Jak se žije v Sázavě a okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bekasina
Povídálka 16 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 19:54
Sázava a okolí - jak se žije?

Zdravím všechny maminky ze Sázavy a okolí. S manželem zvažujeme stěhování na Sázavu (ne ihned). Žijeme v hlavním městě, ale toužíme po klidnějším prostředí a více přírody (byť za cenu např. delšího dojíždění do práce, školy apod.).

Povíte mi, prosím, jak se žije na menším městě, co vám chybí, nebo co oceňujete? Zajímalo by mě, jak jste celkově spokojené/nes­pokojené vy, vaše drahé polovičky, děti? Budu moc ráda za každý názor :-).

Reklama

Reakce:

hulala
Kecalka 433 příspěvků 14.01.18 21:03

Manža pochází ze světlé, má tam rodinu, všichni zdrhaj do pořádnýho města. Já bych tam nebydlela ani za zlatý prase. Práce neni, když jo, třeseš se at te nevyhoděj, obchody hrůza, zábava? To je co? 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 21:11

Nebydlím v Sázavě, ale v podobně velkém městě cca 14 km daleko od Sázavy. Manžel je z Prahy a utekl sem za mnou. Jeho sestra už tu hledá taky bydlení. My jsme spokojení.
Práce tu je a není, záleží na tom, v jakém děláš oboru. My tu máme s mužem práci oba. Manžel teď práci mění a bude jezdit cca 20 km, což je časově stejné, jako když jezdil kdysi po Praze do školy.
Pak záleží, co chceš. Je tu školka, škola, doktoři, ale není výběr. Prostě je tu jeden doktor, jedna školka a jedna škola. Pokud se ti nelíbí, musíš vozit dítě jinam.
Bez auta se existuje dost těžce.
Obchody tu jsou malé. V Sázavě je snad Tesco, my nemáme nic, ale to nám nevadí. Když chceme větší nákup, tak jedeme do okolních měst, nebo si zaplatíme Tesco dovoz.

Anonymně, nechci tu psát bydliště.

Bekasina
Povídálka 16 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 21:53

Děkuji za vzkazy. Pracuji v zemědělství (momentálně spíše administrativa v této oblasti), ale pokud by to šlo, ráda bych zůstala v zaměstnání tam, kde jsem. Na dojíždění jsem zvyklá:) ale pokud by se vyskytla práce v okolí, asi bych o tom uvažovala..

Co se týče zábavy, ráda zahradničím, výletuju apod. Bouřlivé období máme za sebou a akce (koncert, divadlo,.
) vyhledáváme už méně často. Manžel to má podobně, a proto nás to táhne „ven“.

Jen si říkám, jaké to je, když se třeba vzájemně lidé více znají, jsou si blíže, mají třeba podobné starosti a nepotkávají denně kupu bezdomovců, feťáků a podobných existencí. Doprava a možná ani životní tempo celkově asi nebude tak zběsilé?:-)

puntice
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 16:01

V Sázavě postrádám jediné a to je pořádný obchod, který by neměl ceny jako na vrcholu Sněžky :mrgreen: Ale dá se nakoupit v Benešově, kam je to kousek, autem obzvlášť.

Pokud byste bydleli přímo v Sázavě, popř Stříbrné Skalici, dojíždění je 100% komfortní, co se Prahy týče (přím spoj na Háje, cca 30 minut).

Sázaváci jsou ale nesmírně uzavřená kasta :lol: obzvláště starousedlí Černobuďáci. A pokud tam nemáte kořeny, dost tžko se mezi ně dostává. Na druhou stranu je tam hodně společenských akcí, v létě a na podzim obzvlášť - a tím i příležitost se seznámit.

Příroda je tam pro mě srdcovka - lesy, řeka, skály, romantika, možnost výletů opravdu značná a objevování pěšky nekonečné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama