Scéna, když něco ztratí ve školce

102
16.9.20 08:45

Scéna, když něco ztratí ve školce

Ahoj, potřebuji radu od zkušených matek.
Naše malá začala teď nově chodit do školky, ráno vstává v pohodě, líbí se jí tam.
Jenže my máme problém při odchodu a to většinou proto, že zjistí, že něco svého ztratila. Minule scéna, nemohl se najít její plyšak (u nas je to povinné, kazde dite si ma donest svého, aby mely kus domova, když jim je ouzko), pak zase zjistila, že ztratila sponku…
Vysvětluji, že to nevadí, že jich máme dost nebo že koupíme. Ona tam chce ale zůstat a hledat. Takže je z toho většinou tyjátr..nechce tam nechat ani své bačkory nebo holiny.
Prosím poraďte, je to dost na palici, ostatní na nás koukají, co to mám za rozmazlence… díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19140
16.9.20 08:48

Také nosíme každý den sebou domu holínky… Soucitim s tebou. Naše dítě se zase boji, že si uspini oblíbené triko, zvláštní, doma tím netrpí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9088
16.9.20 08:57

Já si myslím, že je to úplně normální, obzvlášť na začátku. Je to pro ni nové, velká konkurence a prostě se bojí, že o ty věci přijde, no. U oblíbeného plyšáka mě to neudivuje vůbec. Kašli na okolí, jde hlavně o pohodu tvého dítěte. Učitelky to určitě chápou a ostatní by mi byli u…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22415
16.9.20 09:22

Nevím, děti chápaly už ve dvou letech, že pokud si vezmou hračku do školky a nebudou si na ní dávat pozor, můžou o ní opuchnout.
Ve státní školce je na hračky kapsář, kde je hračka obvykle zaparkovaná do spaní. Pokud si děti i přes to chtějí hračku brát do tříd, vědí, že je to na jejich vlastní zodpovědnost a hračku si mají hlídat apak případně uklidit.

U sponek nevím, moje dítě na to netrpí. Kolikrát donese na hlavě úplně jinou sponku a gumičku, než s jako do školky odešla.
Asi bych dcerce vysvětlila, že zrovna u těch gumičeka sponek se stává, že spadnou, ztratí se a není to tragédie. A ukázala jí, že mám doma připravenou krabici náhradních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
16.9.20 09:46
@Svistice píše:
Nevím, děti chápaly už ve dvou letech, že pokud si vezmou hračku do školky a nebudou si na ní dávat pozor, můžou o ní opuchnout.
Ve státní školce je na hračky kapsář, kde je hračka obvykle zaparkovaná do spaní. Pokud si děti i přes to chtějí hračku brát do tříd, vědí, že je to na jejich vlastní zodpovědnost a hračku si mají hlídat apak případně uklidit.U sponek nevím, moje dítě na to netrpí. Kolikrát donese na hlavě úplně jinou sponku a gumičku, než s jako do školky odešla.
Asi bych dcerce vysvětlila, že zrovna u těch gumičeka sponek se stává, že spadnou, ztratí se a není to tragédie. A ukázala jí, že mám doma připravenou krabici náhradních.

To samozřejmě ví, má doma plný šuplík. Ale v té školce jí to dokáže hrozně vykolejit, proto nevím, co s tím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
16.9.20 09:48
@Aduš8 píše:
Já si myslím, že je to úplně normální, obzvlášť na začátku. Je to pro ni nové, velká konkurence a prostě se bojí, že o ty věci přijde, no. U oblíbeného plyšáka mě to neudivuje vůbec. Kašli na okolí, jde hlavně o pohodu tvého dítěte. Učitelky to určitě chápou a ostatní by mi byli u…

Ale jak tu pohodu navodit, aby se nestresovala? Vždy odvádím pozornost a povídám jí, co bylo k obědu, že půjdeme odpoledne na hřiště atd.
Během toho si ale na něco vzpomene a je zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama