Schopnost soustředit se a učit se novým u batolat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maia22
Závislačka 3089 příspěvků 23.10.14 14:45
Schopnost soustredit se a ucit se novym dovednostem u batolat

Kdo prave prochazite s detmi timto obdobim, pojdte si popovidat jak to u vas vypada a chodi a co me konkretne nejvice zajima je jak dlouho se vase deti vydrzi soustredit na urcitou vec nez je omrzi a jak dlouho jim trva kdyz se uci neco noveho jestki to chapou hned nebo jestli je to stejne jako u nas ze chqpou hlavne co je bavi a s ostatnim je trochu problem, nekdy se umi i pekne vztekat kdyz jim neco nejd, nebo kdyz po nich chci zrovna neco co se jim zrovna nechce? Tak piste jak jste na tom :P

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14233 příspěvků 23.10.14 14:59

Synovi je 14m jako blázen mu už od roka ukazuju jak se navlíkají kroužky a on nic nezájem, předevčírem ho slyším jak se strašně směje v ohrádce tak jsem se nenápadně koukla co dělá a on si v klidu navlíká kroužky a považuje to za děsnou srandu. Podle mě se naučí jen to co chtějí a kdy chtějí :lol:

Maia22
Závislačka 3089 příspěvků 23.10.14 15:08

Jo to mas pravdu, u nas stejny, neco jim ukazuju, nechtej nebo to odflaknou a pak je vidim ze to delaji sami, je to vtipne :mrgreen:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 23.10.14 15:17

Batolata se dlouho soustředit nedokážou, obecně se uvádí, že cca nějakých 3-5 minut.

No a s učením. Jak co a jak kdy. Mladší syn (15 měsíců) má třeba tahouna v podobě o dva roky staršího bráchy, kterému se snaží vyrovnat, takže to dělá hodně a je to i hodně vidět. To, co starší zvládal až mnohem později, zvládá mladší syn mnohem dříve. Má to jednodušší. Mladší syn se třeba momentálně cíleně učit nechce, všechno „šám, šám“, jen vyloženě obkoukává a to bohatě stačí. V 9 měsících už pracoval s vkládačkama, uměl skládat kroužky, stavěl věže z kostek… v roce začal stavět Lego, teď z toho už staví se starším veledíla.

Příspěvek upraven 23.10.14 v 15:34

Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 23.10.14 15:27

Synovi je 13 měsíců a kroužky navléká od 11. měsíce. Když má náladu, tak umí i vkládat tvary. Ale většinou jen hodí kolečka do dirky, aby měl ode mě klid :D. Jinak syn udrží pozornost taky jen pár minut. Ale třeba už umí poskládat 5 kelímků do sebe podle velikosti. A u nich teda vydrží i 10-15 minut sám. Jeho tyhle věci baví.

Ale musí mít náladu. Pokud ji nemá, tak po mě hodí míčkem, že si chce spíš házet.

kve-tinka
Závislačka 4770 příspěvků 3 inzeráty 23.10.14 16:12

Já syna (15m) záměrně učím jen blbosti - kde máš zadek, jak dělá čert, atd., prostě ať je s ním sranda. Ostatní nechávám na něm, roste tak trošku jako plevel. :mrgreen:
Příjde mi bystrý, takový samouk. Nějak to v jeho věku nepřeháním, není cvičená opice. ;)

michee
Závislačka 3589 příspěvků 23.10.14 16:14

Maly bude mit 19 mesicu a nejak nebaziruju na tom, aby umel to ci ono. Proste si hrajeme, ja ukazuju a bud se chytne nebo ne, zalezi i jakou ma naladu, jestli je nemocny, nebo unaveny.
Bavi ho vkladacky, kostky, detske puzzle, Lego, navlekani koralku a obecne ma rad hracky, kde se dovnitr neco strcit a pak nejak vytahne (dvirka, suplicek). Dost mu v tom vsem pomaha to, ze chodi do soukromych jesli. Tam jsou i starsi deti, takze se je snazi dohnat :-)
Jinak nekdy ma naladu, soustredi se a hraje si s jednou hrackou, tu pak uklidi (to mu teda musim pripomenout) a vezme si neco jineho. Ale nektere dny, jako treba dnes, je jak certik a vytaha vsechno, na co prijde a pritom mam hracky rozmistene ruzne po byte, aby je nemel koncentrovane na jednom miste. Stejne dokazal to, ze to tu vypada jak po vybuchu :-D

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 23.10.14 16:46

@Maia22 Můj má rok a soustředit se vydrží jak na co. Pokud ukazujeme v knížce zvířátka, to může dělat klidně 15 minut (pokud u toho samozřejmě dělám ty správné zvuky). Když přestanu v době, kdy on si chce ještě „číst“, tak se začne vztekat a to tak, že lehne na zem, vřeští a pěstičkama mlátí do podlahy. U něčeho pro změnu nevydrží ani 30sec. Jinak některé blbiny se naučil během 1 dne (brnkat prstem o rty, indiána, kde je nos, oči, pupík…) a jiné mu dělám denně jak trubka furt dokola (např. paci paci, berany duc) a on na mě čučí a nic. Taky hodně věcí uměl už od 8m a poslední 3 týdny to nedělá vůbec (jak je velikej, pápá). Je to sranda, baví ho jak co, právě teď si tu hraje už 20min se silikonovou formou na pečení. Co ještě děláte za blbiny? Abych se inspirovala ;)

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 23.10.14 16:50

@Fima Jé, tak to je šikulka, ten můj max vytahuje kostky z kyblíku :) Jediné, co ho nesmírně baví jsou ty korále na drátech z Ikea na drobnou motoriku.

Maia22
Závislačka 3089 příspěvků 23.10.14 18:02

Tak u nas vedou kostky, auticka, pak hopsadla, odrazedla, stavebnice, puzzle, malovat vydrzi chvilku a pak pexeso na tabletu, co vydrzi ale delat nejdyl jsou blbiny, takhze se honi, hrajou na schovku, skadlime se, chtela jsem s nimi zacit modelovat, ale modelina ihned do pusy, takze odkladam, nedali si vysvetlit ze to neni kako. No a mame tu taky ruzne skladaci kelimky, krouzky na kuzelu, drevene kostky s obrazky, hodne micku, taky hracky co vydavaji zvuky je bavi pianka, radi si prohlizi knizky a hodne jim ctu, ale aby ukazovali o tam je to nezajem. A hodne delame takove ty hricky jako kolo kolo, hopsa hejsa apod, ale s dvojcaty je to slozite co se toho soustredeni tyce, udrzet pozornost dvou deti naraz je docela makacka :mrgreen:

jalemina
Závislačka 2816 příspěvků 23.10.14 20:05

Lumparny se nauci velmi rychle:-) cilene ho nic neuim, jako ze bych si s ditkem sela a ted budeme delat to a to. Proste si hrajem, vytahnu vkladacku - nekdy zkousi narvat neco nekam, nekdy jen kouka jak davam ja, nekdy na to dlabe. Tk jako tak, i tim pozorovanim se uci. Ted 2 dny mi nosi
Knizky a asi ctvrt hodiny jsme si prohlizeli obrazky a ja povidala :-) je mu 18 mes.

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 23.10.14 20:17

Syn má 14m a pozornost neudrží moc dlouho. Kroužky mi navlíkne 2× a konec, nebaví ho to. Zatím na něm nevidím, že by po mě chtěl něco naučit. Víc ho baví dělat bordel a pomáhá mi v domácnosti. Třeba když třídím prádlo na praní, tak ho nabírá do lavoru, potom to dá do pračky a zavře ji. Už ji umí i pustit a vypnout :cert: takže ho musím hlídat, ať nemusím spouštět program znovu. Umí si pustit televizi a baví ho to zapínat i 10× za sebou, když mu ji ovladačem vypínám. Taky mi vyklízí myčku. Teď pár dnů ukazuje kde má nos a dělá paci paci. A umí říct, jak dělá ovečka ( máme je přímo pod oknem, tak je pozorujeme a on u toho mečí :mrgreen: ) Jinak většinu dne pobíhá po bytě a kramaří, kde to jde :lol:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 23.10.14 20:56

@Maia22 Malé je 16 měsíců. Vzhedem k tomu, že už mám jednu, tak není moc času s ní sedět a něco dělat. Něco jí baví a vydrží u toho, něco ne. NEřeším to a nidky jsem to nijak nesledovala. Ani u první.
Nejdéle vydrží u skříně u linky, kam dávám prázdné zavařovačky a pasuje na ně víčka, co mám v krabičce u nich… nadšená nejsem, ale když potřebuju vařit a mám ji na očích, tak jsem ráda :mrgreen:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33581 příspěvků 23.10.14 21:01

Ještě, že jsem neměla čas stopovat dítěti, jak dlouho vydrží u jedné činnosti :mrgreen: Teď je to naopak, ve školce jsem nervní, že si tepláky oblíká tak dlouho. Nemyslím to špatně, nejmladší syn byl pomalejší (přetáčení, sezení, chození…)- taky jsem to analyzovala a hledala mouchy- dnes vím, že to byly mouchy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >