Schizofrenie projevující se v opilosi? Je to možné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dubovaskrinka
Povídálka 24 příspěvků 17.02.18 18:22
Schizofrenie projevující se v opilosti? Je to možné?

Ahoj všem, nevím, zda mi tu vůbec někdo dokáže pomoci, ale s odborníkem se budu radit asi až v týdnu, nebo já nevim… Můj přítel moc nepije, do města s přáteli chodí třeba jednou za 2 měsíce, ale jedna věc mě děsí - vždy, když se opije a já po něm třeba něco chci (např. když na nás čeká taxík a máme jet domu) začne mi odporovat s tím, že jet nemůže, protože “oni” mu to zakázali. Když se zeptám kdo jsou “oni”, opakuje že “ti druzí”. Jednou mi nechtěl dát skleničku s pitím, když jsme odcházeli z baru, protože “oni” mu řekli, že jí má přinést domu a kdyby to neudělal, tak se rozzlobí. Takových epizod bylo víc. Nevím, zda je to alkoholem či bych se měla bát, že má nějakou psychickou poruchu. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
NInaL.
Kecalka 132 příspěvků 17.02.18 18:47

Ty jo to je hodně zvláštní. Stalo se to ve velké opilosti, nebo stačí i jen trochu? Když ses ho potom na to ptala, pamatoval si, že něco takového říkal? Já bych ho zkusila přesvědčit, ať do jde probrat s někým, alespoň třeba s obvoďákem, když bys ho nedostala k psychiatrovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.18 18:54

Anonym snad pochopíte. Tchýně to tak měla taky ze začátku. Jen v opilosti, nebo následkem opilosti. Potom už bohužel ani alkohol nepotřebovala. Skončilo to špatně.

Dubovaskrinka
Povídálka 24 příspěvků 17.02.18 19:02
@Anonymní píše:
Anonym snad pochopíte. Tchýně to tak měla taky ze začátku. Jen v opilosti, nebo následkem opilosti. Potom už bohužel ani alkohol nepotřebovala. Skončilo to špatně.

Toho jsem se bála :( ach jo..

Dubovaskrinka
Povídálka 24 příspěvků 17.02.18 19:04
@NInaL. píše:
Ty jo to je hodně zvláštní. Stalo se to ve velké opilosti, nebo stačí i jen trochu? Když ses ho potom na to ptala, pamatoval si, že něco takového říkal? Já bych ho zkusila přesvědčit, ať do jde probrat s někým, alespoň třeba s obvoďákem, když bys ho nedostala k psychiatrovi.

Stává se to jen když je víc opilý. Pamatuje si to, ale snaží se to vždycky zahrát do outu, jakože si ze mě dělal srandu. Já ale vím že ne :(

Dubovaskrinka
Povídálka 24 příspěvků 17.02.18 19:06

Ono je nejhorší že nám to neklape, zvažuju rozchod, ale on vůbec nikoho nemá, mamka mu umřela a s tátou se nebaví. Má jednu tetu, ta ale bydlí daleko a nevídaji se. Nevím jak to řešit, nechci ho v tom nechat.

Janli
Kelišová 6247 příspěvků 17.02.18 19:16

Jestli vám to neklape, tak s ním nezůstávej. Brát ohledy na to, jestli někoho má nebo ne, je nesmysl. Chceš zůstat s člověkem jen za soucitu? Pokud má skutečně schizofrenii, o čemž pochybuju, spíš si z tebe dělá srandu, tak soužití s ním bych ti stejně nedoporučila.

Dubovaskrinka
Povídálka 24 příspěvků 17.02.18 19:20
@Janli píše:
Jestli vám to neklape, tak s ním nezůstávej. Brát ohledy na to, jestli někoho má nebo ne, je nesmysl. Chceš zůstat s člověkem jen za soucitu? Pokud má skutečně schizofrenii, o čemž pochybuju, spíš si z tebe dělá srandu, tak soužití s ním bych ti stejně nedoporučila.

Srandu bych poznala si myslim, když na něj naléhám, ať to udělá proti jejich vůli, je vždycky celkem hysterickej, radši toho vždycky nechám, bojím se, aby se to nepřehouplo do agrese.
Jasně, že s ním ze soucitu nezůstanu, ale je to hodnej člověk a ráda bych mu alespoň nějak pomohla..

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 17.02.18 19:21

A nehraje to na tebe trošku? Bratrancova přítelkyně vždycky vycítí, když se s ní chce rozejít, a „rozjede“ se u ní anorexie. Jsou spolu už pět let, i když on se s ní chtěl rozejít už po roce :zed:

Dubovaskrinka
Povídálka 24 příspěvků 17.02.18 19:25
@Mala.ještěrka píše:
A nehraje to na tebe trošku? Bratrancova přítelkyně vždycky vycítí, když se s ní chce rozejít, a „rozjede“ se u ní anorexie. Jsou spolu už pět let, i když on se s ní chtěl rozejít už po roce :zed:

Nene, tohle má už od začátku našeho vztahu, jen jsem si říkala že je to tim alkoholem..

Janli
Kelišová 6247 příspěvků 17.02.18 19:37

Jediný, co pro něho můžeš zkusit udělat je přesvědčit ho, aby zašel na psychiatrii. Pokud se to podchytí v začátcích, je velká šance, že to bude léčba dobře kompenzovat. Jestli se ti to nepodaří, vezmi nohy na ramena a upozorni příbuzné, že je možná nemocný. Zkus mu podsunout nějaké články o schizofrenii, ve kterých by se mohl poznat. Narovinu ti říkám, že život s neléčeným schizofrenikem je peklo, občas bohužel i s tím léčeným.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.18 19:40

@Dubovaskrinka kamarádky ex manžel…taky v opilosti…jednou běhal v parku a schovával se za stromy, aby ho nezastřelili…třeba
Jinak po něm vždycky někdo šel…

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 17.02.18 19:50

Tak alkohol může být spouštěc schizofrenie. Může to ale být „pouze“ delirium tremens, clovek má halucinace taky. Chtělo by to odborné vyšetření.

Emimin7
Echt Kelišová 9358 příspěvků 17.02.18 19:52

Jo, takové chování by odpovídalo paranoidní schizofrenii.

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 18.02.18 10:50

Ahoj, určitě navštívit lékaře. V rodině schízu máme a projevila až v dospělosti - co vím tak většinou mezi 25-35 rokem. Je možné, že to spustí třeba ten alkohol, u známého to spustil rozchod s přítelkyní. Ale pokud si to sám nepřizná a nepůjde k dr., tak ho nikdo nutit nemůže… Pokud už stejně zvažuješ rozchod, asi bych neváhala, ono se to časem zhoršuje a bohužel většinou to končí špatně (hlavně pokud se neléčí). :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >