SC - Břeclav a Kyjov - prosím zkušenosti

202
21.11.15 13:36

Císařský řez - Břeclav a Kyjov - prosím zkušenosti

Prosím maminky, které rodily císařským řezem v Kyjově nebo Břeclavi, jestli by se mohly podělito o své zkušenosti (průběh, jak dopředu plánují SC, jestli může partner na sál, jak dlouho na JIP, jak s miminkem atd.) Budu ráda za vše. Mám malou stále KP a jsem rozhodnutá pro císaře..jen stále váhám nad porodnicí. Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

715
29.12.15 11:03

Ahoj, rodila jsem SC v kyjově před 7 lety a celkově jsem byla velmi nespokojená. když mě přivezli na sál a žádala jsem o epidurál tak absolutně odmítali, až po chvilce zjistili z dokumentace že jsem zdravotník obrat o 100% všechno šlo. na sále to probíhalo celkem o. k. pak 2 dny na jip to už bylo horší - chladný přístup žádné informace, odloučení od dítětě, kojení jen 3× denně a to tak krátce že to nestálo za to… po překladu na poporodní (bohužel u mě v sobotu) opět žádné informace, jen stres a doslova buzerace. pobyt v nemocnici jsem probřečela, koupal mě tam manžel, protože sestry ani nenapadlo že po sc potřebuju pomoct.
Teď čekám druhé mimi a zkusím Břeclav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
29.12.15 20:43

@Mia08 Ahojky, tak ja uz mam 3 tydny porod za sebou. Rodila jsem nakonec prirozene v Kyjove a jsem nadmiru spokojena :) Na oddeleni gynekologie a pak sestinedeli jsem se nesetkala s neprijemnou sestrou. U porodu jsem mela super asistentku a strasne mi pomohla. Kamaradka tam rodila 2 tydny prede mnou SC a taky rikala, ze super. 7 let je dlouha doba a asi se tam toho hodne zmenilo. Nastesti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
715
30.12.15 10:54

Snad se to změnilo ale rodit tak stejně už nejdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 13:57

Ahojte, ráda bych obnovila diskuzi a zeptala se na nějaké čerstvé zkušenosti s břeclavskou porodnicí, pro kterou jsem se rozhodla. Mám mít za týden na 99% císařský řez, protože je malý koncem pánevním. Nemůžu se pořád rozhodnout, zda zvolit celkovou, nebo pouze spinální anestezii. Nosím kontaktní čočky, které, když nebudu u spinální anestezie moct mít nasazené, tak malého stejně moc neuvidím a také mám trochu strach, jak bych to psychicky zvládala. Nikdy jsem v nemocnici nebyla, už jen pocit, že mám před sebou plentu a řežou mě tam…no nevím :( Přítel musí čekat venku, co jsem četla… Za jak dlouho vám dítě přivezli? Slyšela jsem, že až za 3 dny ho budu mít u sebe, což je hrozná představa, i to kojení asi nebude jednoduché. Předem děkuji všem za odpovědi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 14:23

Bohužel, nevím pro co se rozhodnout, já rodila přirozeně. V Břeclavi 2014. Jsem spokojená s prostředím, sestry celkově dobré. Některé báječné, jiné naopak - to je všude. Porodníci v pohodě. Já bych nejela jinam. Rozhoduješ se jet i jinam? V Brně jsou třeba vybavení na předčasně narozené, ale já potkala na poporodním maminku, co rodila předtím v Brně a chtěla pak jinam.
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
3.4.16 15:02
@LuckaS85 píše:
Ahojte, ráda bych obnovila diskuzi a zeptala se na nějaké čerstvé zkušenosti s břeclavskou porodnicí, pro kterou jsem se rozhodla. Mám mít za týden na 99% císařský řez, protože je malý koncem pánevním. Nemůžu se pořád rozhodnout, zda zvolit celkovou, nebo pouze spinální anestezii. Nosím kontaktní čočky, které, když nebudu u spinální anestezie moct mít nasazené, tak malého stejně moc neuvidím a také mám trochu strach, jak bych to psychicky zvládala. Nikdy jsem v nemocnici nebyla, už jen pocit, že mám před sebou plentu a řežou mě tam…no nevím :( Přítel musí čekat venku, co jsem četla… Za jak dlouho vám dítě přivezli? Slyšela jsem, že až za 3 dny ho budu mít u sebe, což je hrozná představa, i to kojení asi nebude jednoduché. Předem děkuji všem za odpovědi ;)

Volila bych mozna radeji Kyjov. Kamaradka tam byla na sekci cca 4 mes.zpet a byla max. spokojena. Partner mo byt u ni na sale (jak vyndali mimi). Na kojeni ji maleho pravidelne nosili a myslim ze na JIP byla do druheho dne. Pak byla uz s nim. Jinak koji porad plne.
Ja tam rodila prirozene a veskery personal super :) Muzes si jit prohlidnout obe porodnice a uvidis, ktera ti bude sympatictejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 15:44

Já se byla podívat v Břeclavě a chci jít tam. Na Kyjov jsem nic dobrého ještě neslyšela, ale to je asi opravdu individuální. Potřebovala bych slyšet (si přečíst) čerstvou zkušenost od nějaké maminky, která podstoupila císařský řez, zda měla celkovou narkózu a jak to celé probíhalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
3.4.16 16:21

@LuckaS85 To je opravdu individualni. Ja rodila v obou porodnicich. Breclav total hruza :( Z porodu tam jsem se dlouhi dostavala…jak psychicky tak fyzicky :( V Kyjove I to prostredi…vse barevne, I steny.. v BV ta bila a kovova sterilita…brrr. Ale rak kazdy si to musi vyzkouset, co mu vyhovuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama