Schizofrenie - zhoršení

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
15.1.22 18:07

Schizofrenie - zhoršení

Ahoj,
Léčím se se schizofrenií. A poslední dobou mi není dobře. Zase slyším hlasy, které mě nabádají k sebevraždě. V úterý jdu k psychiatričce, snad to do té doby vydržím. Je to neúnosné. Je tu někdo s podobnou diagnózou? nebo někdo s nějakou radou. Jsem zoufalá. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20789
15.1.22 18:12

Bohužel to se stává, že se střídají období, kdy mozek funguje tak jak má a jindy se to zase zhoršuje.

Je dobře že na to máš náhled a řešíš to. Kdyby ti bylo zle - volej na linku důvěry a nebo přinejhorším můžeš třeba do krizového centra.

Jo a až ti bude zase líp, najdi co za služby nabízí vaše CDZ (centrum duševního zdraví- jsou v každém okrese) - jestli nemají třeba nějako podpůrnou skupiny pro lidi jejichž mozek dělí podobné psí kusy.

Je dobré nebýt na to sám.

Držím palce, ať se to podaří stabilizovat

Příspěvek upraven 15.01.22 v 18:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
15.1.22 18:12
@Markeetkam píše:
Ahoj,
Léčím se se schizofrenií. A poslední dobou mi není dobře. Zase slyším hlasy, které mě nabádají k sebevraždě. V úterý jdu k psychiatričce, snad to do té doby vydržím. Je to neúnosné. Je tu někdo s podobnou diagnózou? nebo někdo s nějakou radou. Jsem zoufalá. Díky

Ahoj,
já mám taky schizofrenii mimo jiné (mám několik diagnóz), ale já moc neměla hlasy, spíš bludy hodně intenzivní, dlouho jsem se jich nemohla zbavit. Co bereš za léky? Mně na bludy pomohly až depotní injekce docela, chodím jednou za 14 dní. Jak dlouho se léčíš? Kolik ti je? Já mám schizofrenii od cca 27 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
15.1.22 18:14
@Markeetkam píše:
Ahoj,
Léčím se se schizofrenií. A poslední dobou mi není dobře. Zase slyším hlasy, které mě nabádají k sebevraždě. V úterý jdu k psychiatričce, snad to do té doby vydržím. Je to neúnosné. Je tu někdo s podobnou diagnózou? nebo někdo s nějakou radou. Jsem zoufalá. Díky

Jo a ještě mě napadá, jak Ou zmiňuje CDZ, tak v některém (myslím Praha 8 Fokus, nebo Brno, nebo teď nevím kde) měli skupiny Slyšení hlasů na podporu lidem, kteří je mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
15.1.22 18:15
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
15.1.22 18:19

@Lollitka je mi 27. Léčím se 2 roky. Beru latudu a olanzapin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
15.1.22 18:21

@Ou děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6713
15.1.22 18:28
@Markeetkam píše:
Ahoj,

Ja bych teda sla mozna drive do psychiatricke pohotovosti v nemocnici nebo se nechala hospitalizovat. Psychoataka neni zadna legrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20789

Klikla jsem ti na profil a píšeš že ses přistěhovala do Plzně - a hele - to je docela fajn spolek

https://www.facebook.com/chrcplzen

otevřené setkávání co jde i on-line, nebo uzavřená skupina pokud ti ty lidi budou připada sympatčtní, výtvarné aktivity a nejspíš budou mít i třeba různé akce venku, až bude hezky.

Jsou právě součástí CDZ LEdovec - a ti mají i linku důvěry

https://www.ledovec.cz/kontakty

Příspěvek upraven 15.01.22 v 18:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
@Markeetkam píše:
@Lollitka je mi 27. Léčím se 2 roky. Beru latudu a olanzapin

Aha, tak to asi bude chtít upravit nějak medikaci, uvidíš, co Dr. Latudu jsem taky brala, ale teklo mi po ní mléko a po Olanzapinu jsem hrozně přibírala… Ale pokud to teď je fakt nějaké nesnesitelné, tak piš, volej krizová centra, nebo tam jeď. Odkud jsi? Krizová centra jsou Praha, Brno, Ostrava. Nebo v některých CDZ je možnost krátkodobé hospitalizace, aniž bys musela do nemocnice. Vím, že ta krizová lůžka mají v CDZ Praha 8 a CDZ Eset Praha 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
15.1.22 18:30
@Ou píše:
Klikla jsem ti na profil a píšeš že ses přistěhovala do Plzně - a hele - to je docela fajn spolek

https://www.facebook.com/chrcplzen

otevřené setkávání co jde i on-line, nebo uzavřená skupina pokud ti ty lidi budou připada sympatčtní, výtvarné aktivity a nejspíš budou mít i třeba různé akce venku, až bude hezky.

V Plzni působí neziskovka Ledovec, ale nevím, jak jsou na tom s CDZ a ev. krizovými lůžky. Asi bych jela do FN Plzeň na ambulanci se poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20789
15.1.22 18:31

A Diakonie má i teréní krizáč, takže si je přinejhorším můžeš zavolat a přijedou za tebou - není to záchranka, nepovezou tě na hospitalizaci.

https://www.dchp.cz/…zova-sluzba/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20789
15.1.22 18:33

@Lollitka Ledovec se poměnilo na plzenskou CDZ a vypadají dost sympaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
15.1.22 18:33
@Markeetkam píše:
Ahoj,

Na linku důvěry bych nevolala, tam ti s psychiatrickym onemocněním nepomohou. Pracovala jsem s lidmi s duševním onemocněním a upřímně, když se jim horšil stav zavolali si lékaři a dali si nějaké medikamenty navíc. Pokud si to necháš rozjet jakože skrz hlasy nebudeš moci třeba spát, můžeš být třeba i dezorientovaná a dostat se do nebezpečného stavu.

Tady ti nepomůže žádný psycholog ani si s někým popovídat, ale musíš být dobré zalečená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
15.1.22 18:37
@Ou píše:
@Lollitka Ledovec se poměnilo na plzenskou CDZ a vypadají dost sympaticky.

Jj, já znám jejich peerku a vím, že jsou dobří, jen jsem nevěděla, že už jsou CDZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat