s tím zkušenosti? Je nějaká možnost jak se z toho zbavit, aniž bych musela škrábat stěnu a znovu vymalovat? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18246
7.1.21 12:41

Pořiď si místo sava chytrou houbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7853
7.1.21 12:44

Savo vybeli, ale plíseň moc neodstraní. Obsahuje chlór, a tím znovu zasoluje zeď která opět vlhne a může se vytvořit plíseň znovu. Použij raději pripravky bez chloru, které obsahují fungicidní látky a působí. To že to to stéká po zdi může být tím, že na stěně máte omyvatelnou barvu, která odpuzuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 12:48
@pannda píše:
Savo vybeli, ale plíseň moc neodstraní. Obsahuje chlór, a tím znovu zasoluje zeď která opět vlhne a může se vytvořit plíseň znovu. Použij raději pripravky bez chloru, které obsahují fungicidní látky a působí. To že to to stéká po zdi může být tím, že na stěně máte omyvatelnou barvu, která odpuzuje..

Děkuji, máte nějaký přípravek proti plísním bez chlóru osvědčený? Vím že jsem předtím jeden zkoušela a ten nefungoval.

• Citovat
  • Nahlásit
345
7.1.21 12:51

Chytra houba se zivi plisnemi, ale nesmi byt pouzita urcitou dobu pred ci po chemickym pripravkum, jinak ti tam hned zdechne taky, muzes zkusit vygooglovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5589
7.1.21 13:11

Chytrá houba. Prodávají i nátěr od primalexu. Navíc se savo nedoporučuje stříkat, protože tím postřikem rozptylis spory plísně po okolí. Jinak savo zanechává skvrny běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7853
7.1.21 16:03
@Anonymní píše:
Děkuji, máte nějaký přípravek proti plísním bez chlóru osvědčený? Vím že jsem předtím jeden zkoušela a ten nefungoval.

Fungisan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
7.1.21 17:03

Mne to zmizelo :think: je dobre zkusit i tu místnost odvlhcit, aspon pořídit ceresit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
7.1.21 17:04

Stříkání savem normálně nalíčenou bílou zeď a fleky nezanechává. Bohužel plíseň se objevuje stále, ale já si tedy myslím, že je to špatnou „opravou“ fasády protože to dělají jen venkovní zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat