SC a rozdíl v poloze miminka

131
10.8.15 23:56

SC a rozdíl v poloze miminka

Ahoj, pozítří mě čeká druhý SC. Poprvé jsem měla spinál. Malý byl KP a musim říct, že porod pro mě nebyl vůbec příjemný, strašné tahání a nakonec na mě skočili aby ho asi dostali ven, hned na to se mi udělalo hrozně zle a museli mě uspat celkově, takže si stejně vůbec nic nepamatuju. Zajímalo by mě, jestli to mělo něco společného s polohou dítěte, třeba že jde ven hůř, když není nasměrovaný hlavičkou? Tentokrát je otočený dobře, ale já se teda hrozně bojim.. Máte někdo zkušenost, že by šlo miminko ven třeba líp, když je správně otočené? Díky za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1
11.8.15 00:32

Alumino, mela jsem SC presne pred rokem pro KP. A spinal k tomu. Maly byl venku behem 15 vterin. Necitila jsem vubec nic, az najednou mi ho ukazali. Po te ho odnesli vedle, kontrola detskym atd, byl uz s tatou a u mne byla zasivacka. Coz jsem citila jako tupe tlaky, tahani, nic bolestiveho, spis cloveka napada, jak ho tam davaji dokopy. Ale vyslovene neprijemne nebylo nic. Takze SC nemusi byt neprijemna jak popisujes ani u problematickeho KP. Ja moc chtela rodit vaginalne, ale nikdo si to netroufl pro maleho opravdu spatnu polohu a presto byla sekce uplna brnkacka.
Tak se neboj, tento porod bude uplne jiny a v pohode. Zkus si verit a ver tymu, ze to zvladnou vyborne a s prvnim si mela proste smulu :(
Drzim palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47668
11.8.15 00:48

@Alumina kdo ví, u prostředního to bylo fakt hnusný jakoby mě někdo škubal s břichem a furt něco a byla jsme na sále fakt dlouho, pak 2 dreny a vlastně až při 3 těhotenství jsme z karty v porodnici zjistila že tam byla i vrůstající placenta 8o 8o což mě nikdo neřekl. No a byl KP. Při třetim porodu byla dcera v dobré poloze a císař ok, rychlé a nikdo ze mě nic tak nevtrhával a i dle času o dost kratší čas na sále a už jsem hned věděla že budu hned ok a taky jo, druhý den jsme sama došla do sprchy a odpoledne když přišel manžel už jsme chodila celkem dobře a šla jsem s nim i za malou na JIRP :palec: Vlastně ani jsem ten den na JIP nezvracela což u kluků mě bylo fakt zle :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10264
11.8.15 05:09

To, coo popisuješ jsem zažila u druhého SC - dítě KP a jsem ráda, že to nebyl první porod, jinak bych asi měla strach. Naopak první porod - také bylo dítě KP - paráda, nic jsem necítila, a tento porod patří k tomu nejkrásnějímu, co jsem v životě zažila. Na sále absolutní pohoda, miminko jsem hned viděla, necítila jsem téměř nic, ani to zašívání. Takže snad už máš špatnou zkušenost vybranou, a teď už to bude OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
11.8.15 07:50

Moje dcera byla taky KP a operace byla pohoda. Tahali ji déle než 15 s, ale necítila jsem skoro nic, jen jako kdyby mě někdo trochu tahal, rozhodně ne bolest nebo omdlévání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
11.8.15 07:56

@Alumina Já měla dcerku KP, spinál a vůbec nic jsem necítila, jen se mi chtělo spát :mrgreen:. ALe nějaké tahání a škubání… to neznám, bylo mi fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 08:37

V září to bude rok a taky byla dcera KP a taky CS a spinál. přesně co popisuješ jsem cítila. Bylo to nesnesitelné i když vytahovali placentu. Neuvěřitelné tahání jakoby za břicho! Už mi i tekly slzy bolestí. Zajimavé bylo, že jsem cítila prsty na nohách a tak si myslím, že mě dostatečně neumrtvili?. Nevím :nevim: pak mi dali jen něco naspaní, ale vnímala jsem okolí, takže si pamatuju, jak jsem se ocitla na dospávacím pokoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
11.8.15 10:48

Díky moc za všechny vaše zkušenosti. Tak mi nezbývá než doufat, že to bude tentokrát jiné a lepší. Já jsem i přemýšlela o celkové narkoze ale to mi všichni rozmlouvají, tak nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 10:57

Já bych i po takové zkušenosti co mám do celkové nešla. Alespoň mám na co vzpomínat a pamatuju si, jak mi malou přiložili na rameno, abych ji mohla přivítat. A taky tu pusu a poděkování manžela, že je nádherná!! Při celkové by toto asi nebylo možné. Tak hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
11.8.15 11:33

No když to já právě už moc nepamatuju, jen co mi ho přinesli, stačila jsem na něj jen mrknout a už jsem spala. Vzbudila jsem se až na Jipce a přemýšlela jak jsem se tam dostala… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 12:29

@Alumina jsi to měla asi ještě horší, ale ty samé pocity co vysvětluješ jsem měla stejné. Já bych šla na spinál i tak. Neboj se tentokrát to bude určitě v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
11.8.15 13:03

@Mantinell Díky moc za podporu :) Doufám, že to bude tentokrát jiný a že si to užiju až do konce :lol: Mě to minule trochu překvapilo, řikali že se udělá špatně když má někdo nízký tlak, tak jsem si řikala že to se mě rozhodně netýká, když celé těhotenství bojuju spíš s vysokym…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 18:01

@Alumina já jsem s tlakem problémy neměla. Ale tak možná že už si byla vyčerpaná. Teď to bude určitě lepší a jestli si vzpomeneš, dej vědět, jak Ti to dopadlo, ať vím na co se těšit, kdybych zase šla :) Tak Ti přeji krásné, zdravé miminko!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
11.8.15 18:14

@Mantinell Jojo, jen co se z toho vzpamatuju, tak napíšu nové zážitky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 22:36

Skvělé, ať to proběhne hladce, držím palce!!! :mavam:

• Nahlásit