Sbírka po požáru domu

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
92
11.1.22 17:11

Sbírka po požáru domu

Poslední listopadový den nám shořel dům, musíme ho zbourat a postavit nový. Na dům ještě nemáme splacenou hypotéku a pojišťovna nám chce poskytnout takové plnění, které vystačí tak na likvidaci trosek. Bohužel došlo k tomu, že jsem uzavřela novou pojistku začátkem listopadu, ale na pojišťovně mi bylo řečeno, že se to dělá tak, že se nechá doběhnout stará pojistka a pak začne platit nová. Nová pojistka byla zaplacená a měla platit až od 7. prosince, tak nám ji pojišťovna neuznala.
Příčina požáru se stále vyšetřuje, s největší pravděpodobností byla závada na elektroinstalaci.
Celou události jsem popsala v deníčku.

Naše obec pro nás založila veřejnou sbírku http://www.kamennyprivoz.cz/…e-po-pozaru/

Moc prosím o pomoc. Pokud můžete zaslat jakoukoliv částku, moc nám to pomůže a budeme Vám moc vděční.

Všem moc děkujeme

Příspěvek upraven 11.01.22 v 20:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11901
11.1.22 17:18

Je to pech :( ale budiž to tady i jako poučení pro ostatní, že to „hrozné a drahé“ pojištění nemovitosti a domácnosti není jen tak pro srandu a pro vyhazování peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
11.1.22 17:27

@Cenarius
Ano, přesně tak-typické podpojištění, aby se ušetřilo pár korun. Už mě příliš nebaví neustálé plivání na pojišťovny. Pojišťovna proplatí to, co je ve smlouvě a ne to, co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
11.1.22 17:29

@Cenarius Od doby, co jsem pracovala na pojišťovně, nemám pojištěné vůbec nic a radši věřím Alláhovi. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 17:32

Poslala jsem pár tisic. Drzte se.

• Citovat
  • Nahlásit
7454
11.1.22 17:35

@VerčaŠ89 držte se :? :srdce:. Máte sbírku i sdílenou třeba na Fcb?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
11.1.22 17:36
@Anonymní píše:
Poslala jsem pár tisic. Drzte se.

Moc děkujeme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
11.1.22 17:37
@Kfětoslava píše:
@VerčaŠ89 držte se :? :srdce:. Máte sbírku i sdílenou třeba na Fcb?

Mám ji na svém profilu, je to stejná fotka jako tady

Příspěvek upraven 12.01.22 v 00:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
11.1.22 17:39
@agirt píše:
@Cenarius
Ano, přesně tak-typické podpojištění, aby se ušetřilo pár korun. Už mě příliš nebaví neustálé plivání na pojišťovny. Pojišťovna proplatí to, co je ve smlouvě a ne to, co chce.

Novou pojistku jsem uzavřela začátkem listopadu. Původní měla platit ještě měsíc a pan na pobočce mi řekl, že se to u nich dělá tak, že nová začne platit po skončení staré. Teď už vím, že jsem měla chtít, aby nová pojistka začala platit hned. S tím už ale nic neudělám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6699
11.1.22 17:43

Jestli nezapomenu, tak něco malého pošlu, ale upřímně nechápu, proč si lidé platí těžce poddimenzované pojistky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
11.1.22 17:47

@VerčaŠ89
Ano, chápu. Nicméně i tak je plnění v souladu se smlouvou a ne, že by vás pojišťovna nějak ošidila nebo nedodržela smlouvu. Diskusi jsem otevřela s tím, že jsem chtěla něco přispět, což bych udělala, kdyby v příspěvku oblíbený evergreen se zlou pojišťovnou.
Chápu vás, přeji, ať se vybere dostatek, ale mne tohle prostě vadí.
Edit: já jsem v pojišťovně pracovala a podpojištění jsme řešili u domácností často. Lidé se aktualizacím ceny nemovitosti hodně bránili, ale pak nadávali výhradně na pojišťovnu, že platí málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
11.1.22 17:53
@agirt píše:
@VerčaŠ89
Ano, chápu. Nicméně i tak je plnění v souladu se smlouvou a ne, že by vás pojišťovna nějak ošidila nebo nedodržela smlouvu. Diskusi jsem otevřela s tím, že jsem chtěla něco přispět, což bych udělala, kdyby v příspěvku oblíbený evergreen se zlou pojišťovnou.

Psala jsem to tam, abych vysvětlila, proč potřebujeme sbírku. Novou pojistku jsme měli, ale je nám k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
11.1.22 18:05
@agirt píše:
@VerčaŠ89
Edit: já jsem v pojišťovně pracovala a podpojištění jsme řešili u domácností často. Lidé se aktualizacím ceny nemovitosti hodně bránili, ale pak nadávali výhradně na pojišťovnu, že platí málo.

Pojistku jsem aktualizoval, ale nechala jsem se od pána zblbnout, aby se nechala dojet stará smlouva a teď jsme na to doplatili. Když jsem mluvila s likvidátora, tak mi sám řekl, že to řeší a vědí že tam bylo pochybení při založení nové smlouvy, ale stejně nám ji neuznali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34672
11.1.22 18:09
@Zumpa píše:
Jestli nezapomenu, tak něco malého pošlu, ale upřímně nechápu, proč si lidé platí těžce poddimenzované pojistky.

Jako po tornádu na jižní Moravě. Tam řada lidí neměla baráky pojištěné vůbec :zed:Můžete je litovat? Hlava mi to nebrala.Jak říká klasik, nechci slevu zadarmo. Zakladatelka alespoň snahu se pojistit měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
11.1.22 18:10

:hug: držte se. Něco málo jsem vám poslala. Ať je brzy lépe. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu