Schnutí pupečního pahýlu

17.7.13 20:44

schnutí pupečního pahýlu

Dobrý večer,

z porodnice nás pustili častečně i na mou žádost ale bez jakkéhokoliv reversu (jen podepsána věta že jsem seznámena s riziky) s pupečním pahýlkem. Nechali nám ho velký a blbě natočily a z jedné strany neuschnul a doba po kterou by mohl schnout je dlouhá, tak necháváme schnout doma. Pustily nás včera. Potíráme často lihem, otáčíme, atd… Jak dlouho Vám schnul pahýlek? On mne totiž dneska pediatr trochu vyděsil když mi začal dávat najevo jaká jsem matka :-( Ale já mám doma ještě 4letou holčičku a manžel dostal dovču jen na týden a vidina třeba měsíce v porodce nebyla příjemná. Navíc doktorka která mne pustila je extrémně přecitlivělá a nepouští domů ani matky které nejsou rozkojeny. A já ji nemusela ani přemlouvat takže vím, že chyba to neni, ale děsím se toho jak dlouho to může schnout když to tak pitomě ufikly. :-( Jinak je mimčo v naprostém pořádku - skoro 4 kg :-) a má se čile k světu. Nevíte co by se dělo kdyby prostě nechtěl doschnout???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9271
17.7.13 20:48

Vůbec se tím nestresuj, pahýlek prostě jednou odpadne ;) Hlavně nesmí být zakrytý (třeba gázou nebo tak), ať hodně větrá ze všech stran, lihuj a všechno bude vpořádku.
Synovi upadl tuším 9. den po porodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.13 20:52

Jenže my ho nemáme seschlý. jen z jedné strany a padá po kouskách. dnes kousíček upadl. Já jsem byla v klidu dokud jsem nebyla u pediatra. Ten mi dneska ubral na jistotě :-( nikdy bych si neodpustila infekci - kdyby se mu něco stalo :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pha
17.7.13 20:55

My take mazali lihem pri kazdem prebalovani a nakonec ho „odloupla“ auz detska mudra cca po 14 dnech. Jen trosku zabrala a bylo to, ja na to nemela zaludek :))

• Nahlásit
  • Citovat
31603
17.7.13 20:55

@ljarosova99 prosím tě, on uschne, neboj. Já už si to přesně nepamatuju, ale všechny tři děti měli pupeční pahýlek ačekalo se na odpadnutí, u nejstaršího to bylo asi 10dnů, možná víc. Moc s ním nekruť, až se neudělá trhlinka, to je vstupní brána pro infekci a to by vám fakt mohlo udělat zle. Lihovat a nechat být, upadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
17.7.13 20:58
@ljarosova99 píše:
Jenže my ho nemáme seschlý. jen z jedné strany a padá po kouskách. dnes kousíček upadl. Já jsem byla v klidu dokud jsem nebyla u pediatra. Ten mi dneska ubral na jistotě :-( nikdy bych si neodpustila infekci - kdyby se mu něco stalo :-(

ale to je přeci normální, že se odlučuje po kousku, nám tam pak u jednoho už visel jen fakt na vlákýnku, ale nechtěla jsem to trhat, co kdyby, po pár dnech to odpadlo.
A druhému jsem nacházela zaschlou krev v pupíku ještě skoro měsíc po porodu, přestalo to, až jsem to přestala máčet lihem a odstraňovat sraženinky, holt strup je strup a nemá se sundávat, odmáčet atd a má se tam nechat, aby se to pod ním zahojilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
17.7.13 21:00

Malé schnul tak 2 týdny, pak to pořádně smrdělo, fakt kekel. A Mudra mi říkala, ať to zbytečně moc nečistím, ani lihem ani (v porodnici doporučeným) Cutaseptem, protože při častým čištění začne prostupovat jakási žíla a pupík je pak škaredej. Takže jsem čistila max jednou denně a hotovo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5462
17.7.13 21:02

Nevím, ale kdy jsme šli z porodnice 3 den od porodu tak mu pahýlek uřízli a měl krásný pupík čistý bez nějakých zbytků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4433
17.7.13 21:02

Našemu malýmu to asi 9.den po porodu odřízli na neonatologii, začalo se mu to drobet podebírat hnisem, občas krev a moc se mu to nehojilo, jak mu to odřizli tak se to zahojilo během pár dní krásně samo. Používali jsme dezinfekci Cutasept

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.13 21:09

Děkuju za odpovědi. Je mi trochu líp :-) Snad to bude v poho. Nemáme prý moc chodit ven - spíše vůbec (což mne pěkně s…) :-) jsem se chtěla vytahovat s mrňouskem. ale to přežiju. Oni mu ho právě neuřízly jelikož by mohl vykrvácet. Je to ještě celkem velký kus to co má schnout. Tak tomu necháme volnost a budu to hlavně kontrolovat aby to nezačlo hnisat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
17.7.13 21:09

Naší dceři na něj tenkrát šli se skalpelem, chtěli řezat, ale sotva ho nazvedli, tak jim zůstal v pinzetě-odpadl sám, to bylo 3 dny po porodu. U syna-nedonoš.,mu to chtěli taky řezat, ale nebyl uplně suchý a tak pár dní počkali, ale nakonec také řezali. Byla jsem v nemo 9 dní, ale přesný den si nepamauju. Vím, že děti u toho plakaly a já slovům sestry, že je to nebolí nějak nevěřila :think:. Je to asi jako s nástřihem, dělají to preventivně, kdybych věděla, že se to dělat nemusí, tak na ně nenechám sahnout :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
17.7.13 21:11

My jsme šli domu taky s pahýlem, upadl do 2 týdnů od narození. Spíš se většinou divili, že to v porodnici neuřízli. Potírala jsem lihem. Akorát nevim, jak jsi říkala, že na jedné straně neusychá… není to ještě trochu „živé“?

• Citovat
  • Upravit
CokeLady
17.7.13 21:15
@ljarosova99 píše:
Děkuju za odpovědi. Je mi trochu líp :-) Snad to bude v poho. Nemáme prý moc chodit ven - spíše vůbec (což mne pěkně s…) :-) jsem se chtěla vytahovat s mrňouskem. ale to přežiju. Oni mu ho právě neuřízly jelikož by mohl vykrvácet. Je to ještě celkem velký kus to co má schnout. Tak tomu necháme volnost a budu to hlavně kontrolovat aby to nezačlo hnisat.

Nechápu, jak má pobyt venku (u nás teda nemrzne :jazyk: ) společného s pupečním pahýlkem pod bodýčkem. Je jedno, jestli leží ve 25 stupních doma nebo venku v kočárku. Nemám ráda pediatry, který zakazují procházky kvůli každýmu prdu. :zed:

• Citovat
  • Upravit
4433
17.7.13 21:25

Tak to teda taky zírám 8o kvůli pupku nejít ven? to musí být špica pediatr :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
17.7.13 21:32

Dobrý den, Musela jsem ho hodne větrat, na tu stranu kde nebyl seschnutý. protože nám ho uřízli a sponu dali moc krátce. Takže se nedala otočit a tak přilnul k tělíčku. Musela jsem ho nechat schnout na vzduchu a otáčet na tu stranu kde nebyl seschnutý. Ještě když jsme šli domu tak nám ho uřizly aniž by byl seschnutý. V porodnici říkali že čistit při každém přebalení. Pediatr mi řekl že, a čim víc ho budu čistit tak se nezahojí a muže krvácet. Tak jsme ho čistila pouze po vykoupání a má ho krásnej. Sám se zahojil :D Takže doporučuji čistit jen po vykoupání. čim víc se čistí tím neschne a mokvá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama