Sbírku pro kolegyni – ano, nebo ne?

5662
15.12.19 08:05

Sbírku ano, nebo ne?

Před pár dny jsem na facebooku viděla diskuzi, kde kolegyně vyhlásily sbírku na jednu svou spolupracovnici. Stala se ta věc, že jí zemřel dlouholetý přítel, se kterým čekala dítě. Tudíž chtěly vybírat peníze na její další zajištění a obrátily se na skupinu lidí stejného povolání. Diskuze se ostře rozdělila na podporující a odmítavé reakce. Jak byste se zachovaly vy? Přispěly byste na tento účel???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13048
15.12.19 08:12

Jasne proc ne.
Tak nejak jsem zjistila, ze lidi zajima hlavne ten pribeh kolem umrti. Pokud clovek zemre pri hrdinskem cinu, nebo pri nejakem velkem nestesti, lidi jsou solidarni. Pokud zemre “obycejne na nemoc”, nebo kolem toho neni story, tak brblaj. Takze za me ano, prispela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
15.12.19 08:15

Ja bych neprispela. Je to blby, ale kdybych mela prispivat kazdymu, kdo je ve spatne zivotni situaci, tak bych se nedoplatila. Za me ne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11659
15.12.19 08:20

Ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31795
15.12.19 08:29
@truelly píše:
Před pár dny jsem na facebooku viděla diskuzi, kde kolegyně vyhlásily sbírku na jednu svou spolupracovnici. Stala se ta věc, že jí zemřel dlouholetý přítel, se kterým čekala dítě. Tudíž chtěly vybírat peníze na její další zajištění a obrátily se na skupinu lidí stejného povolání. Diskuze se ostře rozdělila na podporující a odmítavé reakce. Jak byste se zachovaly vy? Přispěly byste na tento účel???

Ne. Jistě má kolem sebe dost lidí, co jí pomůžou. Pomohla bych osobě, co osobně znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9906
15.12.19 08:30

Neprispela bych. Na takové věci má mít člověk životní pojištění a má mít děti s manzelem a ne s přítelem. Měla by nárok aspoň na vdovsky duchod. Kdyby měl člověk přispívat každému ve špatné situaci, tak by se nedoplatil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8484
15.12.19 08:31
@TeSudička píše:
Ja bych neprispela. Je to blby, ale kdybych mela prispivat kazdymu, kdo je ve spatne zivotni situaci, tak bych se nedoplatila. Za me ne :mavam:

Přesně tak. Navíc na tyto věci je životní pojištění a pak vdovský a sirotčí důchod. Ano, je to hrozná věc, ale stává se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6382
15.12.19 08:36

To tedy koukam, kolik je tady lakotnych zenskych 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3601
15.12.19 08:40

@Jogrr Nemyslím si, že je to o lakotě. Já bych takhle taky nepřispěla, ale kupuju věci do potravinových sbírek, děláme v práci 2× ročně charitativní akci, kde nechám vždycky na své poměry docela dost peněz. Ale takhle pomáhat nechci. Jak píšou holky výš, na tyhle případy slouží životní pojištění třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8484
15.12.19 08:40

@Jogrr No prrr. Že vy máte a chcete dávat svoje peníze cizím lidem, je vaše věc. Ale nedělejte z druhých ty špatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
15.12.19 08:41

Ne vybírá se neustále dokola na kdekoho. Furt dokola. Pokud se vybírá na, plácnu, vozík, co je drahý a nehradí pojišťovna, tak ano. Na takovýto případ ne. Za 600 korun měsíčně je pojistka pro případ jakéhokoliv úmrtí na částku 1000000 korun. Tohle je věc, co se dá pojistit. Lidi se neberou, dělají si děti s přítelem, ani nemají uzavřené pojistky, pak to takhle dopadá. Takže smutný příběh, škoda lidského života, ale já na toto nereaguji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827

Nepřispěla. Stejně jako jsem nepřispěla na to co se stalo v Ostravě. Já sama jsem měla těžkou autonehodu a nikdo mi nedal ani korunu, protože s manželem žijeme bez půjček a dluhů a máme dům na hypotéku, takže na žádné dávky nemáme nárok a invalidní důchod mi taky nechtějí dát, podle slov doktorů jsem moc mladá :roll: 8o, že mám špatný zdravotní stav nikoho nezajímá :,(. Takže jsem se naučila přispívat jenom zvířatům a ochraně přírody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4543

Taky bych nepřispěla. Na světě je milion lidí ve špatné situaci, to bychom se nedpolatili… Navíc na tyto nenadálé situace existují pojištění. Dále pak manželství, rodina, kamarádi… Já pomáhám osobně lidem, které znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3601
15.12.19 08:43

Ještě třeba bych přispěla, kdyby někomu vyhořel dům a zůstal fakt bez prostředků nebo při povodních, protože tam je to pojistovani složitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13048
15.12.19 08:45
@chaela píše:
Taky bych nepřispěla. Na světě je milion lidí ve špatné situaci, to bychom se nedpolatili… Navíc na tyto nenadálé situace existují pojištění. Dále pak manželství, rodina, kamarádi… Já pomáhám osobně lidem, které znám.

Jsem pochopila, ze tady jde take o jim znamou osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat